Koncertai

Alinos Orlovos kūrybos dešimtmečio retrospektyva – koncerte Vilniuje

Alinai Orlovai šie metai ypatingi – atlikėja mini pirmojo savo albumo „Laukinis šuo dingo“ ir debiuto didžiojoje scenoje dešimtmetį bei gerbėjus džiugina pristatydama naujausią savo albumą „Daybreak“. Muzikinio kelio retrospektyva atlikėja su savo gerbėjais dalinsis jau lapkričio pradžioje retro dvasia alsuojančiuose koncertuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.  

Debiutas scenoje ir netikėtas populiarumas

Visagine augusi Alina Orlova kurti ir muzikuoti pradėjo dar vaikystėje. O platesnis klausytojų ratas su jos muzika susipažino 2007 m., kai alternatyvios muzikos apdovanojimuose „A.LT“ ji buvo pripažinta „Metų proveržiu“. Tais pačias metais jos dar ir šiandien puikiai žinoma daina „Nesvarbu“ „Pravda“ naujokų apdovanojimuose laimėjo „Geriausios dainos“ nominacijoje.

 

Tačiau didžiausias Alinos proveržis įvyko prieš dešimtmetį, kai 2008 m. pasirodė pirmasis Alinos Orlovos studijinis albumas „Laukinis šuo dingo“. Jame – 16 Alinos kūrybos bei mėgstamų rašytojų eilėmis sukurtų dainų, atliekamų lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Vos po kelias minutes trunkančios dainos akimirksniu pelnė įvairaus amžiaus klausytojų simpatijas. O debiutiniai jos koncertai Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje, ir Kauno valstybiniame dramos teatre sulaukė sausakimšų salių ir nesibaigiančių ovacijų.

Pripažinimas užsienyje

 

Unikalus ir sielas virpinantis Alinos balsas ir jausmingos dainos netruko pasiekti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio klausytojus. Jau tais pačiais metais žinios apie atlikėją pasklido Rusijoje. „Rolling Stones“ redaktorius išgirdęs apie devyniolikmetę dainininkę įvertino ją prestižinio muzikos žurnalo puslapiuose. Jau netrukus buvo surengtas ir pirmasis koncertas Maskvoje. Po sėkmingo pasirodymo atlikėja pradėjo dirbti su leidybine kompanija, su kuria bendradarbiauja iki šiol.

Taip pat atlikėją pamilo ir Prancūzijos publika. Alina pasirodė įvairiuose show-case festivaliuose, pristatinėjo savo kūrybą, kol galiausiai atsirado leidybinė kompanija, su kuria dainininkė išleido albumą Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje ir Beniliukso šalyse. A. Orlova taip pat surengė koncertus Didžiojoje Britanijoje, Airijoje bei Lenkijoje.

Škotijos grupės „Travis“ vokalistas Francis Healy išgirdęs Alinos dainą „Vaiduokliai“ įtraukė ją į septynių dainų EP „Play. Stop. Rewind“, kurį išleido įrašų kompanija „LIPA Records“. Šią dainą britų atlikėja „Neon Hitch“ sujungė su Snoop Dogg daina „Drop It Like Its Hot“.

 

Neon Hitch – Drop It Like Its Hot (Snoop Dogg vs. Alina Orlova):

https://soundcloud.com/neonhitch/drop-it-like-its-hot-snoop-dogg-vs-alina-unova-neon-hitch

„Mutabor“ ir „88“

 

Po sėkmingo debiutinio albumo sekė dar du studijiniai darbai – 2010 m. pasirodė antrasis albumas „Mutabor“, o 2015 m. išleistas albumas „88“, pavadinime slepiantis jos gimimo metus, sulaukė didelio populiarumo užsienyje. Didžiosios Britanijos muzikos kritikas Kieronas Tyleris, rašantis garsiesiems „Billboard“ ir „Mojo“, aplankė ne vieną atlikėjos koncertą, kuriuos jis vadino nepamirštamais, o jos „88“ išrinko geriausiu 2015 metų albumu. Tuomet tinklalapyje theARTSdesk.com jis rašė: „Jos graudžios, akimirksniu įsimenamos melodijos yra pripildytos grakščių, vingiuotų Baltijos tautinių priešinių tradicijų.“

Nuotrauka: Mantas Repečka

Žaismingas, estetiškas bei tuo pačiu ir liūdnas A. Orlovos vokalas sužavėjo ir užsienio atlikėjus. Ji dainavo ir su garsia Jungtinės Karalystės atlikėja Natasha Bedingfield bei amerikiečių prodiuseriu ir dainų kūrėju Johnu Forte. Jų bendro turo metu buvo sukurtas ir dokumentinis filmas „The Russian Winter“, rodytas Niujorko „Tribeca“ filmų festivalyje, kurio globėjas yra žymus aktorius Robertas De Niro.

Naujausias albumas – pirmojo kūrybos etapo pabaiga

 

Talentingosios Alinos Orlovos albumas „Daybreak“ dienos šviesą išvydo liepos mėnesį, po trejų metų pertraukos. Jei prieš dešimtmetį unikalus atlikėjos balsas žavėjo lengvumu, tai šiame albume klausytojai išgirs daug sodresnį atlikėjos vokalą ir brandesnį charakterį. Atlikėja teigia, kad šiuo albumu ji grįžta prie savo šaknų ir pirmojo albumo „Laukinis šuo dingo“ bei taip žymi savo pirmojo kūrybos etapo pabaigą.

Naujausiame albume – 10 kūrinių, kurie trunka vos po kelias minutes, tačiau yra pilni dramatizmo, liūdesio, jautrumo ir jėgos. Klausytojai išgirs atlikėjos sukurtų rusiškų baladžių, lietuvių, anglų kalbomis atliekamų kūrinių, kuriuose atlikėja sutalpino savo jausmus ir išgyvenimus. Taip pat albume klausytojai atpažins ir mėgstamų Alinos rašytojų kūrybą.

Gerbėjai Lietuvoje naująjį Alinos albumą jau išgirdo šių metų liepą vykusiame festivalyje „Midsummer Vilnius“. Jaukaus atlikėjos pasirodymo klausėsi didžiulė minia, kuri prisiminė ir kartu dainavo pirmąsias jos dainas bei aplodismentais ir gėlėmis palydėjo naująją Alinos kūrybą. Šią nuotaiką atlikėja skleis ir jau greitai vyksiančiuose savo koncertuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Gerbėjai galės išgirsti gražiausius atlikėjos dešimtmečio kūrinius.

Dar viena puiki žinia ištikimiausiems Alinos Orlovos klausytojams – turo koncertuose jų lauks ypatinga staigmena – ekskliuzyvinė, riboto tiražo pirmojo albumo „Laukinis šuo dingo” vinilo plokštelė.

Alina Orlova savo koncertus surengslapkričio 2 d. Klaipėdos koncertų salėje, lapkričio 3 d. Žalgirio arenoje, Bosca amfiteatre, Kaune ir lapkričio 6 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje. Bilietus į koncertus galima įsigyti „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo kasose arba internetu.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button