Vilniaus rotušė informuoja, jog rugpjūčio 7–9 dienomis nuo 19 iki 23 valandomis, Rotušės aikštėje, vyks kino savaitgaliai: „Wom@arts – Lygiateisis moterų dalyvavimas meno ir kūrybinėse industrijose“

Visi kino seansai nemokami.

Kino seansai

Rugpjūčio 7 dieną 19 valandą Vilniaus rotušės aikštėje.

„Vaizdų vandenyne”. Režisierė D’Helen Doyle

(2013 metai, Kanada, dokumentika, 90 minučių)

Skaitmeninės revoliucijos ir su ja susijusių vaizdų gausos laikais dokumentinių filmų kūrėja Helen Doyle abejoja fotografijos vieta ir, svarbiausia, vaidmeniu mūsų pasaulio suvokime. Šiuo tikslu ji keliauja po pasaulį rinkdama dešimties garsių fotografų ir fotožurnalistų, tokių kaip Bertrand Carrière Dieppe, Stanley Greene Paryžiuje, Geert van Kesteren Amsterdame ir Letizia Battaglia Palerme, liudijimus. Liko neatsakytas klausimas: ar šie „vaizdo reporteriai“ nesiaukoja patys, kad perduotų savo pasaulio viziją?

Rugpjūčio 7 dieną 21 valandą Vilniaus rotušės aikštėje.

„Šokėja“. Režisierė Stéphanie Di Giusto

The Dancer / La danseuse

(2016 metai, Prancūzija, 108 minutės, N-13)

JAV vidurio vakaruose gimusiai Loje Fiuler niekas neprognozavo svaiginančios karjeros. Kas galėjo įsivaizduoti, kad ši motyvuota mergina viesulu įsiverš į „Gražios epochos“ kabaretus Europoje ir bus įvertinta kvietimu šokti prestižinėje Paryžiaus Operos scenoje? Loje ilgai ir kantriai repetavo kęsdama nežmonišką fizinį krūvį. Ir visa tai – dėl svaiginančio Serpantino šokio, kuris nustebins visą pasaulį. Sulig kiekvienu pasirodymu Loje tapo vis labiau garbinama žvaigžde. Jai lenkėsi net kino pradininkai broliai Lumière’ai, dailininkai Auguste’as Rodinas ir Henri de Toulouse’as-Lautrec. Sulaukusi pripažinimo Loje nesiliovė tobulinti savo šokio, nepaisydama baimės patirti traumą. Tačiau Loje likimas suveda su šlovės ištroškusia, pavydėtino lankstumo šokėja Izidora Dunkan (Johnny Deppo dukra Lily-Rose Depp). Modernaus šokio pradininkė Loje Fiuler neatlaiko konkurencijos. Neeilinė karjera pradeda gesti.

Rugpjūčio 8 dieną 19 valandą Vilniaus rotušės aikštėje.

„Maria Callas: savais žodžiais”. Režisierius Tom Volf.

Maria by Callas: In Her Own Words

(2017 metai, Prancūzija, 113 minučių, N-13)

Pirmą kartą, praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama anksčiau niekam nematyta archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, intymūs laiškai. Super 8 mm juosta filmuoti kadrai iš privataus gyvenimo ir reta užkulisių medžiaga pirmą kartą didžiajame ekrane rodoma su atkurtomis spalvomis. Filme sutiksite ne tik Callas, bet ir jos aplinkoje figūravusius garsius žmones Aristotle Onassį, Marilyn Monroe, Alainą Deloną, Yves‘ą Saint-Laurent‘ą, J. F. Kennedy, Luchino Visconti, Winstoną Churchillį, Grace Kelly, Elizabeth Taylor bei daugelį kitų.

Rugpjūčio 8 dieną 21 valandą Vilniaus rotušės aikštėje.

„Proksima”. Režisierė Alice Winocour

Proxima

(2019 metai, Prancūzija, 106 minutės, N-7)

Prancūzų astrofizikė Sara (Eva Green) paskutinę minutę pakviečiama prisijungti prie vienų metų trukmės programos „Proksima” ateities misijos į Marsą pratybų. Būdama vienintelė moteris, ji turi dirbti dukart daugiau, kad įrodytų kolegoms esanti verta kelionės į kosmosą. Kartu moteris stengiasi suderinti alinančias pratybas ir laiką su mylimiausiu žmogumi Žemėje – septynmete dukra Stela, kurią netrukus turės palikti. Filmo autentiškumą režisierė Alice Winocour išlaiko filmuodama realiose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose.

Rugpjūčio 9 dieną 19 valandą Vilniaus rotušės aikštėje.

„Madre Habana”. Režisierė Emmanuelle De Riedmatten

(2018 metai, Šveicarija, dokumentika, 58 minutės)

Trijų Kubos moterų, kilusių iš tos pačios šeimos, persipynusios istorijos: 93 metų Gloria, įsitvirtinusi Havanoje, 64 metų dukra Glorita, apsigyvenusi Luizianoje, 38 metų Yilian –  apsistojusi Šveicarijoje. Filmas atspindi Yilian Cañizares aistros smuikui likimą. Pastarosios gyvenimas pasikeičia gavus dvi stipendijas, kurios ją, paauglę, atveda į Venesuelą, o vėliau, suaugusią, – į Šveicariją. Visa tai sukelia skausmingą šeimos išsiskyrimą, tačiau realizuoja profesinės pažangos poreikį.

Rugpjūčio 9 dieną 21 valandą Vilniaus rotušės aikštėje.

„Madmuazelė Paradis“. Režisierė Barbara Albert

Mademoiselle Paradis 

(2017 metai, Austrija, Vokietija, 97 minutės, N-13)

Tai tikra XVIII a. Vienoje vykusi artimos Mozarto draugės, talentingos pianistės Marios Theresios von Paradis istorija. Madmuazelė Paradis nuo ankstyvos vaikystės yra neregė. Žūtbūt išgydyti dukrą trokštantys tėvai ją patiki progresyvios mokslinės minties gydytojui Mesmeriui, kuris jaunajai moteriai suteikia reikiamą dėmesį ir rūpestį. Pasitelkus jo novatorišką magnetizmo techniką, Maria palengva ima atgauti regėjimą. Tačiau šis stebuklas turi savo kainą – ji palengva ima prarasti talentą muzikuoti. Madmuazelė Paradis turės pasirinkti tarp įprasto gyvenimo šviesoje ir nepaprasto virtuoziško gyvenimo tamsoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist