Vieną vasarą prieš keliolika šviesmečių pasigirdo neužmirštami kūrinio „Midnight City“ šaukiniai iš tolimosios „M83“ galaktikos. Birželio 8 dienos vakare šis ypatingas dream pop, new wave, shoegaze ir ambient garso švytėjimas užlies Lukiškių kalėjimo sceną Vilniuje. Čia bus galima stebėti spiralinę galaktiką Hidros žvaigždyne. Naujausią savo albumą „Fantasy“ pristatyti atvažiuoja šios galaktikos valdovas Anthony’is Gonzalezas ir jo ištikimieji bendražygiai.

Laukia pagal suaugusiųjų scenarijų sukurtos paauglių svajonės ir fantastiška kelionė laiku ir erdve. Tik bijokite netikėti.

Prieš 20 metų šį reiškinį pirmą kartą gyvai dauguma fanų stebėjo „Roskilde“ festivalyje Danijoje ir tai buvo kažkas ne iš šio pasaulio. Liudininkai visame pasaulyje iki šiol teigia, jog tai – gyvenimą teigianti patirtis. „M83“ į Europą atkeliauja po labai sėkmingo turo Šiaurės Amerikoje. Jame buvo išbandyti šiemet išleisto albumo „Fantasy“ kūriniai. Sakoma, gyvai šis albumas yra alternatyvus „M83“ geriausių kūrinių rinkinys, kuriame nuskamba visi pagrindiniai projekto akcentai ir garsai.

Grupę Prancūzijos pietinėje pakrantėje įkūrė multiinstrumentalistų duetas A. Gonzalezas ir Nicolas Fromageau. Pastarasis gana greitai pasitraukė iš grupės ir vėliau įkūrė projektą „Team Ghost“. Proveržį „M83“ atnešė sutartis su legendine įrašų kompanija „Mute Records“ – 2011-taisiais išleistas albumas „Hurry Up, We’re Dreaming“ buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimuose. Vėliau itin melomanų vertinamas portalas „Pitchfork“ įtraukė šį įrašą tarp geriausių dešimtmečio albumų. Grupės pavadinimas mirgėjo „Billboard“ ir kitų topų viršūnėse bei didžiujų festivalių plakatuose.

Skambiausias „M83“ darbas „Midnight City“ tapo tikru himnu, Europos futbolo čempionato garso takeliu, taip pat buvo įtrauktas į populiaraus britų realybės šou „Made In Chelsea“ bei naudojamas Londono olimpinių žaidynių metu.

Albumo skambesį inspiravo Los Andželas, kur Anthony Gonzalezas persikraustė iš Antibų. Čia kūrėjas atsiskleidė visu gražumu: kūrė muziką filmams, žaidimams, reklamoms, net „Cirque du Soleil“ vaidinimui ir, žinoma, naujus albumus. „Fantasy“ tapo 9-tuoju studijiniu „M83“ albumu, o visas muzikos katalogas vertas nuoširdžios perklausos. Įtakingo muzikos portalo „Pitchfork“ nuomone, šis albumas padeda suprasti, kur „M83“ yra šiandien, prabėgus daugiau nei 20 metų karjeros.

„M83“ tapo viena įtakingiausių grupių savo žanre pasaulyje. Dar vienas itin aktualus muzikos pasaulio vardas, žinomas jau dvidešimt metų ir užsitarnavęs savo vietą ne viename sąraše, tinkama epitetams ir pagyrimams. Grupės estetiką apibūdina tiršti gitarų ir sintezatorių sluoksniai, platus efektų naudojimas ir švelniu dream pop stiliumi dainuojami tekstai. Jame galime išgirsti tokių atlikėjų kaip „My Bloody Valentine“, „Smashing Pumpkins“, „Depeche Mode“ „Tangerine Dream“ ar Jean-Michel Jarre kūrybos atgarsių. Kai kuriuos iš jų „M83“ apšildė savo karjeros pradžioje, o 2015-taisiais su vienu elektroninės muzikos pionierių Jean-Michel Jarre Baltijos Anthony Gonzalezas net įrašė bendrą kūrinį „Glory“.

„M83“ pasirodymai užburiantys ir čia vyksta tikra magija. Vilniuje grupė pristatys ne tik savo naujausią albumą ir kūrybą, bet ir senus gerus hitus. Vis dar sunku patikėti, bet gyvai išgirsite „Midnight City“, „Wait“, „Reunion“, „We Own The Sky“ ir „M83“ muzikos gyvastį pagaliau galėsime pačiupinėti ranka. Tokie koncertai sostinėje vyksta ne kasdien. Galima tik įsivaizduoti, kaip įspūdingai tai skambės Lukiškių kalėjimo orbitoje. Neapleidžia jausmas, kad tai bus vienas geriausių koncertų sostinėje šį sezoną.

Vilniuje projekto lyderis Anthony Gonzalezas pasirodys su muzikantais, sukuriančiais intymiai magišką atmosferą. Žinomas leidinys „Variety“ rašo, jog net atsitiktiniai gerbėjai buvo sužavėti, nes galingas ir gyvas grupės skambesys puikiai papildo studijinį svajingumą. Jie savo stiprintuvus užsukantys taip garsiai, kad „sintezatoriai tiesiog lyja ant minios, o gerbėjų pilvai dreba nuo boso.“ Didžiausias grupės gyvas triukas yra dainų akordų išmušimas kompozicijų pabaigose, maudantis publiką kurtinančioje euforijoje, ritmo sekcijai palaikant pulsą. Po šio koncerto norisi skubėti namo ir perklausyti „Fantasy“ iš naujo.

Laukia puiki koncerto įžanga ir lietuviškas palaikymas. Savaip įdomus artistas Palmės Žiedas dalinsis viena scena su „M83” ir pradės šį istorinį koncertą. Tai bus pirmas toks kartas, kada Jonas apšildys „8 Days A Week” organizuojamą užsienio atlikėjo koncertą sostinėje.

Dieną prieš, birželio 7 dieną, „M83“ nušvies Siguldos padangę Latvijoje, kur dar vakar karaliavo kiti prancūzai ir „Grammy“ laureatai „Phoenix“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist