Laiko patikrinti balsai iš JAV atvyksta į Lietuvą!

„Džiaugiuosi, kad Vilniaus ir Kauno klausytojai turės progą išgirsti tokio lygio chorą. „Handel society“ puoselėja gilias tradicijas: vien faktas, kad Darthmouth universiteto bendruomenė yra seniausiausia visoje Amerikoje, puoselėjanti chorinio dainavimo meistriškumą, – klausytojams jau yra neginčijamas kokybės garantas“, – pasakoja koncerto organizatorė Rūta Dambytė.

Savo muzikinį kelią choras pradėjo dar 1807 metais. „Jau prieš du šimtus metų mano kolegos pasirinko aiškią muzikinę kryptį – baroką. Net mūsų choras buvo pavadintas fenomenalaus kompozitoriaus, baroko genijaus, George Friderico Handelio garbei. Jau pirmuose koncertuose, prieš du šimtus metų, kuriose dirigavo matematikos ir filosofijos profesorius Johnas Hubbardas, publika suprato – chorinės muzikos pasaulyje nušvito nauja žvaigždė. Aš jaučiu didelę garbę ir atsakomybę, todėl kiekvieną mūsų pasirodymą giedame taip, kad nebūtų gėda prieš tuos, kurie užtarnavo garsų „Handel society“ vardą“, – sako choro dirigentas Robertas Duff.

Koncerto organizatorė pasakoja, kad Amerikoje „Handel society“ choras rengia tik tris pasirodymus per metus, todėl jų apsilankymas Lietuvoje – išskirtinė proga išgiršti, kaip skamba laiko patikrinti balsai. Programoje skambės įvairiausių epochų chorinės muzikos šedevrai. Klausytojai išgirs net Baltijos šalių kompozitorių kūrinius, kurie atsirado programoje kaip komplimentas naujiems klausytojams. „Siūlau jau dabar pasižymėti kalendoriuose apsilankymą „Handel society“ choro koncerte. Gera žinia ta, kad bilietai nieko nekainuos.“, – visus susidomėjusius informuoja koncerto organizatorė R. Dambytė.

Koncertų datos:

Pirmasis koncertas vyks gruodžio 13 d. Vilniuje – Šv. Kazimiero bažnyčioje 18:30 val.

Antrasis atidarys „Cantate Domino“ festivalį gruodžio 14 d. Kaune – Jėzuitų bažnyčioje 18:00 val.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist