Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas.

Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus projektus, kuriuose susipina pasaulio, džiazo ir akademinės muzikos elementai. Tad nenuostabu, jog ir pirmosios solinės programos premjera įvyks būtent Kristupo vasaros festivalyje.

„Solinės programos pristatymas atlikėjo karjeroje yra labai svarbus žingsnis ir tai, jog Chrisas Ruebensas savo solinę programą pasirinko pristatyti Kristupo vasaros festivalyje, mums didelis džiaugsmas! Chrisą galime vadinti tikru bičiuliu, todėl labai džiaugiamės, jog būtent festivalio lankytojai pirmieji išgirs kelias jo kūrinių pasaulines premjeras”, – sakė renginio meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Pasak Kristupo vasaros festivalio organizatorių, didžiąją dalį Ch. Ruebenso solinės programos sudarys paties gitaristo kūriniai, kurie žavi egzotiškais garsovaizdžiais, pagavia melodine linija, skoningu įvairių kultūrų, stilių, žanrų deriniu.

Jau kurį laiką Ch. Ruebensas pelno dėmesį ne tik kaip atlikėjas, bet ir kaip kompozitorius – gitaristo autoriniai kūriniai, atliekami kitų atlikėjų, skamba koncertų salėse nuo Europos iki Pietų Korėjos bei pelno puikius įvertinimus tarptautiniuose konkursuose. Jo debiutinis albumas The Yellow Duck (įrašytas su Chris Ruebens Ensemble) buvo pripažintas geriausiu Nepriklausomuose muzikos apdovanojimuose („The Independent Music Awards”), o 2014 m.  kūrinys „Fantasy no. 1″ Ačeros gitarų kūrinių konkurse (angl. Acerra guitar composition competition) tarptautinės komisijos buvo pripažintas geriausiu.

Chriso Ruebenso solinės programos premjera – tai įvykis, kuriam nereikia nei pompastiško pristatymo, nei milžiniškos erdvės, tačiau širdyje bei atsiminimuose jis liks ilgai. Liepos 24 d., antradienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia prisipildys sodraus gitaros skambesio ir viena už kitų gražesnių melodijų. Koncerto „Muy bien, Adios!” programoje publika išgirs C. Ruebens kompozicijas, J. Zorn ir kt. kūrinius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist