Šiandien į sostinę po pertraukos grįžo legendinė visų kino ir medijų mėgėjų erdvė – „Planeta“. Naujoji kultūrinė erdvė sostinėje pavadinta pagal A. Goštauto g. 2 anksčiau įsikūrusį ir nuo 1963 m. veikusį to paties pavadinimo kino teatrą. „Planeta“ grįžta dėka Vilniaus miesto tarybos sprendimo, tad nuo šiol čia įsikurs „Skalvijos“ kino centras, „Meno avilys” ir „Vaikų žemė”, ateityje vyks ir kiti kino bei medijų renginiai. Naujojoje erdvėje apsilankė ir sostinės meras Remigijus Šimašius bei mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

„Planetos“ erdvė bus atvira visiems besidomintiems kino ir medijų kultūra: nuo gruodžio vidurio čia pradės veikti viešoji mediateka, o buvusi kino salė pritaikyta vaizdo peržiūroms, kino dirbtuvėms, susitikimams, konferencijoms ir panašiems renginiams.

Kino teatras „Planeta“ pavadintas pirmojo kosmonauto Jurijaus Gagarino garbei, o pirmasis kino seansas teatre įvyko 1963 m. kovo 13 d. Jame buvo dvi salės, tačiau atėjus sunkmečiui antrojoje įsikūrė kompiuterinių žaidimų kambarys, vėliau – režisieriaus Šarūno Barto studija.

1997 m. liepos 9 d. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus įsakymu kino teatras pervadintas į „Skalviją“. Dabar, po daugiau kaip 20 metų kino ir meno erdvė sugrįžo ir vėl įsilies į meno, kino ir medijų pasaulį.

Apie „Planetos“ gyventojus

„Skalvijos“ kino akademija yra vienas iš edukacinių „Skalvijos“ kino centro projektų. Ši akademija – antrieji namai mylintiems kiną ir norintiems jį kurti vyresnių klasių moksleiviams. Čia jie supažindinami su kino kūrimo procesu, gilinamos kino teorijos ir istorijos žinios: vyksta kino istorijos, kino režisūros, montažo ir kitos paskaitos bei praktinės kūrybinės dirbtuvės. Kitas „Skalvijos“ edukacinis projektas – kino filmų ir praktinių užsiėmimų ciklas „Karlsono kinas“ yra skirtas šeimoms su mažamečiais vaikais. „Karlsono kine“ kasmet įvyksta virš 30 įvairių animacijos dirbtuvių. „Mokausi iš kino“ – „Skalvijos“ kino centro koordinuojama kino filmų ir dirbtuvių programa bendrojo lavinimo mokykloms. Moksleiviams organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Paversk žodžius vaizdais“, „Portretai“, „Aplink mus“ ir kt.

Medijų edukacijos, gamybos ir tyrimų centras „Meno avilys“ savo veiklą prieš 15 metų pradėjo nuo kino vakarų po atviru dangumi, tačiau pastaraisiais metais gerokai išplėtė savo veiklą: pristatė lietuviškos dokumentikos ir videomeno projektą „Nepriklausoma sinemateka“, surengė 10 vasarinių „Kino stovyklų“, inicijuoja projektą „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ ir aktyviai dalyvauja kitose edukacinėse veiklose, prodiusavo visame pasaulyje dėmesio sulaukusį dokumentinį filmą „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, o šiemet pristatė moterų profesinio tapatumo tyrimą „Moteris kino industrijoje“. „Planetoje” taip pat veiks ir „Meno avilio“ sukaupta viešoji mediateka, kurioje pristatomi Lietuvos ir užsienio režisierių filmai, knygos ir periodika iš Jono Meko, Sauliaus Macaičio, Almanto Grikevičiaus ir kitų kolekcijų.

„Vaikų žemė“ – literatūros pažinimo programa vaikams ir paaugliams, skirta būti neformaliojo ugdymo erdve, kurios edukacinės ir kultūrinės veiklos skatintų vaikus domėtis literatūra ir ją pamilti. Programą „Vaikų žemė“ inicijavo švietimo pokyčių lyderiai VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. „Vaikų žemė“ stengiasi užkrėsti skaitymo malonumu per įvairiausias veiklas: literatūrines dienos stovyklas Lietuvoje ir užsienyje, literatūros, meno ir pramogų festivalius, taip pat ieško šiuolaikinių, skaitmenizuotų ir interaktyvių būdų populiarinti skaitymą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.