Koncertai

Kristupo vasaros festivalio finalas: japoniškų būgnų griausmas ir liūtas, išburiantis laimę

Du mėnesius įvairiaspalviais koncertais džiuginęs Kristupo vasaros festivalis, atsisveikins griaudžiant japoniškiems būgnams. Rugsėjo 10 d. Vilniaus universiteto botanikos sode Wadaiko grupė „Daigen – Gumi” stebins įvairiomis ritminėmis figūromis,ispūdingais instrumentais, plačia garso amplitude ir ekspresyviais, bet griežtai suderintais muzikantų judesiais.

Anot Wadaiko grupės „Daigen – Gumi” vadovo Motoichi Yuzawa, didžiųjų būgnų funkcijos laikui bėgant keitėsi. Senovėje japonai jais perduodavo žinias – dažniausiai tai būdavo įspėjimas apie artėjančius priešus, kartais būgnais gąsdindavo užpuolikus, imituodami gausų raitelių būrį. Taip pat būgnai Japonijoje buvo naudojami meldžiantis dievams ir prašant gausaus derliaus. Įsivyravus taikai, pradėjus klestėti menams, mušamieji instrumentai pradėti naudoti Kabuki bei No teatro spektakliuose.

Dabar būgnus dažniausiai galima išgirsti tradiciniuose Japonijos festivaliuose, tačiau jie vis dažniau skamba ir koncertų salėse – džiazo, klasikinės ar net roko ansamblių sudėtyse. Šiandien japonų muzikantai važinėja po pasaulį ir į savo pasirodymus mielai įtraukia kitas savo šaliai būdingas tradicijas. Kaip sako M. Yuzawa, rugsėjo 10 d. koncerte apsilankiusieji neturėtų nustebti, jei renginio metu pasirodys liūtas Šiši bei pakvies bendram šokiui, išburiančiam laimę ir sėkmę, o vaikams – sveikatą.

 

Japoniškų būgnų Wadaiko grupė susikūrė 2000 metais, siekdama ugdyti muzikantus, gebančius japoniškais ritmais dalintis su žiūrovais visame pasaulyje. „Daigen – Gumi” dažnai pasirodo įvairiose televizijos laidose, teatruose bei koncertuose. 2009 metais grupės dešimtmečiui paminėti skirtas koncertas sulaukė Japonijos publikos ir kritikų liaupsių.

„Daigen – Gumi” įkūrėjas M. Yuzawa būgnų muzikos paslapčių nuo šešerių metų mokėsi iš savo tėvo, o dabar pats, greta intensyvios koncertinės veiklos, moko jaunąją muzikantų kartą. „Man labai svarbu skleisti būgnų kultūrą ir jų žavesį užsienyje”, – sako grupės vadovas.

Pasak atlikėjų, kiekviena būgnininkų trupė turi tik jai būdingą skambesį, į kurį dažnai įpinami regioniniai elementai. Šie instrumentai leidžia atlikėjų asmenybėms atsiskleisti, tad kiekvienas grupės „Daigen – Gumi” pasirodymas kupinas energijos bei ekspresijos ir kas kartą vis šiek tiek kitoks.  Tad jau rugsėjo 10 d. 17 val. VU botanikos sode – išskirtinė energija, būgnų griausmas ir liūtas, išburiantis laimę bei sėkmę.

 

Nors festivalis atsisveikina iki kitų metų, koncertų netrūks ir šaltuoju metų laiku – daugiau informacijos apie renginius rasite Kristupo festivalio internetiniame puslapyje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button