2019 m. pabaigoje surengęs du anšlaginius kalėdinius koncertus Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, choras „Bel Canto“ pažymėjo ir savo 10-ies metų gimtadienį. Koncertuose „10 Kalėdų kartu“ gruodžio 20–21 d. apsilankė daugiau kaip 830 žiūrovų. Bilietai į juos buvo išpirkti likus mėnesiui iki pasirodymų.

2009 m. rudenį choristų iniciatyva susibūręs choras „Bel Canto“ per dešimt metų pasiekė įspūdingų rezultatų. Choras du kartus iš eilės laimėjo geriausio Lietuvoje mišraus mėgėjų choro titulą, pateko į šalies rekordų knygą, Lietuvos publikai pristatė ir pirmą kartą šalies chorinės muzikos istorijoje koncertavo kartu su pasaulinėmis chorinės muzikos žvaigždėmis: populiariausiu pasaulyje šiuolaikiniu kompozitoriumi ir dirigentu, „Grammy“ laureatu Eric Whitacre, vienu žymiausių pasaulyje šių laikų chorinės muzikos kompozitorių Ola Gjeilo, elitiniais britų vokaliniu ansambliu „Voces8“ ir choru „The Sixteen“, taip pat puikiais chorais iš Švedijos, JAV ir Šveicarijos.

Nuotrauka: Manto Gudzinevičiaus

Choras „Bel Canto“ nuo pat įsikūrimo ypatingą dėmesį skyrė savo veiklos viešinimui ir komunikacijai. 2019 m. chorą pastebėjo kultinės amerikiečių TV komedijos „It’s Always Sunny in Philadelphia“ kūrėjai ir jo atliekamą kūrinį panaudojo šio serialo garso takelyje. Choro veiklą taip pat įvertino prestižiškiausias pasaulyje leidinys apie klasikinę ir rimtąją muziką „Gramophone“. Jis chorą „Bel Canto“ apibūdino kaip „žinomiausią ir platų, stilistiškai įvairų repertuarą atliekantį chorą Lietuvoje“.

Svarbiausi choro „Bel Canto“ sklaidos ir pasiekiamumo rezultatai 2009–2019 m.:

  • Choro organizuotuose koncertuose apsilankė daugiau kaip 15 100 žiūrovų, arba vidutiniškai 1 500 žiūrovų per metus.
  • Choro pasirodymus festivaliuose, konkursuose, socialiniuose projektuose ir kitų organizatorių koncertuose pamatė daugiau kaip 80 000 žiūrovų.
  • Choro YouTube kanalo video nuo 2011 m. peržiūrėti daugiau nei 8,9 milijono kartų (30,2 milijono minučių), t.y. vidutiniškai 82 000 peržiūrų per mėnesį. Choro YouTube kanalą daugiausia žiūrinčių šalių penketukas: JAV, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Lietuva; kanalo auditorija: 65 % vyrų, 35 % moterų; 48 % žiūrovų yra 18–44 metų grupėje, 49 % žiūrovų – 45–65+ metų.
  • Choro „Bel Canto“ įrašai Spotify, Apple Music ir Amazon Music vidutiniškai per mėnesį perklausomi 1 900 kartų, daugiausia JAV, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kanadoje ir Lietuvoje.
  • Choro pranešimai, nuotraukos, video choro paskyrose Facebook ir Instagram per metus pasiekia daugiau kaip 1,4milijono socialinių tinklų vartotojų (reach rodiklis).

Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas teigia, kad choro dešimties metų veiklos rezultatai, sukurtas įvaizdis ir tvirtas prekės ženklas leidžia komandai drąsiai pradėti naują plėtros etapą.

„Didžiuojuosi, kad per dešimt metų su komanda padarėme tiek, kiek pavyksta retam chorui ne tik Lietuvoje. Manau, kad naują dešimties metų etapą pradėsime sustiprėję, subrendę ir dar aukščiau iškėlę kokybės kartelę. Mes ir toliau sieksime nuolat tobulėti, augti ir puoselėti kokybišką motyvuotų žmonių bendruomenę, pritraukti naujų komandos narių, kurie savo laisvalaikį nori skirti kokybiškai ir prasmingai veiklai. Mes įrodėme, kad su motyvuota ir kokybiška komanda galime kurti ne tik brandžią, kokybišką laisvalaikį vertinančių žmonių bendruomenę, bet ir mėgautis neįtikėtinais veiklos rezultatais, kurie drąsiai keičia chorinės muzikos įvaizdį ir kuria šios muzikos istoriją Lietuvoje“, – teigia Egidijus Kaveckas.

Nuotrauka: Jurgos Urbonaitės

Choras „Bel Canto“ daug dėmesio skiria ne tik santykiams su užsienio šalių muzikos kūrėjais. Jis yra koncertavęs ir su Lietuvos muzikantais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, ansambliais „Mikroorkéstra“, „Giunter Percussion“, „Vilnius Percussion“, styginių kvartetu „Mettis“, pianistais Motiejumi Bazaru ir Artūru Anusausku, solistais Lina Dambrauskaite, Joana Gedmintaite, Ieva Prudnikovaite, Ieva Gaidamavičiūte, dainininkais Tomu Sinickiu, Jeronimu Miliumi, Jurgiu Brūzga, grupėmis „Skylė“, „Baltasis kiras“ ir kitais. Choras taip pat dalyvavo muzikiniuose projektuose, kuriuose dirigavo garsiausi šalies dirigentai Modestas Pitrėnas ir Gintaras Rinkevičius, taip pat bendradarbiavo su Lietuvos kompozitoriais Vytautu Miškiniu, Vaclovu Augustinu ir kitais.

2009–2017 m. choro „Bel Canto“ meno vadovo pareigas ėjo Artūras Dambrauskas, nuo 2017 m. šios pareigos patikėtos Egidijui Kaveckui. Choro chormeisterė ir antroji dirigentė yra Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Operos solistas Liudas Norvaišas nuo 2017 iki 2019 m. pabaigos ėjo choro vokalo pedagogo pareigas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.