Kinas

„Kino po žvaigždėmis“ sezonas atidarytas įspūdingu seansu Katedros aikštėje

Vasaros vakarus su geru kinu kviečiantis praleisti „Kinas po žvaigždėmis“ devintąjį sezoną pradėjo įspūdingu seansu Katedros aikštėje. Vienam nepamirštamam vakarui pagrindinė Vilniaus aikštė virto didžiausia kino sale po atviru dangumi. Žiūrovai išvydo Lietuvos kino centro iniciatyva restauruotą Raimundo Banionio filmą „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.

„Šiandien Katedros aikštė tikrai yra pati didžiausia kino salė Lietuvoje“, – atidarymo metu susirinkusia tūkstantine kino gerbėjų minia džiaugėsi kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė.

Nuotrauka: Justino Dadono

Dovilė Butnoriūtė, Lietuvos kino centro filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja patikino, jog Vilnius niekuo nenusileidžia didiesiems Europos miestams, kuriuose kino peržiūros po atviru dangumi yra dažnas reiškinys. „Visi yra pripratę, kad vasarą vyksta tokie lauko seansai, kada žmonės žiūri būtent nacionalinį kiną. Lietuvos kino centras neabejojo nė akimirką, ar prisidėti prie tokios iniciatyvos. Beprotiškai džiaugiamės, kad jūsų tiek daug, kad jūs čia, kad jūs mylite kiną,”- sakė Dovilė Butnoriūtė.

 

Katedros aikštėje susirinkę žiūrovai nusikėlė į jaunatvišką, jaunystės ir revoliucingos rokenrolo dvasios kupiną 1972-ųjų Kauną. Trumpą sveikinimo žodį prieš seansą taręs režisierius R. Banionis filmą pristatė kaip filmą apie laisvę.

Nuotrauka: Justino Dadono

Filmas buvo kurtas jau po Kovo 11-tos, bet dar prieš Sausio 13-tąja. Nežinojome, kuo visa tai baigsis. Kūrėme filmą ne dėl medalių, o tam, kad bent kartą pasakytume viską, ką galvojame apie mūsų gyvenimą, mūsų jaunyste, buvimą šiame pasaulyje ir apie tai, kaip mes įsivaizduojame laisvę. Laisvė yra tai, vardan ko mes gyvename – kad žmogus galėtų sakyti tai ką nori ir gyventi taip, kaip sako”, – mintimis dalinosi režisierius.

R.Banionis patikino, jog didžiausias filmo apdovanojimas atėjo po trisdešimties metų – matant centrinėje Lietuvos aikštėje susirinkus tokią gausybę žmonių pažiūrėti filmą „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“.

 
Nuotrauka: Justino Dadono

„Kinas po žvaigždėmis“ Valdovų rūmų kieme vyks rugpjūčio 1 – 30 d., kiekvieną darbo dieną. Žiūrovų laukia galimybė rinktis iš gausybės intriguojančių naujienų ir simpatijas jau spėjusių pelnyti kino salių favoritų. Visa „Kino po žvaigždėmis“ programa – www.kinopasaka.lt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button