Kinas

„Kino po žvaigždėmis“ premjera: „Dovanoju širdį“ – poetiškas pasakojimas apie trapų gyvenimo grožį

Rugpjūčio 9 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovų laukia išankstinė jautrios prancūzų dramos „Dovanoju širdį“ (Réparer les vivants, 2016) premjera. Iš dviejų dalių sudarytas filmas pasakoja neatsiejamai susipynusias  – netekties ir vilties istorijas. Skaudi nelaimė sujungia du gyvenimus, dvi šeimas, o netikėta netektis tampa naujos gyvybės pažadu.

Brėkštant šviesiaplaukis Simonas (akt. Gabin Verdet) palieka mylimos merginos namus ir prisijungia prie draugų, su banglentėmis traukiančių užkariauti banguojančio vandenyno. Grįždami namo jie patenka į avariją. Ligoninėje atsidūrusio paauglio tėvų laukia negailestinga diagnozė ir būtinybė priimti sudėtingą sprendimą. Tuo tarpu kitame mieste gyvenanti Klerė (akt. Anne Dorval)  sužino, jog silpna jos širdis skaičiuoja paskutinius dūžius. Moteriai tenka palikti namus ir įsikurti netoli ligoninės, viliantis sulaukti retai pasitaikančio širdies donoro.

„Dovanoju širdį“ – filmas, paliekantis žiūrovui erdvės apmąstyti gyvenimo trapumo, artimųjų meilės, pagarbos gyvybei temas. Pasakojimas dėliojamas iš subtilių detalių, emocinių tonų ir pustonių, lengvais potėpiais nupieštų taiklių charakterių portretų. Jei šioje poetiškoje mozaikoje ir įmanoma rasti pagrindinį herojų, tai – Simono širdis. Išties, visi ekrane pasirodantys veikėjai – nuo Simono merginos ir tėvų, iki ligoninėje dirbančių gydytojų ir seselių yra vienodai svarbūs.

 

„Giliai humaniškas filmas“, – rašo „RogerEbert.com“. „Skausmingas ir tuo pačiu optimistiškas, „Dovanoju širdį“ fiksuoja bauginantį gyvenimo trapumą ir pripažįsta jo stiprybę“, – komentuoja „The Village Voice“. „Neįprastos istorijos, netikėtos pasakojimo struktūros, instinktyviai užčiuopiantis emocinį ryšį, „Dovanoju širdį“ užkariauja niekad neperlenkdamas lazdos“, – taip „Los Angeles Times“ apibūdina filmą, kuris nemanipuliuodamas publikos emocijomis randa tiesų kelią į žiūrovų širdis.

Į birželio 9 d. premjerą  organizatoriai kviečia žiūrovus atvykti pasipuošus raudona suknele. Raudona suknelė – tai ne tik tarptautinė moters įvaizdžio dalis. Tai – gyvybės, dinamiškumo simbolis bei širdies ligų pavojaus signalas. Rinkdamiesi šį aprangos kodą prisidėsite prie paramos kampanijai „Raudona suknelė“ ir širdies ligų prevencijos.

 

„Kino po žvaigždėmis“ projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Visas vasaros repertuaras ir daugiau informacijos www.kinopasaka.lt Po išankstinio seanso „Dovanoju širdį“ kino teatruose ir internetinėje platformoje epasaka.lt pasirodys nuo rugpjūčio 11 d.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button