Gruodžio 10 d., šeštadienį, naujamiesčio rajone buvusioje radio gamykloje, o dabar čia įsikūrusioje kultūros laboratorijoje gallery 1986 (Kauno g. 32) bus pristatytas muzikinis lietuvių menininkų dueto Liudmila gyvas pasirodymas, kurį lydės kitų nakties dalyvių dj pasirodymai – kanadietė TDJ, iš Olandijos kilęs Torus bei vietos kūrėjai ang3l_sp1der, milda ir Ragemore.

Renginio autoriai Liudmila – tai tarpdisciplininis Mišos Skalskio ir Mildos Januševičiūtės kuriamas meno ir muzikos projektas, nagrinėjantis emocinę sveikatą ir susvetimėjimo apraiškas šiuolaikybės buityje. Šių menininkų duetas yra dalyvavęs parodose Šiuolaikinio meno centre ir projektų erdvėje Editorial bei filmų programoje Oberhausen filmų festivalyje Vokietijoje. Savo muzikinę programą kolektyvas yra pristatęs ARS22 parodoje Šiuolaikinio meno muziejuje Kiasma Helsinkyje, ArtVilnius’22 ir 14–toje Baltijos Trienalėje Vilniuje. Kūrėjų darbai pasižymi dėmesiu emocinės savijautos temai, intymumui, susvetimėjimui ir vienatvei.

Naktinė programa pavadinimu Cold Shower Rave gimė atsispiriant nuo naujausio dueto singlo ir video klipo tokiu pat pavadinimu Cold Shower Rave, kurį režisavo Paulius Janušonis.

Singlas Cold Shower Rave atveria naują Liudmilos kūrybinį etapą – tai duoklė šokių muzikai, klubinėms erdvėms ir gausybei prisiminimų iš Vilniaus, Amsterdamo ir Helsinkio naktų. Šokiai praradus kūno, laiko ir erdvės nuovoką, pokalbių nuotrupų aidai iš ryto, meilės, atmetimai ir susitaikymai. Cold Showe Rave yra daina apie savitaigą ir savęs įgalinimą nerimo akivaizdoje atsiduoti šokio ritualui. Pauliaus Janušonio režisuotas klipas praplečia dainos paletę ekologinės distopijos vaizdiniais, primindamas, kad reikia burtis ir rūpintis vieni kitais.”,– plačiau apie singlą ir videoklipą pasakoja dueto Liudmila nariai Miša Skalskis ir Milda Januševičiūtė.

Nakties programą sustiprins tarptautinė kūrėjų ir muzikantų palyda: iš Monrealio kilusi TDJ (Terrain de Jeux), kurios pagrindinė kūrybinė ašis – įvairialypės laisvės ieškojimas, o įkvėpimo semiasi iš ankstyviausių savo prisiminimų apie elektroninę šokių muziką, perteiktą modernia klasikinių trance muzikos skambesių interpretacija. Šios kūrėjos muzikinis pagrindas slypi laisvės ieškojime, o su savo naujuoju alter ego TDJ, ji jaučiasi pasiekusi naują etapą, kuriame ji jaučiasi komfortabiliai dėl savo kūryboje naudojamos muzikinių stilių bei garsinių išraiškų įvairovės.

Prie TDJ jungsis iš Olandijos kilęs Torus, šokių muziką naudojantis kaip įrankį, permąstyti popkultūros politiką ir estetiką. Torus – tai tarpdisciplininio meno kūrėjo, gyvenančio Olandijoje, slapyvardis. Nors gyvuose kūrėjo pasirodymuose skamba melancholiški ir ambientiški garsai, tačiau jo didžėjaus amplua turi atvirkščią – maksimalistinį požiūrį į žanrus ir stilius, o jo techniškas požiūris į garsą suteikia pagrindą intuityviai tyrinėti emocinius garso aspektus.

„Džiaugiamės galėdami kartu su „gallery1986“ sukuruoti šiuolaikinės eksperimentinės klubinės muzikos naktį. Pasikvietėme mėgstamus atlikėjus Torus ir TDJ, kurie Lietuvoje gros pirmą kartą, ir Antaną Lučiūną pasirodantį po Ragemore pseudonimu. Kartu pristatysime ir naują garsų paletę „gallery1986“ kontekse, inspiruotą 2000–ųjų komercinių trance, gabber ir hardcore atspalvių. Nekantraujame gyvai pristatyti naują Liudmilos programą, kupiną naujų dainų ir skirtą šokiams.“,– apie renginio programą pasakoja dueto Liudmila nariai.

Daugiau informacijos apie renginį – gallery 1986 Facebook paskyroje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.