Šiemet pirmą kartą nepriklausomoje Lietuvoje buvo paminėta Vaiko diena. Naująją šventę simboliškai įtvirtino Vilniuje, Lukiškių aikštėje, šeštadienio vakarą įvykęs paramos koncertas „Laisvės vaikams“.

„Šį vakarą mus visus suvienijo prasminga idėja – padovanoti nepamirštamą vasarą Ukrainos karo našlaičiams Lietuvoje. Vaikams, kurie fronte ar per bombardavimus neteko savo tėvų arba vieno iš jų. Vaikams, iš kurių žiaurusis tironas atėmė, tai, ką jie labiausiai mylėjo. Atėmė teisę į nuostabią vaikystę. Atėmė viską“, – tokiais žodžiais šeštadienio vakarą paramos koncertą „Laisvės vaikams“ pradėjo viena iš jo vedėjų – dainininkė Jurga Šeduikytė.

Karas neabejotinai yra tapęs Ukrainos vaikų kasdienybe. Keletą savaičių taikos, štai ką jau trečius metus ukrainiečių vaikams dovanoja organizacija „Stiprūs kartu“. Būtent ši organizacija kartu su „Vertimedia“ šiais metais inicijavo paramos koncertą „Laisvės vaikams“. Prie koncerto organizatorių prisijungė Vilniaus miesto savivaldybė, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Koncerto vedėjais kartu su dainininke J.Šeduikyte tapo vienas iš „Stiprūs kartu“ įkūrėjų, televizijos laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis ir aktorius, stovyklos „Nuotykių akademija“ vadovas, skautas Paulius Tamolė.

Koncertą, kuriame nuo scenos liejosi ne tik muzika, bet ir Ukrainos karo našlaičių, stovyklų vadovų emocijos ir pasakojimai, energingai pradėjo dainininkė Jessica Shy. Nepamirštamą vasarą dovanoti našlaičiams vaikams ragino grupės „ba“, „Jauti“, „Mėlyna“, „Shower“.

Įspūdingus ir jautrius pasirodymus koncerte surengė dainininkės Monika Liu, Monique, DJ Nevykėlė, Evgenya Redko, Jurga, Paulina Paukštaitytė, Ruta Mur, Angelou, atlikėjai Silvester Belt, Free Finga, Gabrielius Vagelis, Jovani, Jurijus Veklenko, Rokas Yan.

Koncerto scenoje netikėtai pasirodęs operos dainininkas Merūnas Vitulskis kalbėjo apie tai, kad į Lietuvą vasaroti atvyksta Ukrainos ateitis. Būtent šie vaikai, kai karo siaubas baigsis, kurs stiprią, galingą, nepriklausomą valstybę.

„Jie yra būsimieji Ukrainos prezidentai. Sportininkai. Operos solistai. Aktoriai. Ir šiandien mes visi turime galimybę juos priimti čia, mūsų fantastiškoje šalyje, kur dangus žydras ir, svarbiausia, ramus. Mažiausia, ką galim, tai sugrąžinti jiems viltį ir tikėjimą žmonių gerumu, gražesniu pasauliu. Slava Ukraini!“ – savo kalbą baigė dainininkas.

Paramos koncertas „Laisvės vaikams“ simboliškai įtvirtino ir naują datą įsimintinų dienų kalendoriuje – pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje trečiąjį gegužės penktadienį atšvęsta Vaiko diena.

Vienas kelialapis į vasaros stovyklą Lietuvoje našlaičiams iš Ukrainos kainuoja apie 800 eurų. Į kelialapio kainą įeina vaikų kelionė iš Ukrainos, nakvynė kelionėje, draudimo išlaidos, stovykla Lietuvoje ir atsisveikinant organizatorių kiekvienam vaikui įteiktas Rugsėjo 1-osios rinkinys.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist