Edukacinis projektas „Kino karavanas“ pradeda savo vasaros kelionę, kuri truks 4 mėnesius. Per šį laiką 19-oje miestų įvyks apie 40 nemokamų seansų. Jų žiūrovai, kaip ir visuomet, galės išvysti populiariausius šių metų festivalio „Kino pavasaris“ filmus bei prisiminti daug dėmesio sulaukusias lietuvių režisierių juostas. Didžioji šių metų naujiena – visi filmai rodomi bus lietuviškai įgarsinti, tad žiūrovams nebereikės skaityti titrų.

Pirmasis „Kino karavano“ seansas įvyko birželio 15 d. Alytuje. Projektas baigsis rugsėjo 27 d. Telšiuose.

Praėjusių metų „Kino karavano“ seansuose sulaukta virš 10 tūkst. žiūrovų. Iš jų metu atliktų apklausų matyti, kad daugelis žmonių pirmą kartą dalyvavo „Kino karavano“ nemokamuose rodymuose, o kiti sugrįžo ne po pirmą ir ne po antrą kartą. „Apklausos parodė, kad žmonės dar tik atranda seansų po atviru dangumi fenomeną. Tad su malonumu ir šiemet prisidedame prie šio kilnaus projekto“, – kalbėjo pagrindinio partnerio – sūrio užkandžio RAMBYNO atstovai.

Jau penktą kartą aplink Lietuvą vyksiančio „Kino karavano“ organizatoriai maršrutą išdėsto taip, kad seansai būtų prieinami visuose šalies kampeliuose. Tad šiemet „Kino karavanas“ be didžiųjų miestų apsilankys Palangoje, Pakruojyje, Biržuose, Utenoje, Druskininkuose, Marijampolėje, Tauragėje ir kt. Visą turą galima rasti čia: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavanas

Lietuvių aktorių įgarsinti filmai

Šiemet „Kino karavano“ repertuaras buvo sudaromas vėlgi atsižvelgus į minėtas apklausas, kuriose daugiausia prašyta atvežti filmų rimtomis temomis, pramoginių bei skirtų šeimai. Taigi po atviru dangumi bus galima išvysti pagal pageidavimus atrinktus, lietuviškai įgarsintus „Kino pavasario“ hitus.

„Kino karavano“ repertuare: jautri drama apie paauglės maištą prieš konservatyvią pakistaniečių šeimą „Ką žmonės pasakys“, pasakojimas apie šiemet „Kino pavasaryje“ viešėjusią švedų hiphopo žvaigždę „Silvana“, „Tobulų melagių“ režisieriaus naujausias darbas „Šventa vieta“, žiūroviškiausia šių metų festivalio juosta „Jūsų Vincentas“, rafinuota dokumentika apie operos primadonos Maria Callas gyvenimą „Maria Callas: savais žodžiais“, filmas visai šeimai „Gražuolė ir Sebastianas: draugai visam gyvenimui“, Ryčio Zemkausko įgarsinta nuotaikinga istorija apie kino pradininkus brolius Auguste’ą ir Louis Lumière’us „Lumière!“.

Tarp minėtų lietuviškų filmų: šiemet „Kino pavasario“ žiūrovus sujaudinęs, trims „Sidabrinėms gervėms“ nominuotas Mindaugo Survilos miško gyvenimas „Sengirė“, abejingų nepaliekantis Editos Kabaraitės pasakojimas apie Lietuvos šimtamečius „100 metų kartu“, vienas populiariausių visų laikų „Kino pavasario“ filmų „Nematomas frontas“, Donato Ulvydo dramos „Tadas Blinda. Pradžia“ir „Emilija iš Laisvės alėjos“bei jau klasika tapę „Velnio nuotaka“ ir„Maža išpažintis“. Visas „Kino karavano“ repertuaras:

Rengiantieji „Kino karavaną“ rūpinasi ir projekto sklaida, tad laukiantiems seansų po atviru dangumi patariama sekti vietinę žiniasklaidą, „Kino karavano“ feisbuko bei instagramo profilį bei „Kino pavasario“ svetainėje talpinamas naujienas. Organizatoriai įspėja, kad seansų metu žiūrovai yra fotografuoji ir filmuojami, o vaizdinis rezultatas naudojamas projekto komunikacijoje.

100 METŲ KARTU

2018 / Lietuva / 63 min / N-7
9.4
Režisierius – Edita Kabaraitė
Prodiuseriai – Kęstutis Drazdauskas
Operatorius – Rytis Kurkulis
Montažas – Eimantas Belickas
Kompozitoriai – Martynas Bialobžeskis
Gamybos kompanija – Artbox
Dialogai – lietuvių
Subtitrai – anglų

„Filmas pavergia paprastumu. Jame nėra jokios pompastikos, egzaltuoto pasakojimo apie Lietuvos didvyrius. Filmo herojai – paprasti žmonės, gyvenantys šalia mūsų, žiūrintys į gyvenimą ir prisimenantys jį realistiškai, nepagražintai.“ (S. Lingevičiūtė).

„100 metų kartu“ – tai Lietuvos šimtamečių, atkurtos Lietuvos bendraamžių, kino portretai. Herojų istorijos, jų veido raukšlėse ir akyse užrašyti pasakojimai, atsiveriančios ilgo gyvenimo patirtys, vis dar negyjančios žaizdos ir paslaptys atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai paveikė jos žmonių likimus.

VILNIUS (Prezidentūros kiemelis) 07 13 / 22:00 val.

Apie „Kino karavaną“

Penktą kartą organizuojamą „Kino karavaną“ judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist