Koncertai

Choras „Bel Canto“ koncertuos su elitiniu britų vokaliniu ansambliu „Voces8”

Vos prieš savaitę sužavėjęs publiką bendru koncertu su vienu populiariausių pasaulyje kompozitorių Ola Gjeilo ir švedų choru „Sofia Vokalensemble“, choras „Bel Canto“ paskelbė apie dar vieną išskirtinį koncertą. Šį kartą – su pasaulinio garso elitiniu britų vokaliniu ansambliu VOCES8. 2018 m. rugsėjo 29 d. jaukioje Kotrynos bažnyčioje Vilniuje choras „Bel Canto“ (meno vadovas Egidijus Kaveckas) ir vienas populiariausių pasaulyje vokalinių ansamblių VOCES8 (meno vadovas Barnaby Smith) pristatys trečiąjį „Open to the World“ ciklo koncertą – išskirtinį vakarą jautrios, estetiškos vokalinės muzikos gurmanams. 

VOCES8 – tai pasaulinę šlovę ir dešimtis prestižiškiausių apdovanojimų pelnęs oktetas iš Jungtinės Karalystės, garsėjantis ypač jautriu, šviesiu ir elegantišku skambesiu. Vokalinis ansamblis savo repertuare harmoningai derina įvairių stilių ir epochų muziką – nuo 18 amžiaus polifonijų iki autorinių džiazo kūrinių ir populiariosios muzikos aranžuočių.

 

VOCES8, atstovaujamas legendinės „Decca Classics“ įrašų kompanijos, nuolat rengia koncertus garsiausioje pasaulio scenose, tokiose kaip „Wigmore Hall“, „Royal Albert Hall“, „Bridgewater Hall Manchester“, „Elbphilharmonie Hamburg“, „Cité de la Musique Paris“, „Vienna Konzerthaus“, „Tokyo Opera City“, „National Centre for the Performing Arts Beijing“ ir kt.

2018 m. vokalinio ansamblio planuose net trys turai JAV, debiutiniai pasirodymai Singapūre ir Meksikoje, taip pat intensyvios gastrolės daugelyje Europos valstybių. Choro „Bel Canto“ kvietimu VOCES8 pirmą kartą atvyksta į Lietuvą ir tai bus pirmoji jų viešnagė mūsų šalyje.

Vilniaus publikai VOCES8 pristatys „Sing Joyfully“ programą, kuri puikiai atskleidžia ansamblio aistrą įvairių muzikinių stilių muzikai, nuostabią balsų harmoniją, muzikalumą ir sceninę eleganciją. Jautriais, lengvais angeliškais VOCES8 dainininkų balsais skambės ir renesanso, ir džiazo, ir populiariosios muzikos kūriniai.

 

Choras „Bel Canto“ koncerte pristatys šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Malcolm Dalglish, Stephen Paulus, kt. kūrybą. Vakaro kulminacija – lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino specialiai vokalinio ansamblio VOCES8 ir choro „Bel Canto“ koncertui pritaikytos lietuvių liaudies dainos „Stokitės ponai“ ir kompozitoriaus kūrinio „Pater Noster“ premjera. 

VOCES8 garsėja ir savo edukacine veikla. Vokalinis ansamblis yra pagrindinis muzikos edukaciją skatinančio „VCM Foundation dalyvis. VCM dirba su dainininkais, chorais, pedagogais, dirigentais, vykdo mokslinius tyrimus, organizuoja meistriškumo kursus, lyderystės ir muzikos vadybos programas.

 

VOCES8 įkūrėjo Paul Smith sukurtas ir išplėtotas specialus „VOCES8 metodas“ skatina vaikų muzikalumą, kūrybiškumą ir sieja tai su kitais mokyklose dėstomasis dalykais. „VOCES8 metodas“ išverstas į keturias pasaulio kalbas ir yra taikomas daugelyje mokyklų Vakarų Europoje. 

Savo edukacinėje veikloje VOCES8 bendradarbiauja su garsiausiais muzikos kūrėjais, taip pat prestižinėmis Europos koncertų salėmis „Bozar Brussels“, „Paris Philharmonie“, „Vienna Konzerthaus“ ir „Heidelberg Frühling“.

VOCES8 dainininkai savo apsilankymo Vilniuje metu surengs ir specialius meistriškumo kursus choro „Bel Canto“ nariams.

 

Choro „Bel Canto“ muzikinis projektas „Open to the World“ – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ečiui. „Open to the World“ koncertuose choras „Bel Canto“ pasirodys kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru „Männerstimmen Basel“. 

Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-etį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Visa informacija apie „Open to the World“: https://chorasbelcanto.lt/open-to-the-world

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button