Kinas

Populiariausias visų laikų filmas Lietuvoje „Tarp pilkų debesų“ – jau internete

Lankomumo rekordus kino teatruose sumušęs režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmas „Tarp pilkų debesų“, nuo šiol internetu prieinama visiems Lietuvos žiūrovams. Jaudinančią tremties istoriją galima išvysti ŽMONĖS Cinema namų kine, adresu www.zmonescinema.lt

Pagal lietuvių kilmės JAV rašytojos Rūtos Šepetys bestselerį sukurta istorinė drama tapo daugiausiai pajamų surinkusiu visų laikų filmu Lietuvoje, į antrą vietą išstumdama komediją „Trys milijonai eurų“. „Tarp pilkų debesų“ iš viso surinko beveik 1,4 mln. eurų pajamų, dramą pamatė daugiau nei 255 tūkstančiai žiūrovų.

Filmas nukelia į 1941 m. Kauną. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-tosios naktį visas svajones nubraukia sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama ištremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių.

 

Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi.

„Tarp pilkų debesų“ – brangiausias darbas nepriklausomos Lietuvos kino istorijoje, kurtas daugiau nei 5 metus. Filmo masinėse scenose pasirodo apie 700 žmonių,  aktoriams buvo sukurta daugiau nei 1000 kostiumų.

Pagrindinį 15-metės Linos Vilkas vaidmenį filme atliko britų aktorė Bel Powley („Paauglės dienoraštis“), įsimintinus vaidmenis sukūrė užsienio ir lietuvių aktoriai Lisa Loven Kongsli („Force Majeure“, „Nuostabioji moteris“), Sophie Cookson („Kingsman“), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peteris Franzénas, geriausiu JAV serialu „Auksiniuose gaubliuose“ pripažinto „Mr.Robot“ aktorius Martinas Wallströmas, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button