2018 m. vasaros pabaigoje Lietuvoje koncertavo ugninga Sakartvelo grupė „Bani Folk Band“. Ji savo teigiama energija, muzikos garsais skleidžiamu džiaugsmu bei temperamentu labai greitai sužavėjo publiką ir pakėlė ją ant kojų. Geriausių įspūdžių nestokojo tiek klausytojai, tiek patys atlikėjai, tiek organizatoriai, tad visų bendru noru – jie sugrįžta į Vilnių ir Kauną jau birželio 26-27 d. žadėdami dar vieną įsimintiną vakarėlį.

Negana to, „Bani Folk Band“ turi gerų naujienų – jie į Lietuvą atkeliauja ne vien koncertams, bet ir tam, kad įrašytų bei išleistų savo CD, nufilmuotų keletą videoklipų. Taip pat grupė keičia pavadinimą į „Bani Hill Band“ ir su juo iškeliauja pasirodyti šių metų spalį Suomijoje vyksiančioje WOMEX pasaulio muzikos mugėje!Būti atrinktam tarp šio renginio dalyvių yra kone visų pasaulio muziką atliekančių grupių svajonė, nes šis laimėjimas dažnai tampa bilietu į world musicžanro rinką. 

Džiugia žinia besidalinantys „Bani Hill Band“ Kaukazo regione turi tūkstančius gerbėjų, jie labai mėgstami Čečėnijoje, Abchazijoje, Osetijoje – keliaujant šiose vietovėse neabejotinai juos išgirtumėte kur nors grojant. „Bani Hill Band“ yra sėkmingai pasirodę Belgijoje, Izraelyje, Nyderlanduose, Kazachstane, Austrijoje, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Korėjoje, Rusijoje, tačiau Vakarų pasaulyje jie yra mažai žinomi. O su jais susipažinti – labai verta. 

Sakartvelas pasižymi itin aukšta chorų kultūra, su kuria lygintis galėtų vos keletas pasaulio šalių. Jos daugiabalsiam dainavimui būdinga išskirtinė trijų balsų technika, o visa Sakartvelo dainų ir šokių kultūra yra nepaprastai turtinga bei įvairi. Tačiau nepaisydama daugybės balsingų šios šalies muzikos grupių „Bani Hill Band“ išsiskiria puikia instrumentika ir originaliomis aranžuotėmis. Tradicinį polifoninį Sakartvelo dainavimą, kurį UNESCO yra pripažinusi pasauliniu šedevru, derina su mažiau žinomais instrumentiniais folkloro stiliais iš viso Kaukazo, skoninga pop muzikos dvasia ir tik jiems būdinga energija. Septyni „Bani Hill Band“ vyrai įspūdingais žemais vokalais stipriai prikausto dėmesį, o jų muzika išjudina kūną. Grupės repertuaras – tai šiuolaikiškai perteikta autentiška Sakartvelo muzika ir šokiai.

https://www.youtube.com/watch?v=gjxu1DSYMEM

 „Bani Hill Band“susibūrė 2011 m. jos nariams vieniems kitus suradus gatvėje. 2015 m. jų gatvės pasirodymą pastebėjo muzikos prodiuseris, su kuriuo grupė įrašė pirmąją dainą „Rachuli“. Radijo stotims pradėjus ją transliuoti, daina tapo labai populiari Sakartvele, o sekantis singlas „Caucasian Ballad“ sulaukė daugiau nei aštuonių milijonų peržiūrų „Youtube“, padėdamas grupei išgarsėti pasaulyje. 

Gruzinų kalba „bani“ reiškia „žemą natą“. Tradiciniuose šalies dainavimuose ši nata priklauso paties žemiausio balso savininkui ir visas skambesys derinamas prie jos – tokios daugiabalsės dainos keri savo nepaprastu grožiu. Kviečiame drauge atrasti šį stebuklą ir įsilieti į gyvenimo šventei jungiančią „Bani Hill Band“  muziką!

Koncertas

Birželio 26 d. 19 val. Vasaros terasoje.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist