Koncertai

Naujajame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmetyje – ir naujos koncertų salės

Septyniais šventiniais koncertais užbaigęs metus, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras po trumpo atokvėpio ruošiasi naujam koncertų pusmečiui. Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas kolektyvas netrukus ne tik iškilmingai švęs savo 30-ąjį jubiliejų, kartu su Dalia Ibelhauptaite pristatys P. Čaikovskio operos „Pikų dama“ premjerą, bet ir dėl Vilniaus kongresų rūmuose vyksiančios rekonstrukcijos nuo kovo mėnesio bus priverstas persikelti į kitas koncertų sales. 

Vasario 1–2 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengs net du jubiliejinio 30-ojo gimtadienio koncertus. Ypatingai šventei besiruošiantis kolektyvas žada tikrą puotą muzikos gurmanams, mat šiuose koncertuose bus galima išgirsti net vienuoliką klasikos pasaulio žvaigždžių – pirmajame orkestro koncerte dainavusius operos solistus Ireną Milkevičiūtę ir Vladimirą Prudnikovą, jaunosios kartos žvaigždes Asmik Grigorian, Edgarą Montvidą, Kostą Smoriginą ir Tadą Girininką, vienus žymiausių Lietuvos pianistų Luką ir Petrą Geniušus, ilgametį orkestro draugą ir bendražygį Alexanderį Paley, legendinį violončelininką Davidą Geringą, smuikininkę Dalią Kuznecovaitę bei Kauno valstybinį chorą, vadovaujamą maestro Petro Bingelio. Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro G. Rinkevičius. Tiesa, tik dabar suskubę įsigyti bilietus bus priversti nusivilti – abu koncertai parduoti dar prieš gerą mėnesį. 

Vasario 8 d. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai, diriguojami Ričardo Šumilos, koncerte „Kareivio istorija“ pasakos dvi iš pažiūros skirtingas muzikines istorijas. Tačiau iš tiesų Igorio Stravinskio „Kareivio istoriją“ ir šiuolaikinio amerikiečių kompozitoriaus, „Grammy“ laureato Michaelio Daugherty kompoziciją „Dead Elvis“ jungia ne tik ta pati instrumentų sudėtis, bet ir faustiškasis motyvas, peraudžiantis kūrinius tarsi raudona gija. Beje, Elvio dvasia savo istoriją pasakoja fagotu, kurio solo partiją šį vakarą Vilniaus kongresų rūmų scenoje atliks vienas geriausių fagotininkų Lietuvoje Andrius Puplauskis.

 

Vasario 9 d. orkestras vėl pakvies vaikus – Vilniaus kongresų rūmų scenoje skambant orkestro atliekamai muzikai šėls „Amber cirko“ artistai – žonglierius, akrobatas, klounas ir fokusininkas. 

Ieškantiems alternatyvų tradiciniam Valentino dienos formatui bei norintiems išties pakilaus ir šventiško meilės vakaro Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tradiciškai ruošia specialią programą. Vasario 14 d. į Vilniaus kongresų rūmus atvyks pasaulinio garso operos solistų, vyro ir žmonos tenoro Dmytro Popovo ir soprano Julijos Novikovos duetas, atliksiantis žymiausias G. Puccini, G. Donizetti, Ch. Gounod ir kitų operos meistrų meilės arijas ir duetus. Kartu tai bus ir paskutinis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas savo namuose – Vilniaus kongresų rūmuose.

Pavasarį orkestras kartu su maestro G. Rinkevičiumi ir mecosopranu Ieva Prudnikovaite pradės Marijampolėje. Kovo 1 d. Marijampolės kultūros centre skambės I. Prudnikovaitės atliekamos gražiausios operų arijos, antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras grieš P. Čaikovskio simfoniją Nr. 1 („Žiemos svajos“). 

 

Kovo 8 d. orkestras persikels į Valdovų rūmus – čia jis koncertuos su prancūzų kilmės amerikiečių smuikininke Corinne Chapelle, kurią kaip gabią mokinę itin vertino smuiko legenda Yahudi Menuhinas. Šalia solistės atliekamo F. Mendelssohno koncerto smuikui ir orkestrui e-moll skambės J. Brahmso simfonija Nr. 4, diriguojama Andrio Pogos. 

Balandžio 5 d. Valdovų rūmuose skambės alto ir smuiko susitikimas – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteriai Rolandas Romoslauskas ir Zbignievas Levickis publikai pristatys Giedriaus Kuprevičiaus koncerto altui ir orkestrui pasaulinę premjerą ir M. Brucho dvigubą koncertą smuikui ir altui. Antrojoje dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Roberto Šerveniko, atliks F. Mendelsohno simfoniją Nr. 4, dar žinomą „Itališkosios simfonijos“ pavadinimu. 

Balandžio 12 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, pakvies į vieno garsiausių Lietuvos bosų Vladimiro Prudnikovo jubiliejinį koncertą. Valdovų rūmų scenoje maestro sveikins operos solistai Ieva Prudnikovaitė, Jurgita Adamonytė, Vytautas Juozapaitis, Kostas Smoriginas ir kiti kviestiniai svečiai. 

 

Ir tai – dar ne visos šventės jubiliejinį orkestro pavasarį. Balandžio 18 d. Valdovų rūmuose su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu G. Rinkevičiaus, koncertuos fortepijono virtuozas Lukas Geniušas, kuris atliks J. Brahmso koncertą fortepijonui Nr. 2. Koncerte taip pat skambės P. Čaikovskio simfonija Nr. 1 („Žiemos svajos“). 

Balandžio 26 d. orkestras persikels į „Compensa“ koncertų salę, kurioje pristatys programą „Martynas Levickis: kitos planetos“. Šalia charizmatiškojo akordeonininko M. Levickio atliekamų kūrinių koncerte taip pat skambės britų kompozitoriaus G. Holsto orkestrinė siuita „Planetos“. 

Jubiliejinį 30-ąjį sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras užbaigs sezono pabaigos koncertu, kuriame simboliškai skambės gaivališka, gamtos grožiu ir gyvybe persmelkta austrų kompozitoriaus G. Mahlerio Trečioji simfonija. Įspūdingas kūrinys reikalauja didelių orkestro pajėgų, tad ir scena pasirinkta neatsitiktinai – gegužės 16 d. koncertas vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. 

 

Vasarą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras tradiciškai pradės persikeldamas po atviru dangumi – birželio 7–20 d. vyks jau 10-asis LVSO vasaros festivalis. Birželio 7 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme jį pradės vienas sėkmingiausių visų laikų orkestro projektų „Roko baladės“ su Povilu Meškėla, Česlovu Gabaliu ir Jeronimu Miliumi. Birželio 14 d. VRM kieme skambės vienas įstabiausių kūrinių pasaulyje – W. A. Mozarto „Requiem“ keturiems solistams, chorui ir simfoniniam orkestrui. Birželio 20 d. LVSO vasaros festivalį užbaigs premjerinis projektas „Paslaptingosios tango ir flamenko istorijos“, kuriame savo charizma ir jausmais burtus skleis mecosopranas Ieva Prudnikovaitė ir flamenko šokėja Marina de Flamenco. Visiems festivalio koncertams diriguos maestro G. Rinkevičius. 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro bilietai į koncertus parduodami „Tiketos“, „Teatrai.lt“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button