Kinas

Šį savaitgalį – papildomi „Baltijos kino dienų“ seansai

Antrą kartą surengtos „Baltijos kino dienos“ išaugo ne tik filmų ir seansų skaičiumi. Žiūrovai užpildė didesnes kino sales, į kurias po pernykštės sėkmės šiemet persikėlė renginys. Šešiuose latviškų ir estiškų filmų seansuose per tris dienas apsilankė beveik 1200 žiūrovų. Šį savaitgalį dar 3 nemokami kino seansai kvies pasidomėti, kas naujo Baltijos kine.

Kaimyninių šalių kiną pristatantį projektą organizuoja nacionalinės Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino institucijos. Rugpjūčio 20-26 d. Vilniuje, Rygoje ir Taline vykstantis kino renginys šiemet žymi šalių valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Per savaitę Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje parodyta beveik 20 nemokamų kino seansų, iš kurių daugiau kaip pusė – Vilniaus  kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Lietuvos žiūrovai buvo labai aktyvūs: ne tik gausiai lankėsi filmų peržiūrose, bet ir dalyvavo susitikimuose bei diskusijose su filmų kūrėjais: latvių režisieriais Madara Dišlere ir Janis Nords, prodiusere Liss Lepik bei aktoriumi Rain Tolk iš Estijos.

Pažymint Europos kultūros paveldo metus, „Baltijos kino dienose“ nepamiršta ir kino klasika – žiūrovai turėjo galimybę pamatyti restauruotą vieną ryškiausių Latvijos klasikinių filmų, muzikinę dramą „Ketveri balti marškiniai“ (rež. Rolands Kalniņš, 1967 m.), kuri šiemet pristatyta tarptautinio Kanų kino festivalio klasikos programoje. Į susitikimą su Lietuvos žiūrovais atvyko legendinis šio filmo režisierius, 96-erių sulaukęs Rolands Kalniņš.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 26 d., bus surengti papildomi filmų „Rojus 89“, „Sovietiniai hipiai“ ir „Lapkritis“ seansai. Latvių filmas „Rojus 89“ (rež. Madara Dišlere, 2018 m.), paremtas tikrais įvykiais, vaikų akimis pasakoja apie įsimintiną 1989 metų vasarą. Filmavimo metu buvo atkurtas Baltijos kelio fragmentas: masinei „Rojaus 89“ scenai nufilmuoti rankų grandine vėl sukibo 700 įvairaus amžiaus ir kartų žmonių. „Sovietiniai hipiai“ (rež. Terje Toomistu, 2017 m.) – muzikalus ir spalvingas dokumentinis filmas apie sovietmečiu pogrindyje vykusį hipių judėjimą. Viename originaliausių pastarojo laiko Estijos filmų „Lapkritis“ (rež. Rainer Sarnet, 2017 m.) įtaigiai susipina liaudies folkloras, magija, romantiška meilė ir juodasis humoras. Nemokamus bilietus į visus filmus bus galima atsiimti kino teatro „Forum Cinemas Vingis“ kasose likus 1 valandai iki seansų pradžios.


„Baltijos kino dienos“ Rygoje ir Taline pristato po du lietuviškus filmus ir jų kūrėjus.  Tai Roko Darulio ir Ronaldo Buožio dokumentinis filmas „Rūta“ apie olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės gyvenimo istoriją. Latvių publikai skirtas restauruotas vaidybinis filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (rež. Raimundas Banionis, 1990 m.), o Estijos – vaidybinis filmas „Lošėjas“ (rež. Ignas Jonynas, 2014 m.).

PAPILDOMI SEANSAI

Rugpjūčio 26 d., sekmadienis
„Forum Cinemas Vingis“, 12 salė

12.00 val.  „Rojus 89“, rež. Madara Dišlere, Latvija / Vokietija, 2018 m., 89 min., vaidybinis, V
14.00 val.  „Sovietiniai hipiai“, rež. Terje Toomistu, Estija / Vokietija / Suomija, 2017 m., 75 min.,
dokumentinis, N-13

16.00 val.  „Lapkritis“, rež. Rainer Sarnet, Estija / Nyderlandai / Lenkija, 2017 m., 115 min.,
vaidybinis, N-13

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button