Džiaugsmingiausią metų mėnesį „Vaidilos klasika“ kviečia būti kartu. Geriausi metų koncertai ir nepamirštami įspūdžiai skirti ypatingo šventinio laikotarpio įprasminimui. Kiekvieną savaitę iki pat Naujųjų metų vakaro čia laukia aukščiausio meistriškumo atlikėjų pasirodymai, tarp kurių – ypač laukiamas smuikininko, „Kremerata Baltica“ įkūrėjo ir meno vadovo Gidono Kremerio koncertas.

„Kosminis Čiurlionis” sugrįžta

World Music projektas, debiutavęs 2016 metų pabaigoje tarptautiniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalyje, tęsia savo kelionę ir jau gruodžio 3 d. sugrįžta į „Vaidilos“ teatro salę. Šio projekto sėkmę neabejotinai užtikrino patyrę lietuvių muzikantai: Petras Vyšniauskas (saksofonas), Olegas Molokojedovas (klavišiniai), Aleksandra Žvirblytė (fortepijonas). „Vaidilos klasika“ jau antrąjį kartą žiūrovams pristato atnaujintą „Kosminio Čiurlionio“ projektą, papildytą Kornelijaus Jaroševičiaus vaizdo projekcijomis. Neribotos muzikinės fantazijos projektas su džiazo elementais, kuriuos išryškins net du garbius jubiliejus švenčiantys scenos grandai – Olegas Molokojedovas (švenčiantis 70-metį) ir Petras Vyšniauskas (švenčiantis 60-metį). „Kosminis Čiurlionis” „Vaidilos“ teatre – tik dar labiau sustiprins Didžiųjų metų švenčių atmosferą.

Maestro Petro Geniušo rečitalis

Jau gruodžio 12 d. Kauno filharmonijoje ir 13 d. „Vaidilos“ teatro salėje įvyks pianisto Petro Geniušo rečitalis. Šio pianisto asmenybė puikiai atpažįstama ne tik klasikos gerbėjams. Tarp Lietuvos atlikėjų P. Geniušas išsiskiria muzikinių interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, dažnai rizikingomis naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Tai viena priežasčių, kodėl Petro Geniušo taip įdomu klausytis atliekant bet kokio žanro muziką.  Ateinančio koncerto programoje – J.S. Bacho, F. Schuberto ir S. Rachmaninovo kūriniai fortepijonui su ypatingomis Petro Geniušo interpretacijomis.

Elektro-folk misterija „Saulės dukros” su choru „Viva”

Išskirtinis „Vaidilos klasikos” sezono koncertas – gruodžio 17 d. pristatoma elektro-folk misterija „Saulės dukros” su choru „Viva”. Merginų choras žada nepamirštamą vakarą kartu belaukiant Šv. Kalėdų. Pasak meno vadovės, idėjos autorės bei kompozitorės Vilijos Mažintaitės, tai eksperimentų metu gimęs projektas, kuriame susijungia elektroninė muzika su choro balsais ir trimatėmis projekcijomis. Choras „Viva” dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, festivaliuose, bendradarbiaudamas su šiuolaikinės muzikos atlikėjais. Dar šią vasarą merginos pasirodė vienoje scenoje kartu su Juste Arlauskaite–Jazzu „Midsummer Vilnius” festivalyje. Savo novatoriškumu ir netradiciniais kūrybiniais sprendimais šis merginų choras stebina ne tik Lietuvoje. 2016 metų rugsėjo mėnesį „Viva“ pelnė net keturis aukso diplomus tarptautiniame mėgėjų chorų konkurse „Canco Mediterrania“ Katalonijoje.

Vakaras su R. Strausso muzika

Dar tik įpusėjus šventiniam laukimui, gruodžio 20 d. „Vaidilos” teatre pasirodys solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas) kartu su pianistu Dariumi Mažintu. Šio vakaro metu skambės R. Strausso vokalinė ir fortepijoninė muzika. Koncerto programoje atsiskleis kompozitoriaus kūrybinis kelias – nuo ankstyvųjų iki brandžiųjų opusų, dėka ryškių jaunosios kartos atlikėjų. Viktorija Miškūnaitė – 2015 m. už Manon vaidmenį buvo išrinkta Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Metų operos soliste, o 2016 m. pelnė Auksinį scenos kryžių. Kartu su soliste pasirodysiantis pianistas Darius Mažintas – daugelio tarptautinių konkursų nugalėtojas, sėkmingai tęsiantis savo veiklą solo ir kamerinės muzikos srityse.

Gidonas Kremeris „Preludes To a Lost Time”

Jau po Šv. Kalėdų, gruodžio 29 d. „Vaidilos” teatre – vienas laukiamiausių metų koncertų su smuiko žvaigžde, „Kremerata Baltica“ įkūrėju ir meno vadovu Gidonu Kremeriu. Pasaulinio garso smuikininkas Vilniuje surengs išskirtinį koncertą prieš pat Naujuosius metus. Ta proga skambės naujausias Gidono Kremerio projektas – lenkų ir žydų kilmės kompozitoriaus Mieczyslawo Weinbergo preliudų ciklas, kurio transkripcijas smuikui parengė pats G. Kremeris. Pasak smuikininko, pirminė idėja buvo atskleisti šiuos kūrinius pasitelkiant fotografijų vaizdinius. Galutinai išgryninti idėją padėjo šių metų birželį įvykęs susitikimas su fotomenininku Antanu Sutkumi, kurio fotografijos užfiksuotos maždaug tuo pačiu metu, kai Weinbergas sukūrė preliudus. „Šie 24 preliudai, tarsi garsinis paveikslas” – teigia Gidonas Kremeris. Koncerto metu klausytojai taps ir žiūrovais, turinčiais unikalią galimybę keliauti iš vieno pasakojimo į kitą, prisiliesti prie praėjusių laikų, į kuriuos žvelgia du dar gyvi žmonės.

Šventinis naujametinis „NIKO“ koncertas

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 d. „Vaidilos” teatras kviečia kartu išlydėti senuosius metus. Ta proga įvyks net du šventiniai Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertai: 18 val. ir 21 val. Tie, kas jau pažįsta „NIKO“ puikiai žino, jog jų pasirodymai abejingų nepalieka. Efektingi ir drąsūs atlikėjai: Gediminas Gelgotas (dirigentas ir meno vadovas), Augusta Jusionytė (smuikas), Dalia Simaška (smuikas, altas), Julija Ivanova (smuikas), Justas Kulikauskas (violončelė), David Dumčius (violončelė) ir Auris Galvelis (kontrabosas) klausytojus tiesiog užburia netradicinėmis kūrinių interpretacijomis. „NIKO“ savo pasirodymuose drąsiai derina klasikinės ir populiariosios muzikos motyvus su šiuolaikine grojimo technika, dainavimu, kalba bei minimalistine choreografija. Tokiu būdu sukurtas muzikinis vaizdas žadina galybę emocijų ­– nuo noro pasinerti į meditaciją iki troškimo išsilieti nežabotame šokio siautulyje. Svarbiausia tai, jog „Niko“ kūryba užburia ir įkvepia įvairiausio amžiaus ir skonių publiką. Šventinė „Vaidilos“ teatro aplinka ir uždeganti „NIKO“ muzika – geriausias derinys prieš sutinkant Naujuosius 2018–uosius metus.

Autorė: Akvilė Laugalytė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist