Spalio 21 d. vakaras aktualios muzikos festivalyje „Gaida“ žada būti tikrai neeilinis. Renginių erdvėje „Kablys+Kultūra“ 21 val. britų elektroninės muzikos žvaigždė Max Cooper pasirodys su savo naujausiu audiovizualiniu projektu „Unspoken Words“, pasižyminčiu neįtikėtinais vaizdinių ir muzikos deriniais bei stulbinančiais įspūdžiais. O nuo 19 val. čia bus galima išgirsti JAV elektroninės muzikos atlikėją Amma Ateria – pirmajam savo vizitui į Lietuvą kūrėja atveža kūrinį „Concussssion“, su kuriuo ji šiemet tapo viena iš „Gaida Open Call“ konkurso nugalėtojų. Šį Amma Ateria pasirodymą festivalis suteikia publikai išgirsti nemokamai – įėjimas laisvas, be bilietų.

San Franciske bei Niujorke gyvenanti ir dirbanti kompozitorė, garso menininkė Amma Ateria gimė Hong Konge. Kompozicijos studijas ji baigė Milles‘o koledže (JAV), kurio absolventai, beje, yra ir Steve Reich, ir Laurie Anderson. Amma Ateria studijų metu specializavosi elektroninės muzikos, garso inžinerijos ir media technologijų srityje. Jos dėstytojai buvo kompozitorė ir video menininkė Maggi Payne bei multiinstrumentalistas, kompozitorius ir improvizuotojas Fred Frith.

Ammos Aterijos kūriniai – garso instaliacijos ir perfomansai – rodomi visame pasaulyje. Menininkė yra pasirodžiusi festivaliuose, kuriuose grojo tokie Lietuvos publikai žinomi elektroninės muzikos atlikėjai, kaip Tim Hecker, Franck Vigroux ir kt. Ji buvo pakviesta kaip reziduojanti kūrėja menininkų rezidencijose ir galerijose „SoART“ (Austrija, 2013), „Titanik Gallery“ (Suomija, 2014), „The Stone“ (Niujorkas, 2016), jos kūriniai rodyti San Francisko elektroninės muzikos festivalyje (2016), „BAMPFA“ Berklyje (2017), „MAK Center/ Schindler House“ Los Andžele (2021) ir kitur. Amma Ateria bendradarbiavo su tokiais menininkais kaip būgnininkė Ikue Mori, kompozitorė Pauline Oliveros, garso menininkas Tarek Atoui, eksperimentinio kino kūrėjas Paul Clipson, multiinstrumentalistė Zeena Parkins, violončelininkas Erik Friedlander, eksperimentinės muzikos ir avangardinio džiazo garsenybė John Zorn ir daugelis kitų.

Ammą Ateriją domina sinestetinės patirtys ir įvairios garso – natūralaus ir elektroniškai sintezuoto – paieškos, taip pat garso poveikis žmogaus smegenims, neurologinės reakcijos į Delta, Theta, Alpha, Beta, Gamma bangas. Tokia elektroninės muzikos kryptis, pasitelkianti smegenų veiklą stimuliuojančius garsų dažnius, pasaulyje turi nemažai sekėjų ir konceptualaus meno kūrėjų. Savo kompozicijose menininkė manipuliuoja garso intensyvumu, įvairių dažnių spektrais, tiria, kaip galingos garsinės bangos perauga į kontempliatyvias būsenas.

Šiais metais Ammos Aterijos sukurta „Concussssion“ („Smegenų sukrėtimas“) – tai konceptualaus garso meno projektas. Šį kūrinį autorė pradėjo kurti 2021 m. birželį. Čia ji naudoja žemų dažnių binauralinius „beat‘us“ ir lygaus garsumo kontūrą kaip garso paletę, kuri sukelia savitą interakciją su smegenų bangomis. Muzikinis laikas čia skleidžiasi per skirtingas dimensijas, kūrinyje svarbus vaidmuo tenka pasikartojimams, tam tikroms garso iliuzijoms ar triukšmo bangoms, kurios transformuojasi į medidatyvią būseną ir tylą.

Spalio 21 d. renginių erdvėje „Kablys+Kultūra“ – elektroninės muzikos pasirodymų premjeros Lietuvoje: 19 val. JAV atlikėja Amma Ateria su kūriniu „Concussssion“, įėjimas laisvas; 21 val. britų elektroninės muzikos žvaigždė Max Cooper su naujausiu audiovizualiniu projektu „Unspoken Words“, bilietus platina „Kakava.lt“. Europos festivalių laureatas, tarptautinis aktualios muzikos festivalis „Gaida 2022“ šiemet rengiamas nuo spalio 20 iki lapkričio 6 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist