Spalio 29 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatys intriguojantį ir didelio susidomėjimo sulaukusį muzikos ir tapybos projektą „Haruspicija“. Projektas suvienijo šešis garsius muzikantus – saksofonistą Vytautą Labutį, pianistą Roką Zubovą, fagotininką Andrių Puplauskį, tūbininką Darių Bažanovą, perkusininką Laimoną Staniulionį ir rubaba grosiantį projekto autorių dailininką Artūrą Šlipavičių-Šlipą, kurie scenoje improvizuos tapybos darbų temomis. Kas yra „Haruspicija“ ir ko laukti spalio 29 d. Vilniaus kongresų rūmuose kalbamės su projekto autoriumi tapytoju A. Šlipavičiumi-Šlipu.

Artūrai, su muzikine veikla Jūsų gyvenimas susijęs jau seniai. 1987 m. su bendraminčiais įkūrėte muzikos grupę „Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu“. Kodėl tapytojui kilo tokia mintis?

19851987 m. mes su džiazmenu V. Labučiu kūrėme muziką mano paveikslams ir kartu grojome. Sukūrėme labai daug instrumentų, kurių tais laikais nebuvo, įrašėme nuostabų avangardinį projektą, pavadinome jį „Haruspicija“ ir išleidome Vokietijoje. Kai projektas buvo pristatytas plačiajai auditorijai, garsus to meto kino menininkas Artūras Barysas paskatino mane suburti grupę – taip gimė „Ir visa tai, kas yra gražu, yra gražu“. Taigi muzikinė linija mano gyvenime tęsiasi jau seniai. Jaunystėje buvau bardas, su Vytautu Kernagiu grojau balades, dalyvavau Vladimiro Čekasino projektuose. Nors konservatorijos niekada nebaigiau, mane dažnai girdavo už nestandartinį muzikinį mąstymą.

Spalio 29 d. „Haruspicija“ atgims  Vilniaus kongresų rūmuose. Ką reiškia šis sudėtingas pavadinimas?

Pats žodis „haruspicija“ yra 3000 metų senumo, kildinamas iš etruskų civilizacijos ir išvertus reiškia „būrimas“. Etruskų žynys Haruspikas, pasitelkęs dangaus žvaigždes ir laukinių žvėrių vidurius, burdavo savo genčiai ateitį – ar bus geras derlius, ar metai bus vaisingi, ar nebus karų… Visi muzikiniai instrumentai, kuriuos jis naudodavo apeigose, būdavo vadinami haruspikais. Ši idėja man labai patiko, tad ėmiausi ją vystyti. Juk mes grojame ne tik įprastais instrumentais, bet ir viskuo, kas tuo metu yra šalia mūsų – viskas skamba ir dalyvauja rituale. Todėl ir pavadinimas „Haruspicija“ čia labai tinka.

Koncerte muzikuos šeši žymūs muzikantai. Ar galėtumėte juos trumpai pristatyti mūsų skaitytojams?

Didžiuodamasis galiu pasakyti, kad surinkome puikią išskirtinių, savitų muzikų komandą. Scenoje klausytojai galės mėgautis vieno garsiausių Lietuvoje džiazo virtuozų, mano seno bendražygio, saksofonisto V. Labučio improvizacijomis. Jau ne pirmą kartą kartu kuriame ir su žymiu pianistu, M. K. Čiurlionio proanūkiu ir jo kūrybos puoselėtoju R. Zubovu. Taip pat labai smagu, kad į kompaniją prisijungė du nuostabūs Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai – A. Puplauskis ir D. Bažanovas. Jie drąsūs ir neišsigando – man tai buvo didžiulis komplimentas. Be to, nepaprastas malonumas dirbti su tokiais profesionalais. A. Puplauskis – vienas geriausių fagotininkų Lietuvoje, grojantis Šv. Kristupo kvintete, rengiantis solinius rečitalius, vienintelis Lietuvoje išleidęs fagoto muzikos solinę plokštelę. D. Bažanovas – tūbos meistras ir Sostinės vario kvinteto narys. Naujas mūsų komandoje ir perkusininkas L. Staniulionis, dalyvaujantis įvairių grupių veikloje, dažnai eksperimentuojantis su egzotiniais instrumentais ir muzikos žanrais. Tad apjungę jėgas tikimės paskleisti ypatingų muzikinių kerų.

Publikai įdomu sužinoti, kas slepiasi po įmantriu koncerto pavadinimu. Papasakokite plačiau apie būsimo koncerto koncepciją.

Koncerte šeši muzikantai atliks improvizacijas šešiems tapybos darbams. Bus panaudotas specialus apšvietimas, kuris ne tik išryškins paveikslą, bet ir apšvies jo tema grojantį muzikantą, prie kurio pamažu prisijungs ir kiti. Ekrane rodysime ir šiek tiek dokumentikos. Taigi scenoje bus sukurtas burtų kambarys. Šiose muzikinėse apeigose labai svarbų vaidmenį vaidins haruspikas – didžiulis vamzdis su įtempta styga. Visi muzikantai pasirodymo metu privalės nors kartą užgauti tą stygą.

Ar haruspikas yra Jūsų kūrinys?

Taip, tai mūsų su V. Labučiu prieš 32-ejus metus sukurtas instrumentas. Jis nedažytas, nerestauruotas… Ir tas senukas haruspikas gražiai suvyniotas laukia savo pasirodymų. Jis jau žinomas muzikiniame pasaulyje, skamba įvairiuose projektuose ir skambės spalio 29 d. Vilniaus kongresų rūmuose.

 

Kamerinis koncertas „Haruspicija“ įvyks spalio 29 d. 17 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietai parduodami „Tiketoje“, „Teatrai.lt“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasose. Daugiau informacijos: www.lvso.lt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist