Koncertai

Koncertinė programa „Late Junctions“ – naujametinė grožio ir ramybės oazė

Kontratenoras ir kanklės, barokas ir minimalizmas – netikėtomis, bet sykiu užburiančiomis jungtimis grįsta koncertinė programa „Late Junctions“ skambės Naujųjų metų išvakarėse. Lietuvoje jau gana plačiai pristatytas projektas gruodžio 30 d. 16 val. bus atliktas Trakų Vokės dvaro sodyboje, o gruodžio 31 d. 19 val. – Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Juozo Karoso salėje. 

„Late Junctions“ savo kelią pradėjo 2017 m. birželį, sostinės „Kultūros nakties“ festivalyje. Nuo to laiko koncertinė programa buvo ne kartą atlikta Vilniuje ir įvairiuose Lietuvos miestuose: Trakuose, Rokiškyje, Juodkrantėje ir Nidoje. 

Programos kūrėjai ir atlikėjai – aštuonių vokalistų ansamblis ir kanklininkių trio, kuriuos vienija bendra studijų LMTA patirtis. Visi jie studijuoja Akademijoje arba ne taip seniai ją baigė. Pasak vieno iš projekto sumanytojų, kontratenoro Vaido Bartušo: „Late Junctions“ pavadinime atsispindi visa koncerto esmė. Jėga glūdi ne skirtumuose, o panašumuose ir bendrystėje.“ 

 

Taip pat ansamblyje dainuoja sopranai Ieva Skorubskaitė, Viktorija Šedbaraitė, mecosopranai Kristina Jurevičiūtė, Gintarė Kulikauskytė, Stasė Žaltauskaitė-Malūnavičienė, tenorai Evaldas Alekna, Julius Andrikonis, bosas Jevgenijus Kovalčukas, groja Linos Žilinskaitės, Ramunės Balčiūnaitės, Aušrinės Ulinskaitės kanklių trio. 

„Late Junctions“ galima įvardyti kaip modernaus sakralumo muzikoje pavyzdį. Programą sudaro kelių epochų muzika, jungiama panašios skambesio estetikos. Tai ir meditatyvieji ankstyvojo baroko muzikos meistro Giulio Caccini „Amarilli mia bella“, kino filmo „Didis grožis“ išgarsintas Davido Lango kūrinys „I Lie“, jauno katalonų kompozitoriaus Josepo Alarcóno „Nexo“; pakiliai skambantys anglų baroko genijaus Henri Purcello „Sound the trumpet“, šiuolaikinio latvių kompozitoriaus Ēriko Ešenvaldo kūriniai „O salutaris hostia“ ir „Stars“. Programoje taip pat skamba nuotaikinga Henriko VIII daina „Pastime with good company“ ir sakralinės muzikos klasika – Franciso Poulenco „Ave verum corpus“ bei XVI a. giesmė „Gaudete“ iš rinkinio „Piae cantiones“. Vokalistų atliekamus kūrinius papildys kanklėmis skambinami Philipo Glasso „Glassworks: Opening“, Jono Tamulionio „Perpetuum mobile“ ir Indrės Stakvilės „Didysis kalnų ežeras“, o kai kuriuose kūriniuose šis lietuvių liaudies instrumentas pakeis barokui įprastą liutnią bei anam laikmečiui būdingą instrumentinį ansamblį.

Jungti netikėtus darinius programos kūrėjus inspiravo populiari britų radijo stoties BBC3 laida „Late Junction“, siūlanti klausytojams unikalią klausymosi patirtį, kai viduramžių baladės skamba greta XXI a. elektroninės muzikos, o alternatyvusis džiazas maišomas su folkloru. Netikėti deriniai atveria kitokius muzikos klausymosi kontekstus. Tęsdami garsiosios BBC3 radijo laidos kuriamą klausymosi tradiciją, „Late Junctions“ sumanytojai sukūrė netikėtų, autentiškų garso derinių ir žanrų jungčių programą, kuri šventiniu laikotarpiu tampa šurmuliui ir skubėjimui nepavaldžia grožio ir ramybės oaze.

 

Koncertai „Late Junctions“ vyks 2018 m. gruodžio 30 d., sekmadienį, 16 val. Trakų Vokės dvaro sodyboje (Žalioji a. 2A, Vilnius) ir 2018 m. gruodžio 31 d., pirmadienį, 19 val. LMTA Juozo Karoso salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Bilietus į renginius platina TIKETA.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button