Kinas

Į sostinę atvyksta dvyliktasis tarptautinis Kauno kino festivalis

„Miestas renkasi kine“ – tokiu šūkiu į kino salę kviečia spalio 3-6 dienomis kino teatre „Pasaka“ ir spalio 18-20 d. Šiuolaikinio meno centre viešėsiantis Tarptautinis Kauno kino festivalis, kurio programoje šiais metais kaip niekad gausu pačių garsiausių ir įdomiausių pastarųjų metų filmų, jau spėjusių sužavėti Berlinalės, Kanų bei Sandanso kino festivalių žiūrovus.

Siekdamas reprezentuoti tai, kas vyksta šiuolaikinio kino pasaulyje, Tarptautinis Kauno kino festivalis į savo programą įtraukė filmus, geriausiai atspindinčius svarbiausias kino meno tendencijas: smalsus žiūrovas galės pasirinkti iš eksperimentinių audiovizualinių kūrinių, didžiausiuose pasaulio kino festivaliuose įvertintų juostų bei politines aktualijas apmąstančių filmų.

„Festivalyje pristatome „Švyturį“ (angl. „Lighthouse“), kurį tikrai galima vadinti populiariausiu Kanų festivalio filmu. Kanuose lankiausi su specialia akreditacija, bet norėdamas pamatyti šią juostą, turėjau laukti tris dienas – eilės buvo milžiniškos ir salėje vis nelikdavo vietos“, – apie filmą, nufilmuotą 35mm juosta bei kuriame atkurta 17 a. amžiaus anglų kalba pasakoja Tarptautinio Kauno kino festivalio programos sudarytojas Mustafa Uzuneris. „Taip pat neabejoju, kad Lietuvoje bus pastebėtas ir vienas garsiausių šių metų filmų, Elia Suleimano „Turbūt tai rojus“ (angl. „It must be heaven“), kurį pasirinkome festivalio atidarymui“, – įsitikinęs jis.

 

Amerikiečių režisieriaus Robberto Eggerso „Švyturys“ – nespalvotas siaubo filmas, kuriame vaidina daugeliui pažįstami aktoriai, tokie kaip Willemas Dafoe ir Robertas Pattisonas. Filme stebime dviejų švyturio saugotojų istoriją, kurioje vienišumas priverčia prarasti sveiką protą, o filmo veikėjus pasiveja jų patys baisiausi košmarai. Dūžtančios bangos, paukščių klyksmas, širdį veriantis lietus – „Švyturys“ kėsinasi išvesti žiūrovą iš proto. Tai juosta ne tik apie du vienišus žmones, balansuojančius ties sveiko mąstymo riba – geriausiais kino kūrėjų įrankiais ir garsais sukonstruota drama privers žiūrovą abejoti pačiu savimi bei stebint svetimą košmarą jaustis nepatogiai.

Auksinei palmės šakelei nominuotoje ir specialiuoju Kanų žiuri prizu apdovanotoje juostoje „Turbūt tai rojus“ Palestinos režisierius Elia Suleimanas tęsia tyliojo personažo nuotykius ir su didele humoro doze kalba apie rimtas, kino kūrėją jau ne vienerius metus dominančias temas: klasių ir ekonomikos atotrūkį, migraciją, nerimą ir smurtą. Kur bekeliautų pagrindinis filmo personažas, kurį vaidina pats režisierius – nuo Paryžiaus iki Niujorko – kažkas jam vis primena namus. Elia Suleimanas bando išspręsti identiteto, tautybės ir priklausomybės dilemas klausdamas „Tai kur tie namai“?

Danų režisieriaus Madso Brüggerio filmas „Nebaigta Hammarskjöldo byla“ (angl. „Cold Case Hammarskjöld“), nors ir nesukėlė deramo atgarsio po premjeros Sandanso kino festivalyje, visai neseniai buvo įvertintas Europoje ir tapo vienu iš trijų pretendentų į Europos Parlamento LUX kino apdovanojimą. Dokumentinė juosta, pasakojanti kontraversišką Generalinio JTO sekretoriaus Dago Hammarskjöldo istoriją, žiūrovo dėmesį prikausto trilerio bei detektyvo įtampa.

 

Šių metų Sandanso kino festivalyje žiuri prizu apdovanotas bei Kolumbiją 92-uose Akademijos Apdovanojimuose atstovausiantis Kolumbijos ir Ekvadoro režisieriaus Alenjandro Landeso filmas „Monos“ (angl. „Monos“) įtraukia žiūrovus į jaudinančią kelionę į žmogaus prigimties gelmes ir nuoširdžią karo amžiaus tragediją. Kažkur Lotynų Amerikoje, atokioje kalno viršūnėje, paaugliai kareiviai, žinomi slapyvardžiais Rembo, Smurfas, Vilkas, treniruojasi bei prižiūri belaisvę ir karvę. Jie priklauso keistai jėgai, kuri vadinama „Organizacija“. Po pasalos paaugliai turi slėptis džiunglėse. Kas atsitiks jiems ir misijai?

Tikrųjų kino gurmanų šiemet lauks išskirtinis argentinietiško kino šedevras „La Flor“, kurio trukmė – 14 valandų. Filmas, rodomas didžiausiuose kino festivaliuose, tokiuose kaip Locarno, Toronto bei Niujorko, Lietuvos publikai bus pristatytas Šiuolaikinio meno centre, spalio 18-20 d.

Išsami festivalio programa jau netrukus festivalio tinklapyje kinofestivalis.lt ir „Facebook“ paskyroje.

 

Tarptautinis Kauno kino festivalis šiemet vyks rugsėjo 26 – spalio 6 dienomis Kaune Kauno kultūros centre (Kęstučio g. 1), kino centre „Romuva“ (Kęstučio g. 62), kino teatre „Cinamon“ (Islandijos pl. 32) ir Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56), spalio 3-6 dienomis Vilniuje kino teatre „Pasaka“ (Šv.Ignoto g. 4), spalio 11-13 dienomis Klaipėdoje kino teatre „ArleKinas“ (Bangų g. 5a), spalio 11-13 dienomis Šiaulių fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140), spalio 11 d. Ukmergės kultūros centre (Kauno g. 8), o spalio 18-20 d. Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (Vokiečių g. 2).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button