Vasario 27 d. į Vilniaus menų fabriką „Loftas“ grįžta interaktyvus trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“, kuriame bus pristatytas žiemos sezonas – aštuonių trumpametražių filmų premjeros iš visos Europos.

Kino gerbėjų „Future Shorts“ seanse lauks ne tik filmai, bet ir kerintis šiuolaikinio šokio pasirodymas – žiemos sezono programą „Lofte“ pristatys „Auksinio scenos kryžiaus“ nominantės Miglės Praniauskaitės ir jos grupės pop up šokio performansas.

Jūsų dėmesiui – interviu su šokėja ir choreografe M. Praniauskaite apie šiuolaikinį šokį ir kūrybą.

Kaip ir kodėl jūsų gyvenime atsirado šokis?

Šokis mano gyvenime atsirado pirmoje klasės ir taip įtraukė, kad iki šiol nepaleidžia, tikiuosi dar ilgai ir nepaleis. Aš labai anksti supratau, kad noriu savo gyvenimą sieti su šokiu. 8 klasėje jau tvirtai žinojau, jog vyksiu studijuoti šokio. Noras daryti tai, kas patinka ir išlaiko šokį mano gyvenime.

Kodėl būtent šiuolaikinis šokis? Kuo jus žavi šis šokio žanras?

Pradėjau šokti nuo liaudies šokių ir po truputį susipažinau su kitais žanrais. Vėliau nukeliavau į gatvės šokį, šokau hip hop’ą. Tačiau studijų metais pajutau, kad hip hop šokyje turiu per daug rėmų  ir taip pamažu atradau šiuolaikinį šokį. Šis šokis mane žavi savo beribėmis galimybėmis, įvairove ir spalvomis. Atrodo visą laiką galiu kažko ieškoti ir neatsimušti į sieną, kad jau viskas rasta ar atrasta. Taip pat žavi savo nenuspėjamumu ir galimybių plėtimų į nežinomus tolius. Nuolatinė kelionė, kuri visuomet stebina, džiugina kūną ir protą, improvizacijos plotmės gali kiekvieną kartą nustebinti tavo kūną, kiek jis dar daug gali išmokti, atrasti.

Jūs ne tik šokėja, bet ir cheorografė. Kas patinka labiau – šokti ar kurti kompozicijas?

Šiuo metu atsakyčiau, kad labiau patinka šokti. O Lietuvoje norint šokti, tenka ir pačiai kurti. Bet man kartu patinka ir kurti. Aišku pasirinkimas kas labiau – šokti ar kurti, dar priklauso nuo laikotarpio: būna, pavargsti nuo kūrybinio darbo ir galvoji – noriu, kad kitas žmogus kurtų, o aš galiu šokti. Tačiau kai būna kūrybinė pauzė, suprantu, jog noriu ir kurti, nes to jau pasiilgstu, noriu išreikšti savo mintis kūnu kūryboje, pasidalinti savo kūryba. Dar turiu laiko būti ir šokėja, ir choreografe bei džiaugtis šiuo koloboravimu tarpusavyje.

2015 metais buvote nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“. Ar tokie įvertinimai jums svarbūs?

Ši nominacija man buvo staigmena, labai didelis įvertinimas, nes 2015 m. sukūriau savo pirmąjį šokio spektalį ir jis iškart buvo pastebėtas bei nuominuotas Jaunojo menininko/Metų debiuto kategorijoje. Tai labai didelis ir svarbus įvertinimas, motyvacija toliau keliauti šiuo keliu. Ir, žinoma, man tai yra svarbu, nes tai lyg tam tikras įvertinimas ir tavo darbo pripažinimas. Kovo 15 d. ir balandžio 20 d. į Menų spaustuvę grįžta šis mano spektaklis – „Rekonstruoti“ – tad naudojuosi proga ir kviečiu pasižiūrėti.

Kokią programą pristatysite „Future Shorts“ seanse?

„Future Shorts“ metu bus pristatyta mano naujo, dar kuriamo spektaklio „Substratas“ (Substrate) ištrauka. Tai grynojo šokio spektaklis – daug šokio ir geros muzikos. Scenoje bus keturios šokėjos – kartu su manimi šoks Karolina Indrė Žvinytė, Vincenta Gurauskaitė ir Paulina Garbauskaitė.  Viskas dar procese, bet labai gerai, kad turėsime šį pasirodymą „Future Shorts“, nes jis bus tarsi tarpinė peržiūra. Galbūt po jo sulauksime kokių atsiliepimų, nuomonių iš šalies, o tai labai padės toliau kuriant šį spektaklį. Labai džiaugiuosi sulaukusi šio kvietimo, nes tai bus puiki patirtispasirodant kitokiai publikai, kurios prioritetas – trumpametražių filmų festivalis, o ne šokis. Tačiau po pasirodymo, galbūt jie atras ir šiuolaikinį šokį.

Trumpų filmų festivalis „Future Shorts“ aktualiausius trumpametražius iš viso pasaulio kasmet pristato net 90 pasaulio šalių ir 300 miestų. Šiuos filmus pamato daugiau nei 45 000 žiūrovų. Vasario 27 d. žiemos sezono programoje „Lofte“ bus pristatyti net aštuoni įdomiausi, kino profesionalų įvertinti trumpametražiai filmai iš visos Europos – nuo Didžiosios Britanijos iki Bulgarijos. Vasario 28 d. – kovo 3 d. „Futurse Shorts“ žiemos sezonas lankysis ir kituose Lietuvos miestuose – Druskininkuose, Elektrėnuose, Birštone ir Anykščiuose.

Filmai Vilniuje bus rodomi anglų kalba su angliškais subtitrais. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist