Koncertai

Choras „Bel Canto“ kartu su choru „Svanholm Singers“ pradeda ambicingiausią metų projektą „Open to the World”

Choras „Bel Canto“ savo didžiausią metų projektą „Open to the World“ pradeda bendru koncertu su nuostabiu švedų vyrų choru „Svanholm Singers“. Balandžio 14 d. 19 val. daugiau nei 70 chorų „Bel Canto“ ir „Svanholm Singers“ dainininkų susitiks jaukiame kameriniame koncerte Kotrynos bažnyčioje Vilniuje ir pradės choro „Bel Canto“ projektą „Open to the World“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui.

Choro „Bel Canto“ svečiai – „Svanholm Singers“ – tai išskirtinis kamerinis vyrų choras iš Švedijos, garsėjantis lengvu, elegantišku skambesiu ir virtuozišku muzikalumu. 1998 m. įkurtą ansamblį sudaro 20 dainininkų, vadovaujamų dirigentės Sofia Söderberg Eberhard. Europą ir Japoniją išmaišiusio choro repertuare daugiausia skamba Baltijos ir Skandinavijos šalių kūriniai.

 

„Neatsitiktinai „Open to the World“ pradedam su talentingaisiais kaimynais. Švedijos choruose dainuoja daugiau nei 600 000 šios šalies gyventojų, jų chorų sąjunga atstovauja 500 chorų, turinčių daugiau nei 18 000 narių, kurie surengia mažiausiai 1 000 koncertų per metus. Be to, Švedija turi didžiausią chorų skaičių, tenkantį vienam gyventojui, pasaulyje. Švedijoje chorinis judėjimas klesti, vaikai choruose pradeda dainuoti dar mokykloje, o dainavimas chore yra prestižas ir privilegija. Manau, kad galime ir turime daug ko iš jos pasimokyti,“ – teigia dr. Egidijus Kaveckas, choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas. 

„Svanholm Singers“ Vilniaus publikai pristatys įspūdingiausius kūrinius iš savo naujausio repertuaro. Jame – švedų, estų, amerikiečių šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, taip pat tradicinės švedų dainos vyrų chorams, kurias aranžavo choro dirigentė Sofia Söderberg Eberhard.

 

Choras „Bel Canto“ pirmajame „Open to the World“ ciklo koncerte pristatys latvių šiuolaikinių kompozitorių – Raimonds Tiguls ir Reinis Sējāns, taip pat choro mylimo garsiausio pasaulyje šiuolaikinio kompozitoriaus Eric Whitacre kūrinius. Beje, Eric Whitacre jau antrą kartą atvyks pas chorą „Bel Canto“ baigiamiesiems „Open to the World“ koncertams šių metų gruodžio pradžioje.

Chorai „Svanholm Singers“ ir „Bel Canto“ koncertą baigs dviem bendrais kūriniais. Daugiau nei 70 dainininkų atliks tradicinę švedų dainą „Limu Limu Lima“, aranžuotą švedų choro vadovės, ir lietuvių kompozitoriaus Vaclovo Augustino kūrinį „Tėvyne, Mūsų“ (Pater Noster). 

Choro „Svanholm Singers“ meno vadovė ir dirigentė Sofia Söderberg Eberhard. Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir dirigentas dr. Egidijus Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė, vokalo pedagogas Liudas Norvaišas. Koncerte taip pat dalyvaus Tomas Byčkovas (Hang).

 

Choro „Bel Canto“ muzikinis projektas „Open to the World“ – tai 5 koncertų ciklas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ečiui. „Open to the World“ koncertuose choras „Bel Canto“ pasirodys kartu su garsiausiais pasaulyje šiuolaikiniais kompozitoriais Eric Whitacre (JAV) ir Ola Gjeilo (JAV/Norvegija), geriausiais Švedijos chorais „Svanholm Singers“ ir „Sofia Vokalensemble“, elitiniu vokaliniu ansambliu VOCES8 (JK) ir nuostabiu šveicarų choru „Männerstimmen Basel“. Projekto tikslas – pristatyti Lietuvos publikai geriausius pasaulyje, kartu su jais švęsti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-etį, būti, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Visa informacija apie „Open to the World“: https://chorasbelcanto.lt/open-to-the-world

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button