Koncertai

Ansamblis „Classic+“ surengs šventinį koncertą Trakų Vokės dvaro sodyboje

Ansamblio „Classic+“ atlikėjos ir įkūrėjos operos solistė Julija Karaliūnaitė, pianistė Simona Zbarauskaitė, arfininkė Viktorija Smailytė ir akordeonininkė Agnė Dūkštaitė ruošia išskirtinę programą šventiniam laikotarpiui, kurioje skambės ne tik garsiojo Astoro Piazzollos kūriniai, bet ir pasaulinė premjera – estų kompozitoriaus Roberto Jürjendalio specialiai ansambliui sukurtas kūrinys tango tema „Final revolution“. Muzikės koncertą surengs Trakų Vokės dvaro sodyboje gruodžio 27 d. 19 val.

Įsivaizduokite vasaros vakarą Buenos Airėse, įkaitusį virpantį orą, vyną gurkšnojančias poras, sėdinčias ant gatvių grindinio, įsivaizduokite Bandonijos ritmingus muzikos garsus sklindančius iš už kampo… Norime, kad pasijaustumėte Tango istorijos dalimi, tad kviečiame jus į tamsią, žavią ir intriguojančią kelionę.

„Koncerto pavadinimas įkvėptas argentiniečių kompozitoriaus Astor Piazzolla dainos „Balada para un loco“ („Baladė apie keistuolį“), kurioje dainuojama: „Kai sutems Buenos Airių vienatvė, kaip pašėlęs akrobatas šokinėsiu virš Tavo dekoltė bedugnės, kol pajusi, jog išvedžiau iš proto Tavo širdį į laisvę. Ir pagaliau aš žiūriu į Tave ir tyliai dainuoju: mylėk mane štai šitaip – beprotiškai, beprotiškai, beprotiškai!“ Man šis tekstas labai atspindi laukinę, vitalinę, aistringą, fatališką tango esmę.“ – sako operos solistė Julija Karaliūnaitė.

 

„Tango nepalieka abejingų, šis šokis buvo smerkiamas, buvo laikytas imigrantų ir varguolių šokiu, buvo netgi draudžiamas, tačiau šiandien jis jaudina, įkvepia ir niekada nepabosta. Užtenka vien išgirsti Tango melodijas, kūnas iškart reaguoja, kyla įvairiausios emocijos, nuo liūdesio iki ekstazės, nuo meilės iki nevilties, nuo aistros iki pykčio…“ – mintimis dalijasi pianistė Simona Zbarauskaitė.

Tango melodijos, ritmas, šokio žingsneliai apjungia įvairių žanrų muziką. Atpažįstame milongą, kandombą ir netgi melodingus ir sentimentalius hanaberos motyvus. Akordeonininkė Agnė Dūkštaitė sako: „Man patinka tai, kad tango yra nesenstantis: visąlaik toks pats, bet kartu ir aktualus, šiuolaikiškas, modernus, intriguojantis bei paslankus bet kurių instrumentų tembrų spalvoms.“

Šiandien šis šokis populiarus visame pasaulyje, nes tai būdas atskleisti savo dvasią ir perteikti nesuvaidintas emocijas. Arfininkė Viktorija Smailytė šmaikščiai palygina: „Tango mano pirštams, galvai ir sielai – reikalingas kaip ugnies šiluma mano namams…“.

 

Renginys su galimybių pasu.

Programoje kompozitorių A. Piazzolla, I. Stravinsky, J. Grinevič, C. Salzedo, F. Poulenc, M. Majkusiak, R. Jurjendal, C. Gardel kūriniai.

Taip pat bus galima pasigrožėti šiemet autentiškai restauruota Trakų Vokės dvaro sodyba ir jos teritorija.

 

Bilietai – https://bit.ly/3DdNxjI

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button