Tamsūs lapkričio vakarai jaukioje „Vaidilos“ teatro salėje su neblėstančio žavesio muzika – kas gali būti geriau? Ypač, kai ji atliekama tokių scenos virtuozų kaip pianisto Andriaus Žlabio ar smuikininko Sergejaus Malovo. Taip pat ir jaunųjų talentingų atlikėjų – pianistės Neringos Valuntonytės bei dainininko Ilja Aksionovo, pasirodančio kartu su pianistu Gustu Raudoniumi.

Tačiau tai dar ne viskas. „Vaidilos“ teatre lapkričio 19 d. numatomas dar vienas ypatingas koncertas, skirtas Suomijos nepriklausomybės 100–mečiui, kuriame gros muzikologas ir pianistas Erikas T. Tawaststjerna. Tad lapkritį tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai džiugins kiekvieno klausytojo širdį.

Lietuvoje nedažnai sutinkamas pianistas

Šiuo metu JAV gyvenantis Andrius Žlabys – vienas garsiausių lietuvių pianistų pasaulyje, koncertuojantis kartu su Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlendo, Roterdamo simfoniniais orkestrais. Vienas žymiausių pianisto debiutų karjeroje – „Grammy“ nominacija už George Enescu Fortepijoninio kvinteto įrašus – projektą, įgyvendintą kartu su smuikininku Gidonu Kremeriu ir jo suburtu kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“. Ypač laukiamas pianistas „Vaidilos“ teatro salėje surengs savo rečitalį lapkričio 5 dieną. Rečitalio programoje numatyti J.S. Bacho, C. Francko, O. Messiaeno, R. Schumanno kūriniai.

Jaunieji „Vaidilos klasikos“ talentai: Neringa Valuntonytė

Fortepijono muzikos savaitę lapkričio 12 d. pratęs jaunoji pianistė Neringa Valuntonytė. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, ji tęsė savo studijas Lietuvoje, o visai neseniai sugrįžo iš stažuotės Hanoveryje. Ji yra pelniusi laureato vardą ir įvairių apdovanojimų konkursuose Lietuvoje, Lenkijoje, Gruzijoje ir Latvijoje. Naujausi Neringos laimėjimai – antroji vieta Nijolės ir Jono Dėdinų fondo konkurse, laureatės vardas tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse Tbilisyje ir Didysis prizas XI tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ Druskininkuose. Kaip teigia Neringa, aukštumų muzikoje paskatino siekti brolis Rokas, kurio dėka ji ėmė klausytis S. Rachmaninovo muzikos. Būtent šio kompozitoriaus muziką ji pasirinko savo rečitaliui.

Koncertas Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui

Lapkričio 19 d. „Vaidilos” teatre gros Helsinkyje gimęs muzikologas ir pianistas Erikas T. Tawaststjerna. Būdamas septyniolikos laimėjo antrą vietą Maj Lind vardo pianistų konkurse Helsinkyje. Jis studijavo Vienos muzikos akademijoje ir Juilliardo konservatorijoje Niujorke, o doktorantūrą baigė Niujorko universitete. Pianistas yra įrašęs keliolika kompaktinių plokštelių, įskaitant aštuonis CD, kuriuose skamba visa Jeano Sibeliaus fortepijoninė muzika. Koncerte išgirsime ne tik žymiausių suomių kompozitorių muziką (Kaija Saariaho, Jean Sibelius ir kt.), bet ir lenkų genijaus Frédérico Chopino kūrinių.

Jaunųjų talentų duetas

Atsikvėpti neleis ir lapkričio 26 d. numatomas Jaunųjų „Vaidilos klasikos“ talentų Ilja Aksionovo ir Gusto Raudoniaus duetas. Jauni, žavūs ir muzikalūs vaikinai žada subtilų prancūziškos muzikos vakarą. Skambės G. Fauré, F. Poulenc’o, M. Ravelio, C. Debussy kūriniai vokalui ir fortepijonui. Ilja – vienas ryškiausių jaunųjų Lietuvos solistų, o jo draugas Gustas – ne tik pianistas, bet ir smuikininkas bei kompozitorius, pelnęs apdovanojimų už savo kūrybą. Abu vaikinai neseniai baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir sėkmingai tęsia savo karjerą: Ilja – šiuo metu mokosi Diuseldorfe, Vokietijoje, o Gustas Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Visai neseniai 2016 m. šis vaikinų duetas pelnė apdovanojimą tarptautiniame jaunųjų muzikantų konkurse „Citta di Barletta“ Italijoje.

Visos Eugene’o Ysaÿe sonatos smuikui viename koncerte

Sergejus Malovas neveltui lyginamas su pačiu Niccolo Paganini, nes tai išskirtinės charizmos ir fantastiško virtuoziškumo smuikininkas. Kaip kartą pasklidusioje legendoje, N. Paganini grojęs taip gerai tik todėl, kad esą sudaręs sandorį su pačiu velniu. Iš tiesų, nuo šio žodžio „Virtù” italai suformavo savo virtuoso, kad pavadintų ar pagerbtų tuos, kuriuos Dievo apvaizda apdovanojo tokia meistryste ir pranašumu. Tačiau juk velnias taip pat angelas!

Lapkričio 29 d. „Vaidilos” teatre šis išskirtinio virtuoziškumo smuikininkas Sergejus Malovas atliks visas Eugene’o Ysaÿe sonatas smuikui vieno koncerto metu! Ypatingos ištvermės reikalaujanti konceptuali programa įkandama ne kiekvienam virtuozui. Negana to, tarp kiekvienos E. Ysaÿe sonatos skambės J. S. Bacho, B. Bartóko, G. Enesco, F. Kreislerio, P. de Sarasate’s kūriniai smuikui ir fortepijonui, kartu su pianiste Indre Baikštyte.

Muzikų šeimoje išaugęs virtuozas Sergejus Malovas baigė studijas Zalcburgo „Mozarteum“ ir Hannso Eislerio vardo Aukštojoje muzikos mokykloje Berlyne. Tarptautiniuose konkursuose jį lydėjo sėkmė grojant ir smuiku, ir altu: kaip smuikininkas jis laimėjo Jaschos Heifetzo (2008), W. A. Mozarto (2010) ir Michaelio Hillo (2011) vardo konkursus, o kaip altininkas 2010 metais pelnė pirmąją premiją konkurse Tokijuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.