Paminėti svarbią Lietuvai datą – Kovo 11-ąją – vilniečius bei miesto svečius į iškilmingą koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje pakvies Jungtinis Lietuvos vaikų choras ir Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras. Iš 33 šalies miestų ir miestelių susirinkusių per du šimtus jaunųjų atlikėjų šventiniame renginyje atliks gražiausias dainas Lietuvai.

Jau dvejus metus gyvuojantis, 250 dainininkų subūręs Jungtinis vaikų choras Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti Šv. Kotrynos bažnyčioje surengs lietuviškos muzikos koncertą „Kad būtum amžiams gyva”. Choras, pritariant Trakų meno mokyklos fanfariniam orkestrui, atliks Vytauto Miškinio „Missa Brevis Pro Pace”, Gedimino Kalino „Lek gervelė”, Gintauto Venislovo „Vakar ir visados” ir kitus šiuolaikinių lietuvių autorių kūrinius.

Koncerto, kuri rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir vaikų choras „Ugnelė”, pradžia 17 val. Įėjimas nemokamas.

„Muzika turi stebuklingą poveikį, – sako choro meno vadovė Valerija Skapienė. – Tokiomis progomis kaip Kovo 11-oji norime dovanoti žmonėms galimybę pajusti tyriausius ir stipriausius jausmus savo šaliai. Esu tikra, kad 250 iš širdies dainuojančių vaikų kiekvienam koncerto klausytojui paliks nepamirštamą įspūdį. Vaikų kuriamas ir atliekamas menas gali būtų labai paveikus, jei mes, suaugusieji, leisime sau atverti širdis ir priimti jų dovanas”.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 metų vaikai iš Kretingalės, Plungės, Dovilų, Endriejavo, Joniškio, Kybartų, Šakių, Birštono ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių. Projekto iniciatoriai prie choro kvietė prisidėti mažiau patirties turinčius, mažiau keliaujančius, mažesniuose miesteliuose dainuojančius arba dainavimo chore patirties neturinčius vaikus. „Norėtume, kad kiekvienas vaikas Lietuvoje turėtų galimybę padainuoti chore – juk būtent vaikai pratęs mūsų dainų švenčių tradicijas. Tikiuosi, kad šis projektas paskatins Lietuvoje atsirasti daugiau vaikų chorų”, – sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Dainų šventės direktorius Saulius Liausa.

Vaikai atsakingai ruošiasi ir ketina dalyvauti šią vasarą vyksiančioje Dainų šventėje, suvienysiančioje per 40 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir lietuvius iš viso pasaulio. 2018 m. birželio 30 – liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune vyksianti dainų šventė „Vardan tos…” skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse įrengiamus greičio matuoklius?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist