Kinas

„Kine po žvaigždėmis” – geriausi praėjusių metų lietuviški filmai

Devintąjį sezoną R.Banionio filmo „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ peržiūra pradėjęs „Kinas po žvaigždėmis” ir toliau džiugina lietuviško kino mylėtojus. Kino seansuose po atviru dangumi  laukia net trys žiūrovų meilę ir kino kritikų pripažinimą pelnę filmai.

Rugpjūčio 6 d. Valdovų rūmų kieme susirinkę žiūrovai išvys geriausiu metų dokumentiniu filmu pripažintą Arūno Matelio darbą „Nuostabieji Lūzeriai. Kita Planeta“. Dokumentinis pasakojimas, praveriantis duris į prestižinių lenktynių „Giro d’Italia“ užkulisius, vis dar tęsia kelionę po kino festivalius visame pasaulyje. „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose naujausias A.Matelio filmas buvo pripažintas ne tik geriausiu dokumentiniu filmu, bet laimėjo geriausio kompozitoriaus apdovanojimą bei publikos simpatijų prizą.

Rugpjūčio 20 d. žiūrovai turės galimybę išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, triumfavusią šių metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose. Tragikomiškas, į gūdžius devyniasdešimtuosius nukeliantis pasakojimas, Lietuvos kino apdovanojimuose buvo pripažintas geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu, pelnė apdovanojimus už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, o filme vaidinusi Eglė Mikulionytė apdovanota statulėle už geriausią aktorės vaidmenį.

 

Keliauti į magišką senųjų Lietuvos girių pasaulį rugpjūčio 27 d. pakvies lankomumo rekordus mušantis Mindaugo Survilos filmas „Sengirė“. Filmas jau parodytas vienuolikoje valstybių, įskaitant ir birželio mėnesį vykusį Sidnėjaus kino festivalį. „Sengirėje“ negirdėti užkadrinio balso, kuris gan įprastas gamtos dokumentikai. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai galės pasinerti į šimtamečių Lietuvos girių vaizdų ir garsų pasaulį ir patirti unikalų pirmykštį Lietuvos miško potyrį seanse po atviru dangumi.

Kino seansai po atviru dangumi Valdovų rūmų kieme vysta visą rugpjūtį, kiekvieną darbo dienos vakarą. Filmų programą pristato Samsung. Renginį finansuoja Lietuvos kino centras.

Visa filmų programa: www.kinopasaka.lt

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button