• Reklama
  • Kontaktai
  • Pranešk naujieną
Pranešimas
MadeinVilnius.lt
  • Naujienos
    • Miestas
    • Mikrorajonai
    • Rajonas
      • Trakai
      • Lentvaris
      • Medininkai
      • Širvintos
    • Lietuvos naujienos
    • Užsienio naujienos
    • Vilniečiai
    • Švietimas
    • Sportas
    • Turizmas
  • Verslas
    • Vilniaus rinka
    • Statybos Vilniuje
    • Nekilnojamas turtas
    • Technologijos
    • Užsienio investicijos
    • Startuoliai
  • Pramogos
    • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Koncertai
    • Festivaliai
    • Teatras
    • Parodos
    • Kinas
  • Transportas
    • Viešasis transportas
    • Vilniaus gatvės
    • Oro uostas
    • Traukiniai
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Plaukimas
    • Lengvoji atletika
    • Tenisas
    • Auto sportas
    • Rankinis
    • Ledo ritulys
  • Statybos
  • Renginiai
  • ○︎○︎○︎
    • Istorija
      • Senasis Vilnius
      • Vilniaus miesto studija
      • Neatrastas Vilnius
    • Maistas
      • Sostinės geriausieji
      • Nauja vietelė
      • Vilniečiai rekomenduoja
      • Maistas ant ratų
    • Eurovizija
    • Orai Vilniuje
    • Horoskopai
    • Stilius
    • Savaitės klausimas
    • Vilniečio balsas
    • Temų sąrašas
Suasmeninta
Šrifto dydžio keitimasAa
MadeinVilnius.ltMadeinVilnius.lt
  • Naujienos
  • Verslas
  • Pramogos
  • Transportas
  • Maistas
  • Statybos Vilniuje
  • Sportas
  • Istorija
  • Vilniaus istorija
  • Savaitės klausimas
Paieška
  • Naujienos
    • Miestas
    • Mikrorajonai
    • Rajonas
    • Lietuvos naujienos
    • Užsienio naujienos
    • Vilniečiai
    • Švietimas
    • Sportas
    • Turizmas
  • Verslas
    • Vilniaus rinka
    • Statybos Vilniuje
    • Nekilnojamas turtas
    • Technologijos
    • Užsienio investicijos
    • Startuoliai
  • Pramogos
    • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Koncertai
    • Festivaliai
    • Teatras
    • Parodos
    • Kinas
  • Transportas
    • Viešasis transportas
    • Vilniaus gatvės
    • Oro uostas
    • Traukiniai
  • Sportas
    • Krepšinis
    • Futbolas
    • Plaukimas
    • Lengvoji atletika
    • Tenisas
    • Auto sportas
    • Rankinis
    • Ledo ritulys
  • Statybos
  • Renginiai
  • ○︎○︎○︎
    • Istorija
    • Maistas
    • Eurovizija
    • Orai Vilniuje
    • Horoskopai
    • Stilius
    • Savaitės klausimas
    • Vilniečio balsas
    • Temų sąrašas

Atraskite mus

  • Reklama
  • Kontaktai
  • Pranešk naujieną
  • Naujienos
  • Verslas
  • Pramogos
  • Vilniaus istorija
  • Maistas
  • Stilius

Populiariausi straipsniai

Naršykite šios dienos populiariausias naujienas!
Horoskopai

Dviem Zodiako ženklams prasideda „aukso amžius“

12 8
Horoskopas

Dviem Zodiako ženklams pirmadienį (liepos 7 d.) bus netikėtų staigmenų

3 1
Horoskopas

Trims Zodiako ženklams nuo liepos 10 d. viskas pasikeis

1

Lik prisijungęs

Raskite mus socialiniuose tinkluose
130kSekėjaiPatinka
1.7kSekėjaiSekti
7.1kSekėjaiSekti
Turite paskyrą? Prisijungti
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai
  • Privatumo politika
© 2012-2023. UAB „Naujosios medijos grupė”. Visos teisės saugomos.
Kinas

Grįžta nemokamas kinas po Liubarto tiltu: „Gilios upės tyliai plaukia“

Made in Vilnius
2020 m. birželio 10 d. 13:55
6 min. skaitymo
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Dalintis

Birželio 25-ąją „Patiltėje“ prasideda nemokamos kino peržiūros „Gilios upės tyliai plaukia“. Iki rugsėjo vidurio po Liubarto tiltu kino ir medijų centras „Meno avilys“ su partneriais planuoja surengti daugiau nei 20 seansų: moterų režisierių sukurtas nebylusis kinas su gyvai atliekama muzika, Brazilijos kino retrospektyva, „Skalvijos“ kino centro klasikos vakarai bei „Skalvijos kino akademijoje“ sukurti filmai ir videomenas. Pasak projekto vadovės ir programos kuratorės Onos Kotrynos Dikavičiūtės: „Šios iniciatyvos idėja gimė karantino metu, atsiradus poreikiui sukurti erdvę atvirame ore, kurioje galėtume saugiai susitikti su žiūrovais.“ 

Atidarymo renginyje birželio 25 dieną, ketvirtadienį, 21.30 val. bus rodomi Alice Guy Blaché ir kitų režisierių filmai, kuriems muziką sukūrė ir ją gyvai atliks kompozitorių duetas Jūra Elena Šedytė ir Kristupas Gikas. O. K. Dikavičiūtė džiaugiasi, jog vakaro programą sudarė ir pristatys Kolumbijos universiteto profesorė, tarptautinio projekto „Women Film Pioneers“ iniciatorė, kino tyrėja Jane Gaines. Anot vienos programos kuratorių: „Mažai kas žino, jog ankstyvajame etape kino industrijoje dirbo daugiau moterų nei šiandien, dauguma jų puikiai išmanė tiek techninius, tiek meninius kino kūrybos aspektus. Alice Guy Blaché buvo ne tik pirmoji moteris režisierė, bet ir viena pirmųjų pastebėjusių, jog kino kamera – puikus istorijų pasakojimo įrankis.“ 

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Kiekvieną ketvirtadienį žiūrovai bus kviečiami į „Lėtąsias peržiūras“. Šį tęstinį ciklą „Meno avilys“ organizuoja jau penktus metus, jo tikslai – sulėtinti greitą kino vartojimą, suteikti jam kontekstą bei papildyti ekranus retai rodomais, kino istorijai svarbiais filmais. Pirmoji peržiūrų dalis birželį ir liepą skirta moterų režisierių nebyliajam kinui. Garso takelius specialiai šiems filmams sukūrė ir gyvai juos įgarsins klasikinės bei eksperimentinės muzikos kūrėjai. Rugpjūtį ir rugsėjį „Lėtąsias peržiūras“ pratęs Brazilijos kino programa. 

Penktadieniais prie „Gilios upės tyliai teka“ programos prisijungs „Skalvijos“ kino centras. Kartą per mėnesį „Skalvija“ rodys kino klasiką: ekrane po Liubarto tiltu atgis žymiausias kino maištininkės Veros Chytilovos filmas „Saulutės“(Sedmikrasky, 1966), ekscentriškojo amerikiečio Vincento Gallo režisūrinis debiutas „Buffalo‘66“ (1998), ryškiausias Davido Bowie vaidmuo brito Nicolaso Roego juostoje „Žmogus, kuris nukrito į žemę“ (The Man Who Fell to Earth, 1976), o rugpjūčio pabaigoje į atvirų durų dieną ir peržiūras pakvies „Skalvijos“ kino akademijos studentai. 

Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Rugsėjo pradžioje Kauno menininkų namai „Patiltėje“ surengs savo projekto „Mokumentai“ pristatymą. Programoje taip pat bus parodyta „Meno avilio“ restauruota lietuviška dokumentika ir ankstyvasis videomenas iš projekto sinemateka.lt.

Pernai sostinės savivaldybės inicijuotai programai „Kuriu Vilnių“, gaivinančiai įvairias miesto erdves, savo projektą „Patiltė“ pasiūlė skulptoriai Andrius Labašauskas ir Rytis Urbanskas. Po Liubarto tiltu Žvėryne šis kūrybinis duetas sukūrė viešą erdvę – amfiteatrą primenantį skulptūrinį objektą, kurio atidarymą lydėjo kino ir muzikos renginių ciklas. Menininkai pakvietė ne tik bendruomeniškai leisti laiką mieste, bet ir atkreipti dėmesį į primirštas vietas bei originalų ir nestandartišką jų išnaudojimą. „Patiltė“ tapo mėgstama miestiečių pasisėdėjimo vieta, tačiau „Gilios upės tyliai plaukia“ – pirmasis čia organizuojamas kultūros renginys po beveik metų pertraukos. Renginio pavadinimą sukūrė reklamos kūrybininkė Stefanija Jokštytė: „Jis kalba apie upę, į kurios tėkmę žiūrovai žvelgs kiekvieno seanso metu. Metaforos, paralelės, užuominos ir intelektualiniai suvenyrai – pagrindiniai raktažodžiai kuriant šį pavadinimą.”

Siekiant užtikrinti žiūrovų saugumą ir laikytis nustatytų reikalavimų, sėdimų vietų skaičius „Patiltėje“ gali būti ribojamas.

PROGRAMA

06.25 / 21:30 / „Women Film Pioneers“ trumpųjų filmų programa / 1906-1918 / gyvai įgarsina Jūra Elena Šedytė ir Kristupas Gikas
06.26 / 21:30 / Skalvijos kino klasikos vakaras. Saulutės / rež. Vera Chitylova / 1966 /
07.02 / 21:30 / Ritmai ir judėjimai. Ankstyvasis avangardas / rež. Lucie Derain, Stella Simon, Germaine Dulac / 1926-1928 / gyvai įgarsina Gailė Griciūtė
07.09 / 21:30 / Raudonasis kimono / rež. Dorothy Davenport / 1925 / gyvai įgarsina Viktoras Orestas Vagusevičius
07.16 / 21:30 / Stiklinė akis / rež. Lilja Brik / 1928 / gyvai įgarsina Vladas Dieninis ir Gintautas Rožė
07.17 / 21:30 Atsiveriantys Meno Avilio archyvai. Dokumentinis kinas
07.23 / 21:30 / Riazanės moterys / rež. Olga Preobraženskaja / 1927 / gyvai įgarsina Dovilė Stalioraitytė DODOMUNDO
07.30 / 21:30 / Prabylančios pasakos / rež. Lotte Reiniger, Marie-Louise Iribe / 1919-1930
07.31 / 21:30 / Skalvijos kino klasikos vakaras. Buffalo’66 / rež. Vincent Gallo / 1998
08.06 / 21:00 / Skurdūs gyvenimai / rež. Nelson Pereira dos Santos / 1963
08.07 / 21:00 / Atsiveriantys Meno Avilio archyvai. Dokumentinis kinas
08.13 / 21:00 / Juodas Dievas, baltas velnias / rež. Glauber Rocha / 1964
08.14 / 21:00 / Skalvijos kino klasikos vakaras. Žmogus, kuris nukrito į žemę / rež. Nicolas Roeg / 1976
08.20 / 21:00 / Ganga Zumba / rež. Carlos Diegues / 1963
08.21 / 21:00 / „Skalvijos“ kino akademijos studentų darbų peržiūra
08.27 / 21:00 / Makunaima / rež. Joacquim Pedro de Andrade / 1969
08.28 / 21:00 / „Skalvijos“ kino akademijos atvirų durų diena
09.02 / 21:00 / Kauno menininkų namai. Mokumentai: Pamiršta erdvė / rež. Allan Sekula / 2010
09.03 / 21:00 / Paribyje / rež. Ozualdo Candeias / 1967
09.10 / 21:00 / Raudonųjų žibintų kvartalo banditas / rež. Rogerio Sganzerla / 1968
09.11 / 21:00 / Atsiveriantys Meno Avilio archyvai. Ankstyvasis lietuvių videomenas
09.17 / 21:00 / Sudie, Brazilija / rež. Carlos Diegues / 1980

ŽYMOS:Kinas VilniujeLiubarto tiltasNaujienaNemokami kino seansai
Dalintis
Kaip vertinate šį straipsnį?
Labai patiko0
Nustebino0
Gerai0
Nuobodu0
Nesąmonė0

Rekomenduojami Video

- Reklama -

Jums taip pat gali patikti

Miestas

Kas vyksta su rusakalbiais Vilniuje?„Tai yra absoliučiai nedovanotina ir neleistina“

Komentarų: 0
1
Vilniaus rinka

Įmonės spaudžiamos kuo skubiau kraustytis iš Skaidiškių

Komentarų: 0
Vilniaus rinka

Aušrinė Armonaitė turi naują darbą

Komentarų: 0
2
MadeinVilnius.lt
Apie Vilnių ir Vilniaus kraštą su nauju požiūriu – pozityviai, optimistiškai ir su šviežio oro gūsiu.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai
  • Privatumo politika

Visos teisės saugomos © 2012-2025  UAB „Naujosios medijos grupė”. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką UAB „Naujosios medijos grupė” sutikimą.

Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Pamiršote slaptažodį?