Koncertai

Austrijos ambasados dovana vilniečiams – nemokamas koncertas

Lapkričio 20 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje 17.30 val. vyks nemokamas koncertas „Vienos svajos“ – Vienos dainų ir operečių arijų vakaras, kuriame koncertuos austrų sopranas Celina Hubmann ir gitaristė Leonie Rothbucher, susibūrusios į duetą „Celeo“.

Koncerte Celina Hubmann ir Leonie Rothbucher atliks Johann Sebastian Bach,  Giulio Regondi, Johann Strauss, Karl Kratzl,  Franz Lehár,  Ludwig Gruber, Rudolf Sieczynsky, Robert Stolz, Ralph Benatzky, Leonie Rothbucher dainas ir arijas, o susirinkusiems sveikinimo žodį tars Austrijos respublikos ambasadorė Lietuvai Yvonne Toncic- Sorinj.

Vienoje gimusi Celina Hubmann labai anksti pamilo muziką ir be pagrindinio užsiėmimo – dainavimo – ji taip pat groja šiuolaikine fleita. Dainininkė pasirodė koncertų turnė su José Carreras‘u, kartu su Maya Hakvoort dainavo „Evitoje“ Badeno miesto teatre, daug kartų filmavosi televizijoje. Celina Hubmann studijuoja dainavimą ir šiuolaikinę fleitą Zalcburgo Mozarteum, yra įvairių Austrijos muzikinių apdovanojimų laureatė.

 

 Leonie Rothbucher yra klasikinės gitaros meistrė, kurios muzikinis talentas atsiskleidė labai anksti. Magistrantūros studijas Leonie baigė pas tarptautiniu mastu pripažintą gitaros virtuozą Eliotą Fiską, vėliau studijavo podiplominėse studijose pas Laura Young. Dalyvavo daugybėje konkursų ir meistriškumo kursų. Aktyvus muzikinis gyvenimas leido jai aplankyti įvairias šalis – Vokietiją, Ispaniją, Prancūziją, JAV.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje dar 1994 metais Austrijos užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių kultūrinių ryšių skyriaus iniciatyva įkurta Austrų skaitykla. Joje yra vienintelė Lietuvoje Austrijos leidinių kolekcija, kurią sudaro apie 7 tūkst. itin kruopščiai atrinktų leidinių, suteikiančių galimybę pažinti šios šalies istoriją, dabartį, modernumą, jos aristokratiškąją kultūros ir literatūros esmę. Kolekcija nuolat papildoma naujausiais leidiniais. Austrų literatūros fonde visi leidiniai yra vokiečių kalba. Juos galima skolintis į namus arba skaityti vietoje. Nuoširdūs ryšiai su Austrijos ambasada suteikia progą bibliotekoje rengti susitikimus su austrų rašytojais, išgirsti iš Austrijos atvykstančių muzikos atlikėjų. Prieš atvykstant į Lietuvą Celinai Hubmann ir Leonie Rothbucher pateikėme atlikėjoms kelis klausimus.

Ar pirmą kartą atvykstate į Lietuvą?

 

Celina Hubmann: Vilniuje būsiu jau antrą kartą. 2017 metais studijuodama Rygoje pagal Erasmus programą, pirmą kartą su drauge aplankiau Vilnių ir jis mane iškart sužavėjo savo lietuviškąja atmosfera, kuri man kartu priminė ir Italiją. Man krito į akis labai madingai apsirengusios lietuvių damos.

Leonie Rothbucher: Taip, Lietuvoje lankysiuosi pirmą kartą. Tačiau turiu lietuvių draugų ir pažįstamų, kuriuos vertinu už jų organizuotumą ir bendruomenišką bendradarbiavimą. Taip pat ir bendraujant su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteka besiruošiant koncertui šis mano įspūdis tik sustiprėjo ir aš džiaugiuosi, kad galėsiu artimiau susipažinti su jūsų kultūra.

Kaip nusprendėte tapti muzikėmis ir kas Jus labiausiai žavi šioje profesijoje?

 

Celina Hubmann: Muzike arba gimstama, arba ne. Galiu pasakyti, kad gimiau būti dainininke ir man teikia didelį džiaugsmą, kad galiu paliesti žmones savo balsu, pasiimti juos kartu į muzikinę, emocines gelmes siekiančią kelionę, toli nuo kasdienybės minčių.

Leonie Rothbucher: Jau būdama 13 metų buvau priimta į Mozarteum kaip išskirtinė studentė. Muzika jau labai anksti leido man išgyventi neįprastus jausmus ir patirti pasaulius, – tai moksle yra žinoma kaip “peak experience”. Man muzika yra ir vidinio augimo galimybė, ja galiu palytėti sielos puses, apie kurių buvimą net nežinome. Muzika įkvepia gyvybės.

Kokius kompozitorius ir kūrinius labiausiai mėgstate?

 

Celina Hubmann: Yra daug puikių kompozitorių, spontaniškai man norisi sakyti Mocartas, kuris tarsi būtų specialiai rašęs mano balsui. Su jo vardu asocijuojasi taip pat ir „švelnumas“.

Leonie Rothbucher: Kiekviena epocha ir kiekvienas kompozitorius turi pasiūlyti kažką unikalaus. Man vis dėlto labiausiai patinka romantizmo epocha. Taigi – Chopin‘as ir Liszt‘as. Todėl koncerte aš pagrosiu Giulio Regondi kūrinį, kuris taip pat gyveno tuo laikmečiu, buvo muzikas ir kompozitorius.

Kaip Jums kilo mintis, susieti klasikinį dainavimą ir gitarą? 

 

Leonie Rothbucher: greičiausiai todėl, kad gitara ir dainavimas priklauso seniausioms muzikinėms formacijoms. Mūsų repertuaras daugiausia  susideda iš kūrinių, kurie anksčiau būdavo skirti atlikti dainininkui ir orkestrui arba dainininkui ir fortepijonui. Tačiau gitara turi nemažai potencialo. Žinovai ją vadina „mažuoju orkestru“. Celina Hubmann, mano nepaprastai vertinama dueto partnerė, yra kilusi iš Vienos apylinkių ir norėjo atlikti repertuarą, kuris sietųsi su jos gimtine. Man tai buvo be galo įdomus iššūkis – Vienos dainas ir operečių arijas pritaikyti gitarai. Ir, manau, kad gitara šį iššūkį puikiai išpildo. Operečių arijos, lydimos gitaros turbūt nevisiškai atitinka klausymosi įpročius, tačiau būtent su gitara atsiveria ir kiti, daug intymesni niuansai.

Kokia yra Jūsų publika? Gal esama bendrybių, kurios jungtų į Jūsų koncertus ateinančius žmones?

Celina Hubmann: Mes ir publika keičiamės energija. Klausytojai išgyvena kartu.

Leonie Rothbucher: Daugelis mūsų koncertų klausytojų žino dainas ir arijas ir džiaugiasi galėdami jas išgirsti naujame kontekste. Tačiau taip vadinamu „Vienos šarmu“ bei gyvenimo jausena mes patraukiame ir jaunesniąsias kartas. Mūsų programa „Vienos svajos“ kviečia klausytojus svajoti. 

Dueto „Celeo“ koncertas lapkričio 20 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje vyks 17.30 val. Įėjimas laisvas, registracijos nėra. Maloniai kviečiame visus jaukiai praleisti rudens vakarą!

Interviu iš vokiečių kalbos išvertė Inga Bartkuvienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button