Jau kitą trečiadienį, vasario 1 d., Modernaus meno centras (MMC) kviečia vilniečius ir miesto svečius užsukti į buvusį kino teatrą „Lietuva“. Nuo 12 val. iki 20 val. čia vyks specialios nemokamos ekskursijos po vienos dienos parodą, o fojė bus atvira kiekvienam, besidominčiam pastato istorija ir jo vietoje 2018 m. iškilsiančiu Modernaus meno centru. Po renginio Pylimo gatvėje prasidės MMC statybų darbai.

MMC direktorės Mildos Ivanauskienės teigimu, „Susitikimo pradžia“ – galimybė kartu su visu miestu pasitikti artėjančius svarbius pokyčius.

„Kuriame kultūrinę erdvę miestui, kurioje išsaugosime šiai vietai būdingą bendruomeniškumo aurą, todėl norime, kad kiekvienas susidomėjęs galėtų dalyvauti unikaliame procese jau nuo pirmųjų žingsnių“, – apie simbolišką ir netradicinę MMC statybų pradžią kalba M. Ivanauskienė.

Pasak parodos idėjos autorės ir kuratorės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės, MMC dedikuoja parodą kino teatrui „Lietuva“, kviesdamas vilniečius stebėti greitai prasidėsiantį jo virsmą naujais meno namais.

„2005 m. uždarytas „Lietuvos“ kino teatras liko užstrigęs pereinamojoje būklėje. Tai primena ribinėje situacijoje atsidūrusį žmogų. Nuo seno manyta, jog perėjimo stadijoje žmogus yra labiau pažeidžiamas, o išvengti grėsmių galima pasitelkus tam tikras ritualų formas. Taigi paroda buvusiame kino teatre – tai ritualas, inicijuojantis naują etapą, pažymintis jo pradžią“, – sako parodos kuratorė.

Kaip teigia J. Marcišauskytė-Jurašienė, paroda veiks ir lankymas bus įmanomas tik vieną dieną ir, kaip priklauso ritualams, – tik su specialiu vedliu. Buvusio kino teatro erdvėse žiūrovai išvys specialiai joms sukurtus arba adaptuotus šiuolaikinių menininkų Juozo Laivio, Vitalijaus Červiakovo, Justės Venclovaitės, Marijos Šnipaitės, Lino Jusionio, Nerijaus Ermino, Kristinos Inčiūraitės, Aurelijos Maknytės, Donato Jankausko-Duonio, grupės Cooltūristės ir Adomo Žudžio darbus.

„Parodoje dalyvaujantys šiuolaikinio meno kūrėjai atstovauja skirtingas kartas, tačiau visi pasižymi jautrumu aplinkai. Jų kūriniai perteikia savitą žvilgsnį į šios vietos istorijos kaitą, kurdami gretutinius pasakojimus ir interpretacijas“, – teigia parodos kuratorė.

Viso renginio metu „Lietuvos“ kino teatro fojė veiks MMC informacinė-laisvalaikio erdvė, skambės specialiai renginiui sudarytas kino muzikos garso takelis. 19 val. svečius pasveikins renginio šeimininkai ir lauks DJ Snoody bei vaišės – renginio draugų „Vilkyškių pieninės“ sūriai, „Coffee-Inn“ kava, „Kmyninės“ skanėstai. Pailsėti kvies „Pušku Pušku“ sėdmaišiai.

Daugiau apie renginį ir registracija į parodos turus: https://goo.gl/DcQXA0.

MMC – šiuo metu besikuriantis naujas meno muziejus, 2009 m. pradėtas kurti Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Iki atidarymo MMC veikia kaip „muziejus be sienų“ – įgyvendina visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus („Literatų gatvė“, „Vilniaus kalbančios skulptūros“), leidžia meno edukacijai skirtas knygas. Būsimo muziejaus pagrindą sudaro nuosekliai kaupiama Lietuvos meno nuo 1960-ųjų iki šių dienų kolekcija. Šiuo metu joje yra daugiau nei 4300 tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros.

Architektas Daniel Libeskind 2015 lapkritį pristatė Modernaus meno centro muziejaus pastato projektą


Vienas garsiausių pasaulio architektų Daniel Libeskind kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir Modernaus meno centro (MMC) įkūrėju Viktoru Butkumi pristatė MMC muziejaus pastato projektą. Naujas MMC muziejus turėtų iškilti vietoje buvusio „Lietuvos“ kino teatro 2019 metais. Muziejuje Lietuvos ir užsienio meno gerbėjams bus pristatoma išskirtinė Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960 metų ligi šių dienų.

„Studio Libeskind“ kartu su partneriais Lietuvoje „Do architects“ ir „Baltic engineers“ projektuojamas 3100 kvadratinių metrų muziejaus pastatas iškils vos už kelių žingsnių nuo istorinio Vilniaus senamiesčio. Naujas pastatas turėtų tapti kultūriniais vartais tarp Vilniaus praeities ir dabarties.

Nuotraukos: Sauliaus Žiūros

„Modernaus meno centro muziejus taps ne tik ypatingos kolekcijos namais, bet savo dizainu sujungs muziejaus erdves su miestu ir taps nauju kultūros centru vilniečiams“, – sako architektas Daniel Libeskind.

Išimtinai privačiomis lėšomis privačiame sklype statomas Modernaus meno centro muziejus pripažintas valstybei svarbiu kultūros objektu. Jo statybas planuojama pradėti 2017 metais ir užbaigti 2019 metų pradžioje. Investicija į muziejaus pastatą turėtų siekti apie 5 mln. eurų.


„Modernaus meno centro muziejus įsikurs vietoje, kuri ir anksčiau Vilniuje pasižymėdavo savo ypatinga kultūrine trauka – čia buvo įsikūręs vilniečių pamėgtas „Lietuvos“ kino teatras. Norėčiau pasidžiaugti, kad su Modernaus meno centro muziejaus atsiradimu ši Senamiesčio širdyje esanti vieta prisikels naujam gyvenimui“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius


Muziejaus pastato projekto idėja – stačiakampiame tūryje atsirandantis įkirtimas tarsi simboliški kultūros vartai, jungiantys senąjį miestą su pastato vidumi ir jame esančia kolekcija. Tiesių linijų pastato fasadas bus padengtas šviesaus, grublėto betono plokštėmis. Vidinis kiemelis įstrižai perskros visą pastatą nuo vieno kampo iki kito. Jo akcentu taps ryškūs laiptai, jungiantys muziejaus vidaus erdves su miestu ir aikšte, bei kylantys į apželdintą skulptūrų terasą.


Didelio ekspresyvaus vidinio kiemo įterpimas į stačiakampių formų pastato tūrį leidžia architektams atverti visą pastatą, įstiklinant jį nuo lubų iki žemės ir pripildant erdves natūralia dienos šviesa. Pietinėje pusėje šviesa į ekspozicijų sales bus reguliuojama penkių metrų konsolės dėka, kuri šilčiausiais vasaros mėnesiais mes natūralų šešėlį.

Atvykdami iš senojo miesto pusės, lankytojai įžengs į erdvų, saulės šviesos pripildytą fojė. Laisvo atviro plano galerijų erdvėms yra skirta net 1000 kv.m. Jose tilps nuolatinė ir laikinos muziejaus kolekcijos.


MMC muziejuje bus eksponuojama daugiau nei 4000 Lietuvos menininkų darbų, tarp kurių – Vinco Kisarausko tapyba „Krintantis sulaužytas žmogus“ (1965 m.), Arvydo Šaltenio „Moteris“ (1972 m.), Kosto Dereškevičiaus „Pašto dėžutės“ (1987 m.), Antano Sutkaus fotografijos „J. P. Sartre ir S. de Beauvoir Lietuvoje“ (1965 m.), Deimanto Narkevičiaus video „Nesprogusios bombos poveikis“ (2008 m.).


„Modernaus meno centro tikslas – sukaupti ir išsaugoti Lietuvos menininkų darbus. Mūsų statomas muziejus padarys kolekciją prieinamą visiems Lietuvos žmonėms ir svečiams iš užsienio bei prisidės prie šalies kultūros puoselėjimo“, – sako projekto sumanytojas ir Modernaus meno centro įkūrėjas Viktoras Butkus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist