Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje startuoja naujas, lietuviško kino mėgėjams skirtas projektas – filmų peržiūrų ciklas „Balkono seansai“. Spalio 27 d. LMTA Balkono teatre įvyks pirmoji peržiūra, kurios metu bus demonstruojami LMTA absolventų, kino režisierių, Andriaus Blaževičiaus, Linos Lužytės, Jūratės Samulionytės ir Kristinos Buožytės darbai. Pradžia 18 val. Įėjimas laisvas.

Šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kino ir televizijos katedra mini 25-ąjį įkūrimo gimtadienį. Šia proga Kino ir televizijos katedra drauge su LMTA Meno centru inicijavo filmų peržiūrų ciklą „Balkono seansai“, kurių metu kviečiama iš arčiau susipažinti su Akademijos kino kūrėjų kūryba, kasdienybe ir istorija.

Kino ir televizijos katedrą 1993 metais įkūrė legendinis dokumentinio kino režisierius Henrikas Šablevičius. Jau 25 metus kino meno paslaptimis su studentais dalijasi žinomi Lietuvos režisieriai (Algimantas Puipa, Janina Lapinskaitė, Audrius Stonys, Giedrė Beinoriūtė, Vytautas Dambrauskas), operatoriai (Ramūnas Greičius, Viktoras Radzevičius, Mantas Šatkus, Algimantas Mikutėnas), garso režisieriai (Saulius Urbanavičius, Algirdas Veževičius, Antanas Kučinskas, Vytis Puronas), kino dramaturgai (Ramunė Čekuolytė, Raimondas Paškevičius), kritikai (Živilė Pipinytė, Rasa Paukštytė), išugdę ne vieną kūrėjų kartą.

LMTA studentų sukurti darbai vis dažniau patenka į tarptautinius kino festivalius, vis dėlto nemaža dalis studentų filmų lieka „stalčiuose“.

„Tad „Balkono seansų“ metu LMTA studentų sukurti filmai bus labiau matomi ir prieinami visuomenei, o jaunųjų kūrėjų susitikimai su žiūrovais taps neatsiejama profesinio kelio dalimi“, – sako LMTA mokomosios Kino ir televizijos studijos administratorė Jurga Gluskinienė.

Pirmojo „Balkono seansų“ vakaro metu spalio 27 d. bus pristatomi ir demonstruojami LMTA absolventų kino režisierių darbai: Andriaus Blaževičiaus „Bergenas“, Linos Lužytės „Jau puiku, tik dar šiek tiek“, Jūratės Samulionytės „Nerutina“, Kristinos Buožytės „Pakeisk plokštelę“. Filmuose žiūrovai išvys ne tik pirmuosius žinomų režisierių karjeros žingsnius, bet ir gerai žinomų aktorių veidus. Filmuose vaidino Vidas Petkevičius, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Rytis Saladžius, Rimantė Valiukaitė, Elžbieta Latėnaitė, Aldona Beinoriūtė ir kiti aktoriai.

„Balkono seansų“ peržiūros bus rengiamos kartą per mėnesį.

„Balkono seansų“ PROGRAMA

2018 m. spalio 27 d., šeštadienį, 18 val.
LMTA Balkono teatre (Gedimino pr. 42, Vilnius)
LMTA absolventų diplominiai filmai:

„Bergenas“, 2009 m.
Režisierius: Andrius Blaževičius,
Operatorius: Audrius Budrys,
Vaidina: Vidas Petkevičius, Marius Repšys, Ilona Kvietkutė, Milda Štakėnaitė, Andrius Blaževičius.

„Jau puiku, tik dar šiek tiek“, 2009 m.
Režisierė: Lina Lužytė,
Operatorius: Feliksas Abrukauskas,
Vaidina: Gabija Jaraminaitė, Rytis Saladžius, Domas Pirštelis, Rimantė Valiukaitė, Andrius Paulavičius, Beatričė Kričėnaitė, Rokas Gluskinas, Eglė Driukaitė, Mykolas Vildžiūnas.

„Nerutina“, 2007 m.
Režisierė: Jūratė Samulionytė,
Operatorius: Audrius Zelenius,
Vaidina: Saulius Čėpla, Elžbieta Latėnaitė.

„Pakeisk plokštelę“, 2005 m.
Režisierė: Kristina Buožytė,
Operatoriai: Egidijus Povilaitis, Robertas Zamaris, Robertas Pileckas,
Vaidina: Aldona Beinoriūtė, Irmantas Bačelis, Kristupas Kavaliauskas, Šarūnas Puidokas.

Trukmė: 1 val. 40 min.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist