Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje šią savaitę, rugsėjo 30–spalio 4 d., vyksta Europos kamerinės muzikos akademijos (European Chamber Music Academy – ECMA) meistriškumo kursai, kuriuose dalyvauja jauni ir ambicingi ansambliai iš septynių Europos šalių. Publika kviečiama į du nemokamus ECMA koncertus Trakų pilies Didžiojoje menėje spalio 2 d. ir LMTA Didžiojoje salėje spalio 4 d. Pasirodys styginių kvartetas „Mettis“ (Lietuva), gitarų kvartetas „Erlendis“ (Lenkija, Danija), kvintetas „Le Bateau Ivre“ (Prancūzija) ir kiti ryškūs Europos jaunosios kartos ansambliai.

Europos kamerinės muzikos akademija (European Chamber Music Academy – ECMA) vienija aštuonias muzikos akademijas iš Austrijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos ir Šveicarijos. Tinklas įkurtas 2006 m. iškilių kamerinės muzikos atlikėjų ir pedagogų Hatto Bayerle’s (altas, Vokietija) ir Johanneso Meisslio (smuikas, Austrija) iniciatyva. LMTA į tinklo veiklą įsitraukė 2011 m.

ECMA tikslas yra skatinti kamerinės muzikos raidą, pagrindinį dėmesį skirianti jauniems ambicingiems ansambliams. Kiekviena iš aštuonių ECMA narių akademijų kartą per metus savo šalyje organizuoja meistriškumo kursus. Greta ansamblių darbo su ECMA profesoriais, vyksta paskaitos, rengiami koncertai, kuriuose pasirodo kursuose dalyvaujantys ansambliai pristato sesijos metu paruoštą programą.

Spalio 2 d. publika kviečiama pasiklausyti šių metų kursų dalyvių koncerto ypatingoje aplinkoje – Trakų pilies Didžiojoje menėje. Gros Lietuvos koncertinėje scenoje jau pelnęs gerą vardą styginių kvartetas „Mettis“, taip pat – gitarų kvartetas „Erlendis“ (Lenkija, Danija) ir styginių kvartetas „Malion“ (Vokietija, Suomija). Programoje – J. S. Bacho, J. Haydno, L. Boccherini, B. Bartóko ir kitų autorių kūriniai. Koncerto pradžia – 18 val.

Gitarų kvartetas „Erlendis“ susibūrė 2013 m., jo nariams studijuojant Poznanės muzikos akademijoje. 2015-2017 m. kvartetas tobulinosi podiplominėse studijose Danijos karališkojoje muzikos akademijoje. Pavadinimas „Erlendis“ (islandiškai reiškiantis „užjūrio“) nurodo į ansamblio atvirumą grojamos muzikos stilių atžvilgiu. Kvartetas koncertuoja JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir kitur.

„Malion“ kvartetas suburtas 2018 m. Jo narės dar studijuoja Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos ir vaizduojamųjų menų mokykloje, tačiau ansamblis jau spėjo sukaupti koncertų tokiose erdvėse, kaip Frankfurto „Alte Oper“, „Schloss Solitude“ ir kitur, patirtį.

Dėmesio! Koncertui Trakuose organizuojama nemokama žiūrovų kelionė maršrutu „Vilnius – Trakai – Vilnius“. Išvykimas iš Vilniaus – 16 val. nuo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centrinių rūmų. Išvykimas iš Trakų ~20 val. Vietų autobuse rezervacija vyksta el. paštu [email protected] Vietų skaičius autobuse ribotas.

Antrasis ECMA sesijos koncertas vyks spalio 4 d. 18 val. LMTA Didžiojoje salėje. Čia pasirodys fortepijoninis trio „Forza“ (Lietuva), kvintetas „Le Bateau Ivre“ (Prancūzija) ir fortepijoninis trio „Bohémo“ (Vengrija). Programoje – A. Dvořáko, G. Pierné, A. Jolivet, D. Šostakovičiaus kūriniai.

Du iš koncerte grosiančių ansamblių susibūrė šiais metais. Fortepijoninis trio „Forza“ atsirado LMTA profesorės Dalios Balsytės iniciatyva, kuri sumanė suburti į vieną trio talentingas jaunas atlikėjas: LMTA meno doktorantę, Rusijos Gnesinų muzikos akademijos absolventę Mariją Mirovską (fortepijonas), LMTA absolventę Minadorą Šernaitę (smuikas) ir Maskvos P. Čaikovskio valstybinės konservatorijos absolventę Žaną Miniotas (violončelė).

Trio „Bohémo“ iš Vengrijos taip pat susibūrė 2019 m. Jo nariai – Jan Vojtek (fortepijonas), Matouš Pěruška (smuikas) ir Kristina Vocetková (violončelė) – studijuoja Budapešte pas profesorius Csaba Onczay ir Peterį Mezö. Trio „Bohémo“ šiais metais tapo Europos kamerinės muzikos akademijos aspirantais.

Kvintetas „Le Bateau Ivre“ iš Prancūzijos įdomus savo sudėtimi: ansamblį sudaro fleita, arfa ir styginių trio. Tai suteikia atliekamai muzikai nepaprastai įvairių ir šiltų spalvų. Ansamblis susibūrė 2015 m. Strasbūre, o 2016 m. laimėjo Tarptautinį Leopoldo Bellano konkursą Paryžiuje.

Koncertai nemokami.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.