Kinas

Nacionalinėje dailės galerijoje – László Maholy-Nagy‘o filmų peržiūra „Avangardo šviesos ir šešėliai“

Vasario 12 d. 17.30 val. vyks šiuo metu NDG ekspozicijoje pristatomo fotografo Moišės Ravivo-Vorobeičiko mokytojo Bauhauzo mokykloje, vieno ryškiausių avangardinio modernizmo atstovų ir ideologų László Maholy-Nagy’o filmų peržiūra.

Vorobeičiko kūrybinei biografijai susitikimas su fotografijos ir kino studijų Bauhauzo mokykloje steigėju Lászlu Maholiu Nagy’u turėjo lemiamos reikšmės. Jaunam studentui iš Vilniaus darė stiprų įspūdį Maholy-Nagy’o fotografiniai ir kino eksperimentai, meno ir technologijų jungtis, „Naujosios vizijos“ idėjos. Kino programoje pristatomi 1929–1936 m. Maholy-Nagy’o kurti begarsiai filmai, kuriuose galima išvysti nemažai paralelių su M. Vorobeičiką dominusiais modernistiniais motyvais – didmiesčių gyvenimu, architektūra, industriniais ir technikos pasiekimais. Vienas ryškiausių pavyzdžių – abiejų menininkų įamžintas XX a. inžinierinis stebuklas – Transporterinis tiltas senajame Marselio uoste.

László Moholy-Nagy’s (1895–1946) – vengrų kilmės menininkas-eksperimentatorius, dizaineris, fotografas ir kino kūrėjas, vienas garsiausių Bauhauzo mokyklos Weimare ir Dessau pedagogas. Kūrė tapybos, skulptūros, grafikos ir grafinio dizaino srityse, bet ypatingą dėmesį skyrė fotografijai, žymiausi jo kūriniai – eksperimentinės fotogramos. Taip pat rašė straipsnius ir knygas modernizmo klausimais. Jo pasiūlyta „Naujosios vizijos“ koncepcija, skelbė, jog foto ar kino kamerai būdingi saviti kompozicijos dėsniai ir jos pagalba galima išvysti visai kitokį pasaulį nei žmogaus akimi.

 

Vieša filmų peržiūra rengiama su Moholy-Nagy fondo leidimu. Kino programa lydi parodą „Moï Ver. Moišė Ravivas-Vorobeičikas. Modernybės montažai“.

Programa:

 • Berlyno natiurmortas. (Berliner Still Leben), 1936
  Skaitmenizuotas 16mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 9 min
 • Šviesos žaidimas: juoda-balta-pilka (Ein Lichtspiel schwarz weiss grau), 1930
  Skaitmenizuotas 16 mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 6 min
 • Įspūdžiai iš Senojo Marselio uosto (Impressionen vom alten Marseille Hafen), 1929
  Skaitmenizuotas 16 mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 9 min
 • Architektų kongresas (Architects’ Congress), 1933
  Skaitmenizuotas 16 mm nespalvotas filmas, begarsis, trukmė – 29 min
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button