Balandžio 18 d. du sostinės kolektyvai pirmą kartą, lietuvių atlikėjų pajėgomis, atliks monumentalų Jameso MacMillano kūrinį – kantatą „Septyni paskutiniai žodžiai ant kryžiaus“.  

Škotų kompozitorius Jamesas MacMillanas visame pasaulyje pripažintas menininkas, kurio kūrinius atlieka tokie žymūs kolektyvai kaip Londono simfoninis orkestras, Niujorko ir Los Andželo filharmonijų orkestrai bei kiti žinomi muzikiniai kolektyvai.

Didįjį ketvirtadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje skambėsianti kantata „Septyni paskutiniai žodžiai ant kryžiaus“ chorui ir styginių orkestrui vienas iš monumentaliausių kompozitoriaus kūrinių. Tai išskirtinė kompozicija pulsuojanti išraiškų įvairove ir stulbinančiu, muzikos kalba išreikštu, siužeto tikrumu. Naudojami tekstai yra originalūs, paimti iš keturių Šventojo Rašto evangelijų, giedama anglų ir lotynų kalbomis. 1993 metais kūrinys buvo užsakytas BBC televizijos, 1994 metais jo dalys buvo transliuojamos Velykų savaitės metu. Paskutiniai mūsų Išganytojo ištarti žodžiai visais amžiais traukė kompozitorius, pasaulio muzikos istorijoje žinomi net 27 kūriniai šia tema. Šis Jameso MacMillanokūrinys pelnytai vadinamas muzikos šedevru – tai viena jautriausių ir įtaigiausių šios tematikos kompozicijų.

MacMillano kantatą „Septyni paskutiniai žodžiai ant kryžiaus“ pirmą kartą atliks stiprūs lietuvių kolektyvai – Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir choras „Vilnius“. Ypatingą koncerto nuotaiką sukurs kunigas Antanas Saulaitis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist