Kasmet lapkritį lietuvių muzikos garsais suskamba „Muzikos ruduo“ – vienintelis išskirtinai moderniai ir šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai dedikuotas festivalis. Jame kasmet atliekamos ir pačios naujausios, ir jau pripažintos kompozicijos, atskleidžiančios kokybišką ir plačią lietuvių muzikos panoramą. Šiemet lapkričio 15–19 d. Vilniuje festivalis ir vėl kvies artimai pažinčiai su savo šalies muzikine kultūra.

„Muzikos rudens“ misija – atvirą, smalsų šių dienų gyventoją skatinti atrasti, suprasti ir priimti šiuolaikinę lietuvių kūrybą ir pasinerti į geriausią muziką, sukurtą čia ir šiomis dienomis, atliepiančią šiandienos gyvenimą ir todėl skirtą šių dienų klausytojui. Festivalyje nuolat groja geriausi į šiuolaikinę muziką besigilinantys atlikėjai, nuolat atliekantys ir puoselėjantys lietuvių šiuolaikinę muziką, inspiruojantys ir inicijuojantys naujų kompozicijų sukūrimą ir aktyviai bendradarbiaujantys įgyvendinant šios muzikos sklaidą. Šiemet tarp tokių atlikėjų – ryškiais intensyvaus skambesio pasirodymais žinomas duetas „Twenty Fingers Duo“, ryškiausio Lietuvoje šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė, pianistė Marta Finkelštein, jau daugiau nei dviejų dešimtmečių brandą pasiekęs ir tiek pat laiko šiuolaikinę muziką skleidžiantis styginių kvartetas „Chordos“ ir kiti ambicingi šiandienos muzikos entuziastai.

Šių metų festivalio tema – „Kuriantys muzikos istoriją“. Muzikos ruduo“ kvies artimiau pažinti tuos, kurie ryškiausiai kuria mūsų muzikos istoriją – jau 30 metų (nuo 1989 m.) teikiamos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Tai – asmenybės, kurių muzikoje įspausti šių dešimtmečių istorijos tėkmės, pasaulėvaizdžio, emocijų ir asmeniniai pėdsakai.

Festivalyje nuskambės šešios programos, reprezentuojančios prestižinės premijos laureatų kūrybą. Net devyniolikos Lietuvo kultūrai nusipelniusių kūrėjų – Algirdo Martinaičio, Juliaus Juzeliūno, Jeronimo Kačinsko, Broniaus Kutavičiaus, Osvaldo Balakausko, Onutės Narbutaitės, Anatolijaus Šenderovo, Vidmanto Bartulio, Felikso Bajoro, Jurgio Juozapaičio, Vytauto Barkausko, Ryčio Mažulio, Vytauto Laurušo, Šarūno Nako, Ramintos Šerkšnytės, Vaclovo Augustino, Giedriaus Kuprevičiaus, Fausto Latėno ir Justės Janulytės – muzika skambės koncertuose MO muziejuje, Kompozitorių namuose ir Vilniaus Choralinėje sinagogoje. Skambėsiančios programos konceptualiai ir kartu suprantamai atskleis šiuolaikinės lietuvių muzikos panoramą ir raidą nuo Nepriklausomybės atkūrimo laikų iki pat šių dienų. Verta paminėti, kad taip plačiai Nacionalinės premijos laureatų kūryba bus pristatyta pirmą kartą.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist