Koncertai

„Deganti čelė” sekmadienį virpins Užutrakio dvarą

Prestižinės Sibeliaus akademijos studentas, jaunosios kartos Lietuvos talentas Augustas Gocentas pristato energingą, ugningą ir rafinuotą koncertą „Deganti čelė“. 2018 m. gegužės 27 d., sekmadienį 15 val. Užutrakio dvare skambės įspūdingiausi įvairių epochų soliniai kūriniai violončelei.

Nuostabioje Užutrakio dvaro aplinkoje Augustas Gocentas pristatys ispanų kompozitoriaus ir violončelininko Gaspar Cassadó šokių siuitos trečiąją dalį, vengrų-austrų kompozitoriaus György Ligeti„Dialogo e Capriccio”, prestižiniam Pyotr Tchaikovsky konkursui sukurtą lenkų kompozitoriaus Krzysztof Penderecki kūrinį „Violoncello totale”, taip pat kitų kompozitorių kūrinius.

Augustas Gocentas, studijuojantis profesoriaus Martti Rousi klasėje, garsėja ir aktyvia koncertine veikla bei prestižiniais apdovanojimais tarptautiniuse konkursuose.

 

Praėjusiais metais Augustas Gocentas dalyvavo jungtiniame Juilliard ir Sibeliaus studentų orkestre, su kuriuo koncertavo Helsinkyje, Stokholme ir Niujorke. Lapkrtitį iš daugybės aukščiausio lygio violončelininkų buvo atrinktas į prestižinius meistriškumo kursus pas profesorių Wen Sinn-Yang, o mėnesio pabaigoje triumfavo tarptautiniame A. Dombrovskio stygininkų konkurse, kur iškovojo pirmąją vietą ir specialų prizą už latviško kūrinio interpretaciją. Konkurso laureatų koncerte Augustas Gocentas atliko J. Haydno koncertą su Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru (dirigentas Guntis Kuzma).

Šiais metais Augustas Gocentras jau koncertavo „Super cello” festivalyje Pekine, kur turėjo ir meistriškumo kursus pas profesiorių Martti Rousi, taip pat ruošiasi dalyvauti „European music trails” festivalyje Vokietijoje ir „Encuentro de Santander” festivalyje Ispanijoje. Į pastarąjį dalyviai kviečiami tik iš prestižiškiausių muzikos akademijų Europoje. Na o mokslo metus Augustas Gocentas baigė dar viena įspūdinga pergale. Būdamas vos dvidešimt vienerių prestižiniame Karl Davidov tarptautiniame konkurse laimėjo trečią vietą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button