Koncertai

A. Mamontovas į savo 50-ąjį gimtadienį kviečia visą Lietuvą

Andrius Mamontovas savo kūrybos gerbėjus pakvies į išskirtinį renginį – kitų metų gruodžio 17 dieną sostinės „Siemens” arenoje įvyks atlikėjo 50-ojo gimtadienio šventė. Išskirtiname muzikanto koncerte skambės įsimintiniausi soliniai kūriniai ir grupės „Foje” gyvavimo metu sukurtos dainos.

Pirmuosius bilietus į A. Mamontovo penkiasdešimtmečio koncertą, pavadintą „AM50”, bus galima įsigyti „Tiketoje” jau šį šeštadienį, gruodžio 17 d. Prekyba bilietais prasidės lygiai septyniolika minučių po vidurdienio (12:17), o pirmąsias 50 minučių jiems bus taikoma 20 procentų nuolaida.

„Visą gyvenimą mane lydi muzika. Kad ir kur bebūčiau, jau pusę amžiaus ją kuriu, aranžuoju ir atlieku. Muzika yra tai, kas man leidžia jaustis laisvu. Todėl kitokio gimtadienio tiesiog neįsivaizduoju. Noriu tai kas brangiausia padovanoti tiems, kurie brangiausi man – žmonėms, kurie penkiasdešimt metų mane myli ir lydi, klausosi, pataria ir mojuoja ar tiesiog yra šalia”, – sako A. Mamontovas.

 

Pasak atlikėjo, koncerte „Siemens” arenoje bus galima išgirsti svarbiausius jo sukurtus kūrinius. Pasirodyme ant scenos lips netikėti svečiai, o kai kurios dainos gyvai apskritai skambės pirmąjį kartą. Daugiau detalių apie savo pasirodymą „AM50” atlikėjas kol kas neatskleidžia.

A. Mamontovo muzikinė karjera prasidėjo prieš 33 metus Antakalnio vidurinėje mokykloje. Čia jis drauge su bendraminčiais sukūrė grupę „Sunki muzika“, kuri neilgai trukus buvo pavadinta „Foje“. Per 14 savo gyvavimo metų kultinis šalies kolektyvas išleido devynis studijinius, tris koncertinius ir kelis geriausių dainų albumus. „Foje” laimėjo visus įmanomus to meto muzikinius apdovanojimus. Iki šiol oficialiai yra parduota daugiau kaip 100 000 šios grupės albumų kopijų – tai yra vienas geriausių rezultatų nepriklausomoje Lietuvoje.

Surengusi didžiausią visų laikų koncertą mūsų šalyje, grupė „Foje” iširo 1997 metais. Paskutinio vilniečių pasirodymo sostinėje klausėsi 60 tūkst. žmonių. Šio pasiekimo iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienai Lietuvos grupei.

 

Dar būdamas grupės „Foje” nariu A. Mamontovas pradėjo savo solinę karjerą. Pirmas jo solinis debiutas – 1995 metais išleistas albumas „Pabėgimas” – iki šiol vadinamas vienu geriausių Lietuvos albumų. Daugiau kaip 30 metų aktyviai muzikinėje veikloje dalyvaujančio atlikėjo diskografijoje – 13 studijinių solinių plokštelių ir dar 21 muzikinis apdovanojimas.

Kitąmet penkiasdešimtmetį švęsiantis A. Mamontovas yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai medaliu”, Santarvės ordinu „Pro augenda concordia“, auksine „Jin-Jue“ taure tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje. Atlikėjas taip pat suvaidino keturiuose pilno metro filmuose, o Eimunto Nekrošiaus spektaklyje atliko pagrindinį – „Hamleto” – vaidmenį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button