Pavasariui beldžiantis į duris, kovo mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia žiūrėti filmus, kuriuose – išskirtinės istorijos. Kovo mėnesio kino popiečių repertuarą pradėsime Lino Mikutos filmu „Paskutinė vakarienė dviem“, kuriame atskleidžiami dviejų vaikinų pasąmonės slėpiniai. Vėliau pristatysime laisvės gynėjos, kovotojos už sąžinę sesers Nijolės Sadūnaitės portretą, sukurtą režisieriaus Juozo Saboliaus. Tada susipažinsime su Lietuvos futbolo rinktine, tačiau ne oficialiąja, o sudaryta iš priklausomybių kamuojamų žmonių – buvusių ar esamų alkoholikų, narkomanų. Filmą „Alkofutbolas“ apie šią rinktinę sukūrė režisierius Kęstutis Gudavičius. Galiausiai turėsime progą susipažinti su trimis močiutėmis režisierės Julijos Zubavičienės filme „Lida, Vanda, Liusia“.

Kovo 6 d. 12 val.: filmo „Paskutinė vakarienė dviem“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

Mistinis laikas, kai žmogus būna tarp gyvenimo ir mirties, laikas, kai jis į save pažvelgia iš šono ir suvokia savo emocijų prigimtį. Būtent šis laikas perteikiamas režisieriaus Lino Mikutos filme „Paskutinė vakarienė dviem“. Filmo metu matome du visiškai nesusijusius vaikinus, kurie tą pačią naktį bando nusižudyti. Abu juos išgelbsti viena greitosios pagalbos medicinos seselė. Prieš panirdami į komą, vaikinai regi jos veidą ir nusineša jį į slėpiningą pasąmonės pasaulį, kur jie išgyvena paskutinę gyvenimo naktį. Netikėtai merginos vaizdinys tampa jų asmenybės alter ego, gebančiu valdyti likimus. Pabudę iš komos ir gulėdami vienoje palatoje, jie pirmiausia pamato nieko neįtariančią medicinos seselę Viltę. Kas tai? Nauja pradžia ar dar vienas piktas likimo pokštas?

Režisierius ir scenarijaus autorius L. Mikuta, operatorius Giedrius Jurkonis, dailininkai Alina Tvardovskaja ir Albertas Vidžiūnas, kostiumų dailininkės Grėtė Skališiūtė ir Justina Zablockytė, muzikos autorius Pavel Kozurovs, montažo režisieriai L. Mikuta ir Kristina Sereikaitė, spalvų korektorius Adomas Jablonskis, aktoriai Ieva Delininkaitytė, Artur Svorobovič, Žilvinas Tratas, prodiuseriai L. Mikuta, Robertas Stukas, Eglė Burbaitė.

Filmo pristatyme dalyvaus režisierius L. Mikuta. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Kovo 13 d. 12 val.: filmo „Sesuo Nijolė“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

Laisvės gynėjos Nijolės Sadūnaitės kova už sąžinės ir tėvynės laisvę, už žmogaus teises prasidėjo 1971 m., kai drauge su kitais pogrindžio kovų už Lietuvos laisvę bendražygiais ji rinko parašus prieš sąžinės laisvės apribojimus okupuotoje Lietuvoje. Į Maskvą N. Sadūnaitė ne kartą gabeno ir Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką.

„Man atrodo, norint gerai įvertinti Kronikos poziciją, reikėtų prisiminti, kas buvo Sovietų Sąjunga, ta blogio ir melo imperija. Iš tikrųjų tai buvo baisi jėga, kuri rėmėsi ant dviejų polių – prievartos ir melo, – filme sako arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius. – Kronika pataikė į dešimtuką. Kai pradėjome rašyti apie tikrovę, kokia buvo anuomet Lietuvoje, ta didelė galybė išsigando. Išsigando tiek, kad žmonėms už žodį duodavo po šešerius, po aštuonerius, po dešimt metų kalėti, maždaug tiek, kiek dabar žmogžudžiams duoda. Tai rodė, kaip jai svarbu buvo išsaugoti savo gražų veidą… Ir Kronika tobulai atliko savo vaidmenį, demaskavo: tai nėra laisvė, tai yra prievarta.“

N. Sadūnaitė pirmą kartą buvo areštuota 1974 m. už Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos tekstų rengimą. Tąkart už šešių puslapių tekstą ji buvo nubausta kalėti šešerius metus. Kalėjimo patirtis ne atgrasė, bet, kaip įprasta herojams, dar labiau sustiprino ir įkvėpė naujiems žygiams, vedžiojant už nosies KGB pareigūnus.

„Mane 19 parų išlaikė šitoj kameroj. Man pradėjo slinkti plaukai, nukrito svoris, 20 kilogramų per 19 dienų netekau. Man tada buvo 36 metai, – filme pasakoja N. Sadūnaitė. – Pati didžiausia Dievo dovana yra tikėjimas. Ir aš manau, kad didžiausi nusikaltėliai yra tie, kurie kovoja su Dievu.“

Scenarijaus autorius ir režisierius J. Sabolius. Operatorius Egidijus Povilaitis, montažo režisierius Miroslavas Stankevičius, prodiuserė Lolita Bytautaitė, gamintojas LRT.

Filmą pristatys režisierius J. Sabolius. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Kovo 20 d. 12 val.: filmo „Alkofutbolas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

Tai filmas apie Lietuvos futbolo rinktinę, tačiau ne oficialiąją, o apie iš priklausomybių kamuojamų žmonių – buvusių ar esamų alkoholikų, narkomanų sudarytą rinktinę, dalyvaujančią Pasaulio benamių futbolo čempionate Brazilijoje. Įvairiausių spalvų kupinas renginys, laimėjimai ir pralaimėjimai, aistros ir emocijos aikštelėje – visa tai tik mažmožiai, palyginti su žūtbūtine dalyvių kova su savimi, pagundomis ir priklausomybėmis. Žengiant kiekvieną žingsnį tenka apsispręsti, ar išlikti blaiviam ir eiti pirmyn, ar pasiduoti ir grįžti į dugną.

Režisierius, scenarijaus autorius ir montažo režisierius K. Gudavičius, operatorius Vidas Mačiulskis, muzika „Kurak“, prodiuserė Teresa Rožanovskaja, gamintojas „Ketvirta versija“.

Filmą pristatys režisierius K. Gudavičius. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Kovo 27 d. 12 val.: filmo „Lida, Vanda, Liusia“ peržiūra ir susitikimas su režisiere

Lida, Vanda, Liusia – trys režisierės J. Zubavičienės močiutės ryžtasi keliauti. Jų kelias veda iš Lietuvos į Angliją, kur gyvena anūkės. Prieš akis – Baltarusija, Lenkija, Vokietija ir Prancūzija. Lida, Vanda, Liusia dar niekada nebuvo Vakarų Europoje. Čia viskas kitaip, bet ne taip, kaip tikėjosi. Pavargusios ir nuolat besivaidijančios močiutės vėl prisimena senas nuoskaudas, jaunystę, bučiuotus vyrus, džiaugsmo ir laimės akimirkas, „anuos laikus“. Lida, Vanda, Liusia bando susitaikyti ir pažinti viena kitą. Kelionė atveda ne tik į Londoną, bet ir į šeimą, ir į save.

Režisierė ir scenarijaus autorė J. Zubavičienė, operatorė Irina Šatalova, muzikos autorius Adomas Rekašius, montažo režisierius Linas Grubis, prodiuserė Oksana Černovskaja, gamintojas „LitFilmas“.

Filmą pristatys režisierė J. Zubavičienė. Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist