Koncertai

Garsusis Philippe’as Jaroussky koncertuos Lietuvoje dėl kelių svarbių priežasčių

Liepos 22 d. pirmąkart Lietuvoje koncertuos garsiausias pasaulyje kontratenoras Philippe’as Jaroussky. Daugybę aukščiausių įvertinimų ir apdovanojimų pelniusi įžymybė pasirodys Vilniuje ne vien dėl suplanuoto koncertų turo po Europos šalis – koncertas bus skiriamas šį renginį organizuojančių „Vilniaus festivalių“ 15 metų jubiliejaus progai.

2003 m. įsteigta ir reikšmingiausius scenos menų festivalius Vilniuje vienijanti organizacija jau eilę metų rengia „Metų koncertų“ seriją, kurioje yra pasirodžiusios tokios muzikos garsenybės kaip Bobby McFerrinas, Philipas Glassas ir „The Philip Glass Ensemble“, Janas Garbarekas ir „The Hilliard Ensemble“, Laurie Anderson, „Kronos Quartet“, Londono Sinfonietta, Terry Riley ir kt.

Praėjusią savaitę paskelbus apie tai, kad Ph. Jaroussky pirmą kartą koncertuos Lietuvoje, keletas žmonių socialiniuose tinkluose prisiminė informaciją, kad 2016 m. skelbtas šio atlikėjo koncertas Vilniuje, kurį organizavo kita bendrovė, taip ir neįvyko. Tačiau kažin, ar buvo atkreiptas dėmesys į tai, kas organizuoja vieną ar kitą koncertą.

 

„Tuomet matyt nedaugelis pasidomėjo, kas buvo ano koncerto organizatorius. Ar daug kas žinojo, kad šio dainininko koncertą 2016 m. organizavusi bendrovė ne pirmą sykį „pasižymi“ neįvykusiais koncertais? Ar kas nors atkreipė dėmesį, kad jos „pasiekimų“ sąraše puikuojasi neįvykę operos garsenybių Elinos Garančos, Jose Carreraso koncertai?“, – teigia „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys. Muzikos srities profesionalų nuomone, prieš perkant bilietus į pasaulinio garso atlikėjų koncertus, labai svarbu ir netgi būtina pasidomėti koncerto organizatoriumi.

Šiemet garsiojo Ph. Jaroussky koncertą Vilniuje liepos 22 d. organizuoja viešoji įstaiga „Vilniaus festivaliai“. Jos veiklos istorijoje visi paskelbti koncertai, į kuriuos parduodami bilietai (o tokių  surengta virš 500), įvyko šimtu procentų. Greta to, šis Ph. Jaroussky koncertas Vilniuje yra rengiamas „Vilniaus festivalių“ 15 metų jubiliejaus proga, tad jame dalyvaus daug garbingų svečių.

Taigi, „Vilniaus festivalių“ organizuojamam garsiojo Ph. Jaroussky koncertui liepos 22 d. Vilniuje jau dabar ruošiamasi su ypatingu dėmesiu ir precizika. Pasaulinė vokalo įžymybė koncertuos su baroko muzikos orkestru „Ensemble Artaserse“ ir vengrų sopranu Emöke Barath, tad kultūros gurmanų laukia išties įsimintinas renginys.

 

Ph. Jaroussky daugelį metų pasaulį žavi unikaliais baroko muzikos atlikimais. Solistas nuolatos dainuoja svarbiausiuose pasaulio muzikos festivaliuose, su įvairiomis baroko muzikos programomis pasirodo žymiausiose pasaulio koncertų salėse. Jo balsas skambėjo Paryžiaus Eliziejaus laukų teatre, „Salle Pleyel“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Liuksemburgo didžiajame teatre, Vienos „Musikverein“, Berlyno filharmonijoje, Niujorko „Carnegie Hall“, Linkolno centre, ir kitose. Ph. Jaroussky rezidavo ir Elbės filharmonijoje Hamburge, kur dainavo iškilmingame šios koncertų salės atidarymo koncerte.

Vienintelis Philippe‘o Jaroussky koncertas Baltijos šalyse,  nuostabų vasaros vakarą, liepos 22 d. vyks Vilniaus universiteto Didžiajame kieme. Bilietus galima įsigyti bilietai.lt sistemoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button