Kinas

Filmas „Vilnietės“ apie vilnietiškumą: Roza Bieliauskienė ir Maja Ptašek

Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, 2018 m. spalio 24 d., 18 val. vyks Vytauto Damaševičiaus dokumentinio filmo „Vilnietės“ (2018) peržiūra ir susitikimas su filmo kūrėju bei herojėmis.

Šis kūrinys – tai audiovizualinė retrospektyva, pasakojanti apie XX a. 3-9 dešimtmečio Vilnių. Juostoje pasitelkus senąsias kino kronikas, archyvines nuotraukas bei interviu su įdomiomis asmenybėmis, atskleidžiama Vilniaus žydų bendruomenės kaita ir daugialypė miesto sociokultūrinė raida.

Filme įvairiais rakursais svarstoma vilnietiškumo tematika parodoma kaip dviejų pagrindinių filmo herojių – litvakių Rozos Beliauskinės ir Majos Ptašek – potyrių bei refleksijų, atsiminimų bei kūrybingo gyvenimo erdvė, kurioje tarpsta ne tik reikšmingų įvykių plėtotė, bet ir ne ką mažiau svarbi kasdienybės istorija.

 

Renginyje demonstruosimas filmas yra V. Damaševičius nuo 2015 m. kuriamo kino portretų ciklo „Vilniečiai“ antroji dalis. Ankstesnis ciklo filmas rodytas per LNK, o būsimi filmai (įskaitant ir šį) bus rodomi LRT+ kanale. Taigi ši peržiūra yra puikus šansas pamatyti filmą dar prieš premjeras televizijoje.

Vakaro metu auditorija taip pat turės galimybę pabendrauti su režisieriumi bei pagrindinėmis herojėmis, kurios papasakos daugiau apie savo kūrybinę, kultūrinę veiklą, pasidalins įžvalgomis ir įdomia patirtimi.

Ketinančius dalyvauti kviečime registruotis: [email protected] arba telefonu: (8-5) 219 7748 nuo 11 iki 18 val.

 

Vytautas Damaševičius (g. 1940 m. vasario 11 d. Skomaičiai, Gudžiūnų valsčius) – Lietuvos kino režisierius, operatorius. Sukūrė filmų portretų, istorinių, buitinės ir socialinės tematikos filmų. Didžiąją kūrybos dalį sudaro kultūros tematikos filmų ciklai („Menininkų portretai“, nuo 1994 m., daugiau, kaip 60 filmų, „Lietuvos kultūros paveldas“, nuo 1996 m., „Repeticija: Teatro pulsas“, nuo 1997 m.).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button