MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Kinas

Savaitgalio premjera: geriausias 2016-ųjų filmas jaunimui „Panelė Rūgštynė“

Vizuali, maištinga, intensyvi drama „Panelė Rūgštynė“ (Jamais contente), kurioje 13-17 metų jaunimas atpažins save, šį šeštadienį pristatoma „Skalvijos“ kino centre. Režisierės Émilie Deleuze filmas šiemet pelnė visus svarbiausius šių metų apdovanojimus už filmą jaunimui.

Filmas minėtas bei apdovanotas Berlyno, Toronto, Kanų, Melburno kino festivaliuose. „Panelę Rūgštynę“ kaip geriausią filmą jaunimui šiemet išrinko ir 1400 jaunuolių iš visos Europos, –  ji pripažinta geriausiu europietišku filmu jaunajai auditorijai.

Premjerinis seansas vyks gruodžio 17 d. 15.30 „Skalvijos“ kino centre. Prieš jį – jaunimo roko grupės „The Independent“ pasirodymas.

„Jaunimui nuo 13 metų filmų sukuriama mažiausiai, todėl be galo džiaugiamės pristatydami gerą filmą apie jų bendraamžę, kuri išgyvena panašius iššūkius, bando pritapti suaugusiųjų pasaulyje, surasti savo vietą po saule ir būti reikalinga.“, – sakė „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė Goda Sosnovskienė.

Pasak G. Sosnovskienės, „Panelė Rūgštynė“, panašiai kaip ir Džeromo D. Selindžerio romanas „Rugiuose prie bedugnės“, yra talentingas kūrinys jaunimui apie jaunimą.


„Panelės Rūgštynės“ istorija pasakojama iš 13-etės Auroros perspektyvos. Jai atrodo, kad visi aplink yra  pakvaišę. Tėvai, kurie nori išsiųsti ją į internatinę mokyklą. Naujas mokytojas, nes tikisi, kad ji skaitys senas knygas. Vaikinai, kuriems ji nejaučia jokios simpatijos.

Norėdama atsikratyti nuobodulio, Aurora išbando įvairius vaidmenis – bando būti gera mokine, gera drauge, gera dukra. Bet atrodo, kad nė vienas jų jai nepritinka, kol ji nepakviečiama prisijungti prie vaikinų roko grupės. Iš pradžių ji atsisako būti vienintele mergina joje, bet galiausiai susivilioja pasiūlymu ir tampa soliste. Susidraugavusi su grupės nariais, Aurora tampa labiau atvira ir atranda save.

Chaotiškame šių dienų pasaulyje „Panelė Rūgštynė“ yra tarsi šviežio oro gurkšnis, jautriai fiksuojantis jaunuolių išgyvenimus, nusivylimus, ir juos paverčiantis jaunimui patrauklia brendimo drama.

Daug simpatijų už pagrindinį Auroros vaidmenį pelnė jauna filmo aktorė Léna Magnien, talentingai perteikusi maištaujančios, į kompromisus nenorinčios leistis paauglės pasaulį.

Filmą režisavusi Émilie Deleuze yra žinoma prancūzų kino režisierė ir scenaristė, garsaus prancūzų filosofo Gilles‘o Deleuze‘o dukra.

Premjerinis filmo seansas vyks „Skalvijoje“ gruodžio 17 d., 15.30 val.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vienas garsiausių lietuviškų filmų „Prieš parskrendant į Žemę” pratęs operatoriaus Audriaus Kemežio atminimui skirtą retrospektyvą

Evaldas Činga

„Rokio“ legendos gimimas – kino ekrane

Evaldas Činga

„Šeršėliafam“ festivalio filmai internetu prieinami visos Lietuvos žiūrovams

Evaldas Činga

Festivalio „Šeršėliafam“ atidarymo metu įteiktas Metų kino moters apdovanojimas

Evaldas Činga

Kritikų sudarytame „Kino pavasario“ 15-tuke: „Oskarų“ pastebėti, lietuvių sukurti, 3D įelektrinti filmai

Evaldas Činga

„Šeršėliafam“ festivalis prasidės R.Rakauskaitės filmo „Kelionės namo“ premjera

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika