Koncertai

LNSO, choras „Latvija”, Sibelijus ir Maskato „Baltijos daina” vasario 9 d. skambės Vilniuje

Vasario 9 d. Kongresų rūmuose skambės Arturo Maskato oratorija „Baltijos daina”, kuri skiriama Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos valstybių šimtmečiams.

Turiningą muzikinę programą pristatys Latvijos Nacionalinis simfoninis orkestras, Latvijos Valstybinis akademinis choras „Latvija”, žymūs solistai – Lietuvos atstovė Vida Miknevičiūtė, sopranas, Latvijos atstovas Aleksandras Antonenko, tenoras, ir Estijos atstovė Mari KALKUN, dirigentas Andris Puoga. Koncerto pirmojoje dalyje skambės Žano Sibelijaus Antroji simfonija Remajor op.43 ir koncerto antrojoje dalyje Vilniuje pirmą kartą skambės Arturo Maskato kūrinys „Baltijos daina”. Kultūros projektas yra Latvijos Valstybingumo Šimtmečio šventinių renginių plano dalis.

Žanas Sibelijus savo laiku suvaidino svarbų vaidmenį Suomijos nepriklausomybės kelyje. Jo Antroji simfonija tapo nacionalinio išsivadavimo judėjimo simboliu.

 

Kompozitorius Arturas Maskatas apie naują oratoriją: „Kurdamas šį kūrinį daug mąsčiau apie tris mūsų šalis prie Baltijos jūros. Mus jungia bendras likimas, kraujotaka, jausmai ir viltys. Mes turime vieną jūrą, kuri mus vienija, augina ir už mus meldžiasi. Turime nuostabius, žymius poetus, kurie labai mylėjo mūsų bendrą vertybę – Baltijos jūrą.”

Vida Miknevičiūtė (LT) nuo 2011 metų Mainco Valstybinio teatro pagrindinė dainininkė. Ji taip pat yra labai laukiama ir kitose Europos vietose  rengiamuose įvairiuose koncertuose.

Mari Kalkuna (EE) tradicinės muzikos dainininkė ir kompozitorė iš Pietų Estijos. 2013 metais ji buvo apdovanota Estijos etnomuzikos apdovanojimu kaip geriausia dainininkė.

 

Aleksandras Antonenko (LV) šiuo metu koncertuoja įvairiuose pasaulinės reikšmės operose.

Valstybinis akademinis choras „Latvija” 2017 metais šventė 75-ąjį jubiliejų. Nuo 1997 metų choro meninis vadovas ir pagrindinis dirigentas yra Maris Sirmais. Choras „Latvija” reguliariai koncertuoja prestižinėse pasaulio koncertų scenose su pasaulinio garso simfoniniais orkestrais ir žymiais dirigentais.

Andris Puoga yra Latvijos Nacionalinio simfoninio orkestro meninis vadovas ir pagrindinis dirigentas nuo 2013 metų lapkričio mėnesio.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button