MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Kinas

„Šeršėliafam“ festivalio filmai internetu prieinami visos Lietuvos žiūrovams

Vasario 6 d. prasidėjęs festivalis „Šeršėliafam“ visos Lietuvos žiūrovus kviečia mėgautis naujausiais moterų režisierių ir apie moteris sukurtais filmais. Filmus žiūrovai galės išvysti internetu, „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje.

„Labai džiaugiamės galimybe į festivalį, kad ir virtualiai, pakviesti visos Lietuvos kino mylėtojus. Kokybiškas kinas turi būti legaliai prieinamas visoje šalyje. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę net ir nedideliems festivaliams pasiekti plačią auditoriją, o žiūrovams – geru kinu mėgautis jiems patogiu metu, pačių pasirinktoje aplinkoje,“ – sako festivalio vadovė Andrė Balžekienė.

Lietuviško kino gerbėjus nudžiugins festivalio atidarymo filmu tapęs Ramunės Rakauskaitės dokumentinis filmas „Kelionės namo“, atskleidžiantis dar niekad kine nepasakotą istoriją apie pirmąsias Amerikos lietuvių patirtis, grįžus aplankyti okupuotą tėvynę.

Šių metų festivalio programoje atsigręžiama į stiprias asmenybes – talento, ilgamečio darbo ir sudėtingų pasirinkimų dėka kuriančias geresnį pasaulį. Kino mėgėjai internete galės išvysti 

„Oskarui“ nominuotą dokumentinį filmą „RBG“ (RBG, 2018), supažindinantį su JAV Aukščiausiojo teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg, kuri visą gyvenimą kovojo su diskriminacija, o sulaukusi garbaus amžiaus tapo netikėta populiariosios kultūros ikona.

Kanų kino festivalyje pristatytas Evos Husson filmas „Saulės dukros“ (Les filles du soleil, 2018) papasakos apie Kurdistane veikiantį moterų kovotojų būrį, o Agnieszkos Smoczyńskos „Fuga“ (Fuga, 2018) – apie atmintį praradusią ir su šeima susvetimėjusią Aliciją.

Festivalio žiūrovai išvys dvi jaudinančias istorijas apie nepaprastai talentingas, tragiško likimo moteris. Juodai baltas filmas „3 dienos Kibrone“ (3 Tage in Quiberon, 2018) papasakos apie legendinę kino aktorę Romy Schneider, o „Oskarą“ pelnęs režisierius Kevinas Macdonaldas filme „Whitney“ (Whitney, 2018) pažvelgs į Whitney Houston – vienos garsiausių visų laikų pop atlikėjų gyvenimą, stulbinančią karjerą ir dramatišką likimą.

Filmas „Peggy Guggenheim: priklausoma nuo meno“ (Peggy Guggenheim: Art Addict, 2015) pristatys spalvingą asmenybę, turtingos šeimos paveldėtoją, neturėjusią jokio meninio išsilavinimo, bet sukaupusią įspūdingą meno kūrinių kolekciją. Tapybiškas, į XIX a. vidurį nukeliantis „Sėjėjas“ (Le semeur, 2017), papasakos intriguojančią istoriją apie kalnų kaimelį, kurio visi vyrai buvo ištremti, o vienos likusios moterys susitarė – pasirodžius bent vienam vyriškiui, jis turės priklausyti visoms. 

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ vyks vasario 6 – 10 d. kino teatre „Pasaka“ Vilniuje ir vasario 9 – 10 d. „Romuvoje“ Kaune.

Festivalio filmai žiūrovams bus pasiekiami internetu vasario  6– 17 d., adresu www.zmonescinema.lt.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Į kino ekranus grįžta restauruota „Riešutų duona“ – nemokami kino seansai

Evaldas Činga

Populiariausias visų laikų filmas Lietuvoje „Tarp pilkų debesų“ – jau internete

Evaldas Činga

Vienas garsiausių lietuviškų filmų „Prieš parskrendant į Žemę” pratęs operatoriaus Audriaus Kemežio atminimui skirtą retrospektyvą

Evaldas Činga

„Rokio“ legendos gimimas – kino ekrane

Evaldas Činga

Festivalio „Šeršėliafam“ atidarymo metu įteiktas Metų kino moters apdovanojimas

Evaldas Činga

Kritikų sudarytame „Kino pavasario“ 15-tuke: „Oskarų“ pastebėti, lietuvių sukurti, 3D įelektrinti filmai

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika