Jau trečią kartą festivalis „Nepatogus kinas“ kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kviečia jaunus žmones tapti festivalio dalimi, tarti savo nuomonę ir rengia atvirą „Jaunimo balso“ žiuri atranką. Šeši būsimi komisijos nariai vertins spalio 14–31 d. vyksiančio festivalio filmus ir jaunimo vardu apdovanos savo favoritus. Norintieji tapti žiuri nariais kviečiami kandidatuoti iki rugsėjo 21 d.

„Festivalis ypatingą dėmesį skiria jaunimo auditorijai ir tai pirmiausiai atsispindi filmų programoje. Šiemet net atidarysime festivalį filmu „Brangūs ateities vaikai“, pasakojančiu apie tris jaunus aktyvistus, kovojančius už geresnę savo šalių ateitį. Būtent jaunimas yra mūsų visą komandą įkvepianti ateitį kurianti jėga. Stengiamės, kad jiems aktualios temos ir problematika būtų atlieptos filmų programoje bei norime kuo labiau įtraukti jaunimą į patį festivalį. Todėl jau trečius metus organizuojame mums labai svarbią iniciatyvą „Jaunimo balsas“. Norime išgirsti, įsiklausyti ir suteikti balsą jauniems žmonėms“, – sako jaunimo žiuri kuratorė ir viena iš „Nepatogaus kino“ programos sudarytojų Dovilė Grigaliūnaitė.

Nevyriausybinės jaunimo organizacijos LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas sako, kad festivalis jaunimui suteikia galimybes mokytis nepatogiais būdais: „Filmai praplečia akiratį, leidžia suprasti situacijas, apie kurias jauni žmonės kartais net negalėtų pagalvoti. Neabejoju, jog festivalis kiekvieno galvoje palieka bent po vieną pamąstymą apie įvairių kultūrų kasdienybę, socialines problemas ir realiai egzistuojančias situacijas. Dar geriau, kai tie pamąstymai ima vystytis į veiksmus, vedančius link gražių pokyčių. Tačiau negali imtis veiksmų, jeigu nesi susipažinęs su situacija. „Nepatogus kinas“ jauniems žmonėms tas pažintis ir dovanoja. LiJOT džiaugiasi, galėdama prisidėti prie jauno, nebijančio mąstyti kitaip ir norinčio keisti nusistovėjusią tvarką (kuri kartais būna neteisinga) žmogaus ugdymo!“

„Jaunimo balso“ žiuri nariu gali tapti kiną mėgstantis 18–25 metų žmogus, priklausantis bet kokiai formaliai ar neformaliai jaunimo organizacijai ar bendruomenei, besidomintis žmogaus teisių, aplinkosaugos, ekologijos, socialiniais ar politiniais klausimais. Atrinkti „Jaunimo balso“ žiuri nariai turės galimybę nemokamai žiūrėti visus festivalio filmus virtualioje kino salėje, dalyvaus „Nepatogaus kino“ organizuojamuose renginiuose ir susitikimuose su filmų kūrėjais, herojais ir festivalio programos sudarytojais bei, išreikšdami savo nuomonę, prisidės prie festivalio kūrimo.

Norintieji dalyvauti „Jaunimo balso“ žiuri nariais, kviečiami iki rugsėjo 21 d. pildyti anketą: https://bit.ly/Jaunimo_balsas_2021.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.