Kinas

Tarptautinės dokumentikos dirbtuvės vėl kviečia mokytis Lietuvos kino profesionalus

Festivalis „Nepatogus kinas“ kartu „ESoDoc – European Social Documentary“ mokymų programa vėl kviečia Lietuvos dokumentinio kino kūrėjus ir naujųjų medijų profesionalus tobulinti įgūdžius tarptautinėse dirbtuvėse, kurios šiemet vyks virtualioje erdvėje. Greta pagrindinių spalio 7–18 d. vyksiančių industrijos renginių, du atrinkti Lietuvos kino atstovai taip pat bus pakviesti į dokumentinio kino rašymo ir montažo režisūros sesijas su užsienio ekspertais.

„Praėjusiais metais pradėję bendradarbiavimą su viena seniausių dokumentikos mokymų programų Europoje, tikėjomės tai paversti kasmetiniu mūsų šalies kino industrijos renginiu. Taip ir įvyko – pirmasis kartas puikiai pasiteisino, tad „ESoDoc“ šiemet sugrįžo ir vėl galime Lietuvos kino kūrėjams pasiūlyti geriausių savo sričių ekspertų mokymus bei galimybę megzti ryšius su profesionalais iš Europos ir viso pasaulio“, – sako festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

Visa „Nepatogaus kino“ metu vyksiančių industrijai skirtų renginių programa bus paskelbta kiek vėliau, tačiau paraiškas rugpjūčio pabaigoje prasidedančioms papildomoms dirbtuvėms organizatoriai kviečia teikti iki rugpjūčio 21 d. Du atrinkti dalyviai iš Lietuvos dalyvaus virtualiose kūrybinėse dirbtuvėse su „Emmy“ ir „Peabody“ apdovanojimus pelniusia kino kūrėja, autore ir dėstytoja Sheila Curran Bernard (JAV) bei viena labiausiai vertinamų montažo režisierių ir ir montažo konsultančių Joelle Alexis (Belgija/Izraelis).

 

Sheila Curran Bernard padės dalyviams stiprinti rašymo įgūdžius, mokydama pristatyti projektą viename – dviejuose puslapiuose, ir lengviau įtikinti finansuotojus bei programų sudarytojus. Sheila žada, kad šis metodas  taip pat padės kūrėjams įsivardinti savo projektų potencialias stiprybes ir silpnybes.

Dokumentinio filmo montažas susideda iš daugybės sprendimų: struktūra, personažai, istorija ir pozicionavimas, o taip pat filmo reikšmė, žanras ir stilius. Joelle Alexis dalinsis savo patirtimi, pavyzdžiais, įrankiais ir metodais, kaip visa tai suvaldyti ir tinkamai papasakoti istoriją bei atrasti reikiamą filmo toną ir ritmą. Atrinkti dalyviai taip pat turės galimybę dalyvauti praktinėse Joelle Alexis sesijose, kur ji nagrinės dirbtuvių dalyvių pateiktus filmų anonsus.

ESoDoc yra ES programos „Kūrybiška Europa“ remiama mokymų iniciatyva, kurią įgyvendina „ZeLIG“ dokumentikos mokykla. „ESoDoc“ yra skirta medijų profesionalams ir tarpdisciplininiams kūrėjams, siekiantiems didinti savo dokumentinių filmų ir susikertančių medijų (cross-media) projektų poveikį ir pasiekiamumą, tiems, kurie nori tobulinti savo pasakojimo įgūdžius, megzti ryšius įvairiose platformose, atrasti naujas komandos formavimo, prodiusavimo, finansavimo formas ir naujas platinimo strategijas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button