Net nežinau ar šiai knygai reikia apžvalgos. Ji tiesiog tobula. Atrodo ir viskas, ką reikia žinoti apie šią knygą. Ir tiesiog imti ir skaityti, jeigu dar to nepadarėte. Bet žinau, kad yra bijančiu K. Sabaliauskaitės kūrybos. Ir dar neskaičiusių “Silva rerum”. Bijo, nes įsivaizduoja, kad jos labai sunkios. Kad jose gausu istorinių faktų, kurie sunkina tekstą. Bijo, nes vaizdingi sakiniai yra ilgi ir neleidžia atsipalaiduoti skaitant. Tai jeigu visa tai apie jus, tai viliuosi, kad perlipsit per save ir pradėsit skaityti geriausios lietuvių autorės knygas. Beje, labai nustebsit ją skaitydami, nes duodu galvą nukirsti, kad niekas taip nenustebina jos knygose, kaip meistriškas gebėjimas keiktis .

Te atleidžia man kiti lietuvių autoriai. Jų yra tikrai nuostabių, puikių, talentingų. Bet K. Sabaliauskaitės talentui apibūdinti tiesiog nėra būdvardžio. Tokio stiprumo būdvardžio. Beje, per pastarąsias kelias savaites jau du kartus su ja prasilenkiau Vilniaus gatvėse. Ir nedrįsau prieiti. Pirmąjį kartą tiesiog nesureagavau greitai ir ji nuėjo. O antrąjį kartą taip blogai jaučiausi po bemiegės nakties ir dar su pūsleline ant pusės veido (hiperbolizuoju), kad pamaniau, kad ai, vis tiek selfis būtų nekažką. Tai bandysiu išmedituoti trečią kartą 🙂

Petro imperatorė – tai istorija apie Jekateriną I. Arba Martą Heleną Skowronską. Pasirodo, kad ji turėjo lietuviškų šaknų, kuriomis labai didžiavosi. Ši knyga, tai jos gyvenimo istorija iki ir kartu su Petru I. Viskas jos akimis. Tikra moteriška istorija, kurioje rašytoja supina tikrus jos gyvenimo faktus su nebanalia moteriška išmintimi. Skaičiau ir dar kartą supratau, kodėl man taip patinka K. Sabaliauskaitės kūryba – joje justi tikras gyvenimas. Jei rašoma apie meilę, tai rašoma apie realią, o ne saldžią ar perdėm išaukštintą. Jei rašoma apie skausmą, tai jis toks suprantamas, išjaustas, patirtas. Istoriniai faktai, įvykiai, karai tik dar labiau sustiprina tą gyvenimo realybės jausmą.

Esu skaičiusi komentarų, kad “Silva rerum” jiems patiko labiau. Ir puiku. Svarbiausia, kad patiko. Po šios knygos dar kartą užsimaniau perskaityti visas keturias “Silva rerum” dalis, nes perskaičius “Petro imperatorę” man norisi dar K. Sabaliauskaitės knygų pasaulio. Ačiū dievams, kad bus II dalis.

Tad tikrai nedaugžodžiausiu. Jeigu planuojat per metus perskaityti tik vieną knygą, tai lai tai būna ši. Garantuoju, kad suprasit kodėl. Nes aš po labai labai LABAI ilgo laiko skaitydama knygą nenorėjau, kad ji baigtųsi, nes ne skaičiau, o gyvenau šia istorija. NEPAKARTOJAMA – va tas būdvardis…

P. S. primeditavau trečią kartą

BOOK I TOOK

Daugiau knygų apžvalgų galite skaityti BOOK I TOOK bloge.

Taip pat galima sekti ir socialinėse erdvėse: Facebook, Instagram.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.