Koncertai

Į Baltijos šalių orkestrų festivalį atvyksta pasaulinio garso latvių tenoras Aleksandrs Antoneņko

Koncertų sezoną pradėjęs Niujorko „Metropolitan“ operoje, pasaulinio garso latvių tenoras Aleksandrs Antoneņko nepasididžiavo atvykti ir į Vilniaus kongresų rūmus. Vasario 9 d. čia jis dainuos iškilmingame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro organizuojamo Baltijos šalių orkestrų festivalio atidarymo koncerte, kuris stebins įspūdinga atlikėjų sudėtimi ir specialiai Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui parašytu Arturo Maskato kūriniu „Baltų daina“. Latvijai skirtą vakarą kartu su A. Antoneņko scenoje pasirodys ir lietuvių sopranas Vida Miknevičiūtė, estų folkloro muzikos atlikėja Mari Kalkun, valstybinis choras „Latvija“ ir Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Andrio Pogos.

Pažvelgus į A. Antoneņko 2017–2018 m. koncertų sezono tvarkaraštį gali likti nustebinti net visko matę muzikos gurmanai – G. Puccini opera „Turandot“ ir G. Verdi „Requiem“ Niujorko „Metropolitan“ operoje, G. Puccini „Toska“ Stokholmo karališkoje operoje, Zalcburgo muzikos festivalis, Dresdeno „Semper“ opera, Ciuricho opera, Vengrijos nacionalinė opera – tai tik keletas svarbiausių garsaus muziko stotelių šiemet. Be jų žymusis tenoras nuolat kviečiamas dainuoti Milano „La Scala“, Londono karališkoje „Covent Garden“ operoje ir kitose žymiausiose pasaulio koncertų salėse.

Nepaisant savo pasiekimų, A. Antoneņko nelinkęs skirti per daug dėmesio įvertinimams. „Mane visada trikdo žmonės, kurių įgūdžiai vis dar yra pradiniame lygmenyje, o jie žiūri į kitus iš aukšto. Nuolat sau sakau – aš esu amatininkas. Tiesiog meistras, kuris stengiasi viską atlikti gerai ir sąžiningai. Visada norėjau dainuoti pirmiausiai dėl to, kad man tai buvo malonu – ne dėl garbės ar pasiekimų“, – kalbėjo garsus artistas.

 

Nuolat po pasaulį keliaujantis ir be gimtosios latvių kalbos dar rusiškai, vokiškai, ukrainietiškai, itališkai, angliškai ir prancūziškai kalbantis solistas savo namais iki šiol vadina Rygą. Tačiau pripažįsta, kad be gimtojo miesto ypatingų jausmų jam kelia ir Austrija. „Šioje šalyje prasidėjo mano tarptautinė karjera, laisvai kalbu vokiškai, tad kiekvienas darbas čia man yra tikras malonumas“, – sakė A. Antoneņko.

Vasario 9 d. vakarą kartu A. Antoneņko į Vilniaus kongresų rūmų sceną lips ir dar dvi solistės – nuo 2011 m. Mainco valstybinio teatro trupėje dirbantis lietuvių sopranas Vida Miknevičiūtė ir viena žymiausių estų etno muzikos atlikėjų ir kompozitorių Mari Kalkun, pelniusi pripažinimą ne tik gimtojoje šalyje, bet ir svetur. Atlikdama savo kūrybos dainas, įkvėptas gamtos, estų folkloro ir poetų kūrinių, M. Kalkun jau apkeliavo Prancūziją, Vengriją, Škotiją, Vokietiją, Suomiją, Rusiją, Armėniją ir Japoniją. „Kalba nėra kliūtis būti pavergtam šios atlikėjos magijos“, – taip apie M. Kalkun naujausią albumą 2018 m. sausį rašė britų meno portalas „The Arts Desk“.

 

Kartu su trimis solistais koncerte dainuos ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelnęs didžiausias Baltijos šalyse valstybinis choras „Latvija“, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Mārio Sirmaiso. Pernai 75-ių metų jubiliejų atšventęs 50 choristų vienijantis kolektyvas yra vienas svarbiausių Latvijos muzikinių veidų pasaulyje. Choras „Latvija“ bendradarbiavo su Amsterdamo karališkuoju „Concertgebouw“, Bavarijos simfoniniu, Londono filharmonijos, Berlyno filharmonijos, Izraelio filharmonijos ir kitais prestižiniais simfoniniais orkestrais. Tarp svarbiausių pastarojo meto choro įvertinimų – pasaulinės gastrolės su Amsterdamo karališkuoju „Concertgebouw“ simfoniniu orkestru, skirtos 125-ajam orkestro jubiliejui. Šalia klasikinės muzikos, choras nebijo imtis ir šiuolaikinės muzikos – jis dalyvavo bendruose projektuose su žymia islandų grupe „Sigur Rós“ ir Kristjano Järvi elektro-akustine grupe „Absolute Ensemble”.

Antoneņko, V. Miknevičiūtė, M. Kalkun, choras „Latvija“ ir Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Andrio Pogos, Vilniaus kongresų rūmuose savo jėgas sutelks premjerai – įspūdingam A. Maskato kūriniui „Baltų daina“, parašytam specialiai Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui pagal žymiausių Baltijos šalių nacionalinių poetų eiles. Pirmojoje koncerto dalyje skambės J. Sibeliaus simfonija Nr. 2 d., dar vadinama „Nepriklausomybės simfonija“.

Baltijos šalių orkestrų festivalio atidarymo koncertas „Latvija“ įvyks vasario 9 d. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietų galite įsigyti „Tiketos“, „Teatrai.lt“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasose.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button