Net dvi savaites Gariūnų verslo ir kultūros parke vyksiantis jau trečiasis tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Intermezzo“ spalio 16 – 31 d. klausytojus pakvies išgirsti septynis klasikinės muzikos žvaigždžių koncertus. Festivalį pristato Gariūnų verslo ir kultūros parkas kartu su įstaiga „Naujoji muzikų karta.“ Visi septyni festivalio koncertai nemokami, būtina išankstinė registracija el. paštu.

Violončelės legenda vargonų koncerte

Kada paskutinį kartą klausėtės gyvo vargonų muzikos koncerto?…. ne Bažnyčioje? …prekybos centre? – „Intermezzo“ festivalio atidarymo koncerte spalio 16 d. bus neeilinė proga išgirsti šį instrumentą pačioje netikėčiausioje vietoje. Unikalus atlikėjas, legendinis violončelininkas Aleksandras Kniazevas, supratęs, kad genialus griežimas violončele dar ne riba, šiandien taip pat įspūdingai atliekantis opusus vargonais – atidarys festivalį su dangiška J. S. Bacho muzika ir specialiai iš Olandijos atgabentais, iki šiol Gariūnuose dar neskambėjusiais, naujais vargonais.

Šio atlikėjo violončelės skambesio gerbėjai taip pat galės džiaugtis jo pasirodymu – spalio 19 d. festivalis pristatys jo duetą su pianistu Kasparu Uinsku. Prieš keletą metų prasidėjusi pažintis ir subrandinusi šį duetą klausytojus pakvies į romantinės muzikos vakarą – koncerto programoje dvi Johanneso Brahmso sonatos, originaliai parašytos klarnetui, ir paties A. Kniazevo perdirbtos violončelei, o taip pat César Francko sonata violončelei ir fortepijonui.

A. Kniazevo koncertų sąraše pasirodymai su garsiausiais pasaulio orkestrais, pagrindinėse koncertų salėse ir su žymiausiais scenos partneriais. Jo pasirodymų laukiama tokiose salėse kaip Concertgebouw Amsterdame, Salle Pleyel ir Theatre des Champs-Elysees Paryžiuje, Palais des Beaux Arts Briuselyje, Wigmore Hall ir Royal Festival Hall Londone, Mozarteum Zalcburge, Musikverein ir Konzerthaus Vienoje, Suntory Hall Tokijuje ir eilėje kitų. A. Kniazevas pasaulinės šlovės sulaukė vos 17-kos tapęs laureatu prestižiniame P. I. Čaikovskio konkurse.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J. F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonija, Madrido Filharmonija, Briuselio BoZar bei eilė kitų salių. K. Uinskas nuolat bendradarbiauja su tokiais scenos partneriais kaip smuikininkas Nikita Boriso-Glebsky, P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtojas violončelininkas Andrei Ionita, pianistas Evgeni Bozhanov, su kuriuo pasirodė legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge.

Pasimatymas su smuiku

Solinis smuiko rečitalis – tai itin retai atliekama, labai daug jėgų reikalaujanti ir aukščiausią smuikininko meistrystę parodanti koncerto forma. Tik nedaugelis smuikininkų ryžtasi tokiam pasirodymui. Trečiasis festivalio „Intermezzo“ koncertas – spalio 20 d. – unikali galimybė klausytojams išgirsti nepaprastai talentingą smuikininką Svetliną Roussev.

Jo tarptautinė karjera prasidėjo, kuomet jis laimėjo pirmąją premiją viename svarbiausių tarptautinių smuiko konkursų – Sendai International Competition 2001 m. Nuo tada jis pasirodo tokiose scenose kaip Suntory Hall Tokijuje, Salle Pleyel Paryžiuje, P. I. Tachaikovsky salė Maskvoje, Seoul Arts Center, Konzerthaus Berlyne, BoZar Briuselyje ir eilėje kitų. S. Roussev kviečia svarbiausi pasaulio orkestrai tokie kaip Orchestre National de France, Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre de la Suisse Romande, Orchestre National de Belgique, Seulo filharmonijos orkestras, Tokijo filharmonijos orkestras ir kiti. Smuikininko pirmoji mokytoja buvo jo mama, muzikos mokyklos Ruse mieste Bulgarijoje profesorė. Sulaukęs 15- kos jis buvo priimtas į Paryžiaus muzikos ir šokio konservatoriją, kur mokėsi pas profesorius Gerard Poulet, Devy Erlih ir Jean-Jacques Kantorow. Šiuo metu S. Roussev griežia Stradivarius 1710 Camposelice smuiku.

Fortepijono magas sugrįžta

Jau keletą kartų Lietuvos publika turėjo galimybę mėgautis „fortepijono magu“ vadinamo, pianisto Alexei Grynyuk skambinimu. Festivalis „Intermezzo“ šį atlikėją pristatys net dviejuose savo koncertuose. Spalio 22 d. jis pasirodys duete su ilgamečiu savo scenos partneriu violončelininku Leonardu Elschenbroich. Duetas Lietuvoje atliks maštabinę programą, kurioje visos penkios Ludwigo van Beethoveno sonatos violončelei ir fortepijonui. Šias sonatas duetas įrašė ir šiais metais įrašą išleido Onyx Classics.

Ugningu temperamentu ir ekspresyvia grojimo maniera išsiskiriantis vokiečių – italų kilmės virtuozas L. Elschenbroichas šiandien priklauso pasauliniam klasikinės muzikos elitui. Londonas, Frankfurtas, Viena, Tokijus, Čikaga – tai šio jauno violončelininko kasdienybė. Šiandien jo koncertų sąraše pasirodymai su pagrindiniais pasaulio orkestrais – Londono filharmonijos, Sankt Peterburgo filharmonijos, Čikagos simfoniniu, Japonijos filharmonijos ir daugeliu kitų. Jo koncertų grafikas sustatytas keliems metams į priekį, o scenoje jis susitinka su tokiais grandais kaip dirigentai Valerij Gergiev, Christoph Eschenbach, smuikininkais Anne Sophie Mutter, Gidonu Kremeriu, Nicola Benedetti, bei eile kitų.„Neįsivaizduoju geresnio scenos partnerio. Jis puikus pianistas, manau vienas geriausių pasaulyje.”- taip apie pianistą A. Gryniuką atsiliepia L. Elschenbroichas. „Leonardas labai aiškiai žino, ką nori daryti scenoje ir tuo pačiu man suteikia didelę kūrybinę laisvę. Galime groti nežiūrėdami vienas į kitą“ – pritaria A. Gryniukas.

Spalio 24 d. koncertą festivalis dedikuoja soliniam pianisto A. Grynyuk pasirodymui, kuris klausytojams pristatys romantinių audrų kupiną programą su F. Schuberto ir S. Rachmaninovo kūriniais. A. Gryniukas savo skambinimu geba atskleisti muzikos gelmes bei subtiliausias spalvas ir tuo pačiu jis apdovanotas nepaprastu virtuoziškumu, kuriam šiandien prilygti gali retas pianistas.

Kritikai ir klausytojai visame pasaulyje įvertino A. Gryniuko talentą. Paryžiaus „Le Figaro“ rašo: „Jo prisilietimas prie klaviatūros yra meistriškas, skaidrus ir savitas… nuostabi asmenybė ir absoliutus, transcendentinis virtuoziškumas.“ Londono žurnalas „Musical Opinion“ A. Grynyuko grojimą apibūdina kaip „kvapą gniaužiantį, puikios technikos ir aukščiausio muzikalumo“. Amsterdamo žurnalas „Pianowereld Magazine“ rašo: „…Kvapą gniaužiantis pasirodymas…atrodė, kad pats jaunasis V. Horowitzas atgimė“.

Ukrainiečių kilmės A. Gryniukas, savo karjerą pradėjo nuo šešerių metų ir šiandien koncertuoti yra kviečiamas garsiausių pasaulio salių, tokių kaip Londono Wigmore Hall, South Bank Centre, Salle Cortot ir Salle Gaveau Paryžiuje, Metropoliteno muziejaus Niujorke, Maskvos Konservatorijos Didžiosios salės ir daugelio kitų. Jo koncertų įrašai transliuojami daugelyje pasaulio radijų ir televizijų: BBC radijuje, Hessischer Rundfunk radijuje Frankfurte, Radio France radijuje Prancūzijoje, Ukrainos nacionaliniame radijuje, Kinijos, Rusijos, Ukrainos televizijose.

„Jo didenybė – fortepijonas”

Festivalis „Intermezzo“ klausytojams dovanoja labai spalvingą programą, kurioje skirtingų instrumentalistų pasirodymai, tačiau didžiausias dėmesys kaip ir visuomet skiriamas fortepijonui. Gariūnų koncertinėje erdvėje jau keletą metų publiką džiugina iš JAV atgabento fortepijono „Steinway and sons“ skambėjimas, kuris bus ir šio festivalio epicentru.

Antrajame festivalio fortepijoniniame rečitalyje – spalio 26 d. pasirodys amerikiečių kilmės pianistas virtuozas Andrew Tyson. BBC radijas žavisi: „Pianistas Andrew Tysonas – tikras fortepijono poetas“. Atlikėjas klasikinės muzikos pasaulyje gerai pažįstamas. Apdovanotas pirmąja vieta Geza Anda konkurse Ciuriche 2015 m., o taip pat gavęs ir Publikos prizą, šiandien pianistas koncertuoja pagrindinėse užsienio scenose, tokiose kaip garsioji, ir klasikinės muzikos epicentru laikoma Niujorko Carnegie Hall, Briuselio BoZar, Ciuricho Tonhalle, Lincolno centre, Londono Wigmore Hall, o taip pat prestižiniuose festivaliuose – Liucernos fortepijono festivalyje, Dubrovniko festivalyje, Miami International fortepijono festivalyje.

A. Tysonas yra Tarptautinio Leeds pianistų konkurso laureatas bei šiame konkurse apdovanotas Terence Judd-Halle Orchestra prizu. Pianistas nuolat bendradarbiauja su pagrindiniais orkestrais: Nacionaliniu Belgijos simfoniniu, Šiaurės Karolinos simfoniniu, SWR Štutgarto simfoniniu, St. Luke’s simfoniniu ir kitais orkestrais. Praėjusį sezoną atlikėjas užbaigė su Haydn filharmonijos orkestru ir pasirodymu žymiojoje Vienos Konzerthaus salėje bei su Orchestra della Svizzera italiana, diriguojamu Maestro Vladimiro Aškenazio. A. Tysonas studijavo Šiaurės Karolinos universitete, vėliau studijas tęsė Curtis muzikos institute. Magistro studijas baigė Juilliard mokykloje Niujorke, laimėdamas prestižinį Gina Bachauer pianistų konkursą ir gaudamas Arthur Rubinstein prizą.

Jau tradicija tapo, kad festivalis „Intermezzo“ palydimas su simfonine muzika. Šiam koncertui – spalio 31 d. į Lietuvą sugrįš praėjusiais metais publiką sužavėjęs Jazeps Vitols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Atvarso Lakstigalos. Finalinis festivalio akordas patikėtas pianistui Kasparui Uinskui, kuris su orkestru atliks S. Rachmaninovo koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2. A.

Lakstigalos ir K. Uinsko keliai jau ne kartą susikirto, abu atlikėjai kartu pasirodė Lietuvos ir Latvijos scenose. Gerai vienas kitą suprantantys ir jaučiantys scenos partneriai pakvies klausytojus audringai atsisveikinti su festivaliu.A. Lakstigala – vienas ryškiausių Latvijos dirigentų, septynerius metus vadovavęs Liepojos simfoniniam orkestrui, nuolat pasirodantis su orkestrais Vokietijoje, Italijoje, Estijoje ir kitose šalyse. JVLMA studentų simfoninis orkestras (dirigentas Kaspars Adamsons, vadovas – profesorius Janis Purinš) nuolat bendradarbiauja su pagrindiniais Latvijos dirigentais ir kasmet parengia 6 – 7 koncertines programas.
Tegul uždeganti energija, patirtis ir begalinė meilė muzikai apjungia visus ir leidžia dar kartą patirti šią muzikos šventę!

Festivalio „Intermezzo“ koncertai:

1.     Spalio 16 d. 19.00 val. Alexander Kniazev (vargonai).

2.     Spalio 19 d. 19.00 val. Alexander Kniazev (violončelė) – Kasparas Uinskas (fortepijonas).

3.     Spalio 20 d. 19.00 val. Svetlin Roussev (smuikas).

4.     Spalio 22 d. 19.00 val. Leonard Elschenbroich (violončelė) – Alexei Grynyuk (fortepijonas).

5.     Spalio 24 d. 19.00 val. Alexei Grynyuk (fortepijonas).

6.     Spalio 26 d. 19.00 val. Andrew Tyson (fortepijonas).

7.     Spalio 31 d. 19.00 val. Kasparas Uinskas (fortepijonas) – Atvars Lakstigala (dirigentas) – Jazeps Vitols Latvijos Muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras .

Visi koncertai nemokami. Būtina išankstinė registracija. Registracija vykdoma el.paštu: [email protected]

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist